Superonline Fiber CS:GO Ping Sorunu

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Az önce Superonline müşteri hizmetleri ile görüştüm, port değiştirdiler, ama yine de sorunum çözülmedi.
Aynı ülkede başkaları 40 ping, 20 ping alabiliyorken benim daireme kadar fiber çeken adamlar bana nasıl 70 ping verebiliyor?

cs-go-ping-tracert.png

Bu da aldığım ping;

cs-go-ping.png

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
bu devirde hersey parayla. zorla parani alip, zorla parani aldiklari icin senden ücret talep edebilirler :deli
ping problemi sadece cs serverindemi olusuyor baska serverler de de ping denemesi yaptinmi?
cs go hic oynamadim ama biraz arastirinca ping problemi icin baglanti problemi veya portlarin acik olmadigi konulari cikiyor steam üzerinden mi oynuyorsun eger öyleyse bu portlarin acilmasini önermisler
sitesi veya baska bir yerden baglantidaki veri kayiplari gibi seyleri test ederek internetde problem olup olmadigini test edebilirsin sanirim
ek olarak modem/router ayarlarindan firewalli komple devre disi birakarak her hangi bir iyilesme olacakmi onada bir bak benim yeni gectigim kablonetin verdigi router utorrent de sorun yapiyordu firewalli komple kapatinca anca baglanti problemi ortadan kalkiyordu

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
bu devirde hersey parayla. zorla parani alip, zorla parani aldiklari icin senden ücret talep edebilirler :deli
ping problemi sadece cs serverindemi olusuyor baska serverler de de ping denemesi yaptinmi?
cs go hic oynamadim ama biraz arastirinca ping problemi icin baglanti problemi veya portlarin acik olmadigi konulari cikiyor steam üzerinden mi oynuyorsun eger öyleyse bu portlarin acilmasini önermisler
sitesi veya baska bir yerden baglantidaki veri kayiplari gibi seyleri test ederek internetde problem olup olmadigini test edebilirsin sanirim
ek olarak modem/router ayarlarindan firewalli komple devre disi birakarak her hangi bir iyilesme olacakmi onada bir bak benim yeni gectigim kablonetin verdigi router utorrent de sorun yapiyordu firewalli komple kapatinca anca baglanti problemi ortadan kalkiyordu
Valorant mesela Türkiye'de onda normal sayılabilecek bir ping alıyorum.
CS:GO'nun Türkiye'de sunucusu yok, aşırı düşük ping almam imkansıza yakın ama son zamanlarda anormal ping yükselişleri yaşıyorum.
Sırf bunun için Router almayı düşünmedim bile değil.

Port açmayı düşüneceğim.
50-60 arası ping alırdım normalde, hatta 45-46'ya düştüğü de oluyordu, şimdilerde 70 civarı görüyorum.
Sırf altyapı iyi diye katlanıyorduk ama bu da artık saçmalama boyutuna geldi.

Bağlantıyı modeme kablo ile yapıyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Valorant mesela Türkiye'de onda normal sayılabilecek bir ping alıyorum.
CS:GO'nun Türkiye'de sunucusu yok, aşırı düşük ping almam imkansıza yakın ama son zamanlarda anormal ping yükselişleri yaşıyorum.
Sırf bunun için Router almayı düşünmedim bile değil.

Port açmayı düşüneceğim.
50-60 arası ping alırdım normalde, hatta 45-46'ya düştüğü de oluyordu, şimdilerde 70 civarı görüyorum.
Sırf altyapı iyi diye katlanıyorduk ama bu da artık saçmalama boyutuna geldi.

Bağlantıyı modeme kablo ile yapıyorum.
Sen yine iyisin umut ,bizde kablonet ile 56dan 200 fırlıyor ,ve 30-1200 arasında geziyor,yaklaşık 1 haftadır böyle :)

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
kaliteli bir router baglanti türü ve baglantidaki probleme göre %50 ye varan kalite artisi saglayabilir ama masrafida ona göre olur tabiki
supere para verip tekniker cagirsan hatta bisey yok diyecek muhtemelen veya binadaki tesisatla alakali diyecek altyapimiz da sorun var sorunu halledelim diyeceklerini pek sanmiyorum
kendi adina binadaki tesisatin iyi oldugundan emin ol kablolarda kopukluk kirilma olmasin ek de mümkün oldugu kadar olmasin kaliteli bir router kullan bundan baska yapabilecegin birsey yok
eger cevrende iyi cihazi olan birisi varsa rica ederek kendi evine takip bir deneme yap fark olacakmi görür ona göre alirsin yada internetten bütcene uygun en iyisini arastirip sparis ver dene olmazsa geri yolla

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
kaliteli bir router baglanti türü ve baglantidaki probleme göre %50 ye varan kalite artisi saglayabilir ama masrafida ona göre olur tabiki
supere para verip tekniker cagirsan hatta bisey yok diyecek muhtemelen veya binadaki tesisatla alakali diyecek altyapimiz da sorun var sorunu halledelim diyeceklerini pek sanmiyorum
kendi adina binadaki tesisatin iyi oldugundan emin ol kablolarda kopukluk kirilma olmasin ek de mümkün oldugu kadar olmasin kaliteli bir router kullan bundan baska yapabilecegin birsey yok
eger cevrende iyi cihazi olan birisi varsa rica ederek kendi evine takip bir deneme yap fark olacakmi görür ona göre alirsin yada internetten bütcene uygun en iyisini arastirip sparis ver dene olmazsa geri yolla
Bizde durum bu,köydeyken oğlum aradı ,şaşırdım "olamaz" dedim ,çünkü 7-9 arası idi ,şimdi 1 haftadır oynak :)
tavsiye-111.png

