SUNNY SHEEN MARKA 49" TV

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Full HD, bir de 49 inç boyutunda olacağı için, inç başına düşen piksel sayısı düşük olacaktır.
İzleme mesafeniz fazla yoksa epey göz yoracaktır.
Bir de bu işin kalite tarafı var ki, o konuya hiç girmiyorum.

Bütçeniz el veriyorsa şu modele bakın derim ben;

N Çevrimdışı

Nuhyldrm61

Yeni Üye
23 Ocak 2020
4
30
Misal maç izlerken , tv box kullanırken uzun ömürlü, dizi izleme durumlarında bizi yarı yolda bırakır mı.
Bütçeyi aslında aşıyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Misal maç izlerken , tv box kullanırken uzun ömürlü, dizi izleme durumlarında bizi yarı yolda bırakır mı.
Bütçeyi aslında aşıyorum

Öncelikle izleme mesafenize uygun ekran boyutu seçin derim.

Onun haricinde ömür konusu değişkendir, ama atmaca elektronik ve kalite bence bir araya zor gelir. Ürettikleri ürüne yaklaşımları belli.

Önerdiğim Toshiba LG IPS panele sahip diye biliyorum, açı zafiyeti yoktur, hareketli sahnelerde VA panele göre performans olarak geride kalır.
Linkini attığınız üründe panel VA mi, IPS mi bilmiyorum.

TV'yi yan taraflardan da izleyeceğiz diyorsanız IPS paneli olan bir TV bakmanız daha iyi olacaktır çünkü VA paneller yandan bakıldığında renkleri soluk gösterir.

Ömür konusunu da değişken dememin sebebi, TV'nin çalıştığı odadaki ısı ve nem koşullarından tutun da şebekenizden gelen gerilimin kararlı olmasına kadar bir sürü etken bunu değiştirir. Tabi günde kaç saat çalıştırıldığı da bu rakamı etkiler.

Uzun ömürlü olması hem koşullara hem de beklentinize uygun modeli bulmaya bağlı bence. İzleme mesafeniz kaç metre onu belirtirseniz iyi olur.

A Adem Helvacı size yardımcı olacaktır.

N Çevrimdışı

Nuhyldrm61

Yeni Üye
23 Ocak 2020
4
30
Tv yi oturma odasına alacağım. Odanın uzunluğu max. 6 metre yani izleme mesafesi 3 -6 m aralığında olur.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ek olarak ilginiz için teşekkür ederim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tv yi oturma odasına alacağım. Odanın uzunluğu max. 6 metre yani izleme mesafesi 3 -6 m aralığında olur.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ek olarak ilginiz için teşekkür ederim.

Rica ederim. Mesafe yeterli görünüyor.
Tavsiyem farklı markalara yönelmeniz ya da bütçeyi yükseltmeniz.
Bu piyasa koşullarında bu fiyata iki koşulu birden sağlayamazsınız maalesef.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt