superonline abonelik fesih

N Çevrimdışı

Nimetullah 

Aktif Üye
18 Mar 2022
50
37
superonline fiber internet te başvurdum bana 1000 mgbit hız vereceklerini söylediler fakat bu hızı bir türlü sağlayamadılar . açtığım her arıza kaydını kapatıyorlar 14 gün olmadı aboneliği bedelsif fesih yapabilirmiyim? 3 defa modem değişti 1 haftada hala sorun devam ediyor . yol gösterirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler Adem Helvacı Adem Helvacı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Öncelikle testi nasıl yapıyorsunuz? Kablolu mu kablosuz mu?
Teknik koşulları sizin tarafınızda OK ise, sorun servis sağlayıcı kaynaklıdır.

N Çevrimdışı

Nimetullah 

Aktif Üye
18 Mar 2022
50
37
Pc uyumlu sorun su superonline 1000mbitlik interneti veremiyor kendileride olcuyor o hiz yok sizde diyorlar . 3 defa modem degistirdiler . En son hakli oldugumu 500 mbite dusurduler . Suan kablolu 500 hizi veriyor ama wifi zaten sinirli oldugu icin 280 hizi goruyorum onuda router alip hizlandirmak gibi bir secenegim var bu konuda bana akil verirseniz o sorunuda cozmek istiyorum. Tesekkurler . Marka ve model olarak

C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
2015-10-17-22.13.43.jpg

2021-12-10-23.40.125827e041d8598daa.jpg

modemin ve gpon ne var? bide bunlar var.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Ben de 250 liraya kampanyaya kaydolup dondurdum. Mevcut Vodafone bitene kadar da dondurmaya devam edeceğim.

Test ettiğimde Wi-Fi6 ile 600Mbps ve ethernet kablosuyla da 1040Mbps civarı almıştım ilk bağlandığı gün. Umarım kullanmaya başladığımda da böyle devam eder.

Maalesef Vodafone gibi direkt gpon modem kullanmıyor. Arada gpondan ethernete dönüştüren diğer arkadaşların fotoğraflarını paylaştığı bir donanım var. Muhtemelen performans veya stabillik olarak bir şey kaybettirmiyordur ama 2 ayrı adaptör ve kablo kirliliği açısından pek hoşuma gitmedi.

Kuruluma gelen arkadaşlar da tabi iyisinin bu olduğunu ve vodafone'nin hizmet anlayışının zayıf olduğunu falan söylediler. Sanki 65-75 yaşlarında bir amcaymışım gibi beni gpon modem yerine bu iki adaptörlü kablo kirliliği yaratan kalitesiz gözüken şeylerin daha iyi olduğuna ikna etmeye çalıştılar.

Normalde bina girişine kadar fiber gelip ardından dairelere ethernet ile dağıtılan yapı için bu ethernet girişli modemler. Önüne gpon çevirici koyarak "daireye kadar gpon"-MUŞ gibi yapıyorlar benim gözümde. Aradaki ethernet kablosunun 30cm olmasıyla 100metre olması arasında test ederek ölçülebilecek bir fark yok. Ha bina girişinden gelmiş, ha daireye kadar gelmiş.

Tabi ping konusunda vodafone 200mbps ile hep 20-25ms'lerde. Üst katımdaki komşum 12mbps vdsl turknet ile 5ms ping alıyor. Ben de şu an ikinci fiber hat üzerinden bağlı superonline'de kablosuzda 7ms kabloluda 15ms alıyorum ilginç bir şekilde. Ping testini Bursa'daki kendi sunucumla yaptığımda da durum değişmiyor.

Uzun lafın kısası Türkiye'de yaşıyorsanız bütün bildiklerinizi unutun. Teoride olması gerekenlerle pratikte görülen sonuçlar hiç alakasız olabiliyor. Hattı 10gbps olan tek sunucuya 1gbpslik 100 tane abone koyuyorlar. Kablo fiber olsa ne, olmasa ne.

Geri
Üst Alt