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Bizde durum bu,köydeyken oğlum aradı ,şaşırdım "olamaz" dedim ,çünkü 7-9 arası idi ,şimdi 1 haftadır oynak :)
tavsiye-111.png
gecen arkadasim avrupaya baglanti bu ara cok kötü filan diyordu türkiyenin yurt disi cikislarinda sorun olmasin :alala ping degerleri cok degisken 30 la 900 ms arsi :hmm

bu da benim aktuel durum
grafik224c6811bdd24e6a.png

uzun zamandir komut satirina girmemistim kendimi hacker gibi hissettim hemen fbi veya cia in siteyi mincikliyim :hoba1
önce bir dir/s yapiyim yazilarin akisini seyrederek havaya gireyim ama :tara:haha

konuyu dagitmadan benim benzer problemim olsa harici bir sekilde binadaki telefon hattina yeni bir kablo cekerdim muhtemelen kablolar cok yeni degildir temiz bir top kabloyu havalandirma boslugu yada binanin disindan sal asagiya bagla kutuya temiz yeni bir hattin olsun ( imkan varsa tabi)
degisim olmazsa farkli bir router temin ederdim
bu ikisi sorunu cözmezse iss nin binayi basardim (yapmisligim var ) :tara
telefonla 1 haftada cözmediklerini sorunu merkeze gidip müdürün odaya dalinca ben daha mahalleye gitmeden sorun cözülmüstü :haha

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
gecen arkadasim avrupaya baglanti bu ara cok kötü filan diyordu türkiyenin yurt disi cikislarinda sorun olmasin :alala ping degerleri cok degisken 30 la 900 ms arsi :hmm

bu da benim aktuel durum
grafik224c6811bdd24e6a.png

uzun zamandir komut satirina girmemistim kendimi hacker gibi hissettim hemen fbi veya cia in siteyi mincikliyim :hoba1
önce bir dir/s yapiyim yazilarin akisini seyrederek havaya gireyim ama :tara:haha

konuyu dagitmadan benim benzer problemim olsa harici bir sekilde binadaki telefon hattina yeni bir kablo cekerdim muhtemelen kablolar cok yeni degildir temiz bir top kabloyu havalandirma boslugu yada binanin disindan sal asagiya bagla kutuya temiz yeni bir hattin olsun ( imkan varsa tabi)
degisim olmazsa farkli bir router temin ederdim
bu ikisi sorunu cözmezse iss nin binayi basardim (yapmisligim var ) :tara
telefonla 1 haftada cözmediklerini sorunu merkeze gidip müdürün odaya dalinca ben daha mahalleye gitmeden sorun cözülmüstü :haha
WP'den yazdım cia,fbi,mı6 ,ne varsa :hihi
Şaka bir yana bir haftadır böyle,bizim ping en fazla 9 idi,10 daha hiç görmedik ,ama şimdi salise ile değer değişiyor,yenileme zamanı da geldi ,oğlum çıkalım dedi ,bende "bir daha 100mb 84 liraya bulamayız" dedim,tv kanalları dahil(kablo tv).Bakalım ne olacak sevgili Bratan :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Eve fiber kablo geliyor.
Kablo baya uzun, modem odama kadar çekilmişti. Sonra onu salona aldım.
Kalan kabloyu da topladım açıkçası, uzun süredir toplu duran kablo aslında ama sanırım artık arızalanmış olabilir.
Elyaf-cam içeren bir kablo olunca bir şey de yapamıyorum haliyle.
Olmadı 75 TL verip kabloyu kısalttıracam.
Hayır sözleşmeme de erişemiyorum, erişebilsem 75 TL talep edip edemeyeceklerini görebilirim.
Taahhüt belgemi göremez oldum sitede.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Eve fiber kablo geliyor.
Kablo baya uzun, modem odama kadar çekilmişti. Sonra onu salona aldım.
Kalan kabloyu da topladım açıkçası, uzun süredir toplu duran kablo aslında ama sanırım artık arızalanmış olabilir.
Elyaf-cam içeren bir kablo olunca bir şey de yapamıyorum haliyle.
Olmadı 75 TL verip kabloyu kısalttıracam.
Hayır sözleşmeme de erişemiyorum, erişebilsem 75 TL talep edip edemeyeceklerini görebilirim.
Taahhüt belgemi göremez oldum sitede.
ben baglantinin fttb oldugunu varsaymistim. ozaman en ekonomik yöntem ilk olarak farkli mir modemle deneme yapman olur sanirim böylece sorunun modemde olup olmadigindan emin olursun eger modem degisimi sorunu cözmezse mecbur 75 lira vereceksin kablo baglanti testi yaptiracaksin gibi görünüyor :alala

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
ben baglantinin fttb oldugunu varsaymistim. ozaman en ekonomik yöntem ilk olarak farkli mir modemle deneme yapman olur sanirim böylece sorunun modemde olup olmadigindan emin olursun eger modem degisimi sorunu cözmezse mecbur 75 lira vereceksin kablo baglanti testi yaptiracaksin gibi görünüyor :alala
Etrafımda temin edebileceğim bir modem yok ne yazık ki.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Etrafımda temin edebileceğim bir modem yok ne yazık ki.
sorunu cözmek icin masraf yapip yeni cihaz almayi göze aliyorsan internetten oyuncu modemi söylemleriyle satilan bir modem al vaad ettigi gibi ping de düsüs saglarsa sorunun cözülür kullanmaya devam edersin
vaad ettigi kazanimi saglamazsa ürünü geri yollamak icin hakli bir sebebin olmus olur vicdanini rahatsiz etmeden ürünü geri yollar parani geri alirsin :cak :kas

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri