Sunny Prime Stick Akıllı Kumanda Hakkında

S Çevrimdışı

sametcomak

Yeni Üye
19 Haz 2020
12
26
Merhaba. Yaklaşık 20 gün önce Sunny Prime Stick aldım. Benim sorunum kumanda ile ilgili. Bildiğim kadarı ile bu kumanda botech wzone ve birkaç cihazda da kullanılıyor

Kumanda80ae49d81d94ed36.jpg

Kumanda bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere hem bluetooth hem de kızılötesi bulunduruyor. Mantıklı. Böylece HDMI CEC olmasa bile TV sesini veya açma kapama gibi işlemleri bu kumanda ile yapabiliyorsunuz. Tabiki arayüz üzerinden TV'nizi tanımlamanız gerek.

Eğer kumanda kızılötesinde ise bildirim led'i kırmızı, bluetooth modunda ise yeşil yanıyor.

Sorun tam olarakta burada başlıyor. Ben herhangi bir TV tanımlaması yapmadım ben kızılötesi falan kullanmak istemiyorum. Lakin kumanda 20 saniye falan boşta durunca otomatik olarak kızılötesi moda geçiyor.

Örnek senaryo ; Youtube'da beğendiğim bir videoyu açtım izliyorum. 2 dk kadar izledim kapı çaldı. Ben videoyu durdurmak yada kapatmak istiyorum fakat o kumanda ile tv box'a hükmedemiyorum çünkü kızılötesi modda. Bluetooth moduna sokmam için kumanda pillerini çıkarıp takmam gerekiyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim lütfen bana yardımcı olun. Herhangi bir kaynak vb bulamadım konu hakkında. Sunny'de yardımcı olmuyor servise verin diyip kestirip atıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bluetooth bağlantıyı home ve geri tuşuna basılı tutarak yapıyosun dimi ? Birde cihazla arandaki mesefa ne kadar, bu cihazı kullanan bazı arkadaşlarda bluetooth bağlantı sorunu değilde algılamama sorunu yöneltmişlerdi burdan veya başka yerlerden. Onlardaki çözümü şöyle çözdük bir ucu dişi bir ucu erkek hdmı kablo alıp, cihazı kör bir noktaya değilde ( tv arkası gibi ) daha görünür ve yakın bir noktaya konumlandırmak gerekiyor.

S20119-1641542c516298b57a71a4.jpg

S Çevrimdışı

sametcomak

Yeni Üye
19 Haz 2020
12
26
Hocam evet home ve geri tuşu ile bağlantıyı yapıyorum. Ayriyeten uzatıcı kablo alıp görünen bir yere çıkardım cihazı. Maalesef fayda etmedi. Bu kumandanın özelinde bir konu gibi geldi bana

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Aslında bu kumanda Sei Robotics in çoğu ürününde kullandığı kumanda ile aynı, mesela botech wzoon, eko katv10, haier dongle matrix, nokia streaming box v.s bunlar bire bir şekil olarak birbirine benziyen kumandalar ama şekil olarak birbirine benzemesede bu firmanın tüm ürünlerindeki kumandaların birbirine uyacağını düşünüyorum.

Sendeki kumanda Google G10 kumandadır.

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

herild

Yeni Üye
23 Ara 2017
38
Bluetooth bağlantıyı home ve geri tuşuna basılı tutarak yapıyosun dimi ? Birde cihazla arandaki mesefa ne kadar, bu cihazı kullanan bazı arkadaşlarda bluetooth bağlantı sorunu değilde algılamama sorunu yöneltmişlerdi burdan veya başka yerlerden. Onlardaki çözümü şöyle çözdük bir ucu dişi bir ucu erkek hdmı kablo alıp, cihazı kör bir noktaya değilde ( tv arkası gibi ) daha görünür ve yakın bir noktaya konumlandırmak gerekiyor.

S20119-1641542c516298b57a71a4.jpg

Hocam evet home ve geri tuşu ile bağlantıyı yapıyorum. Ayriyeten uzatıcı kablo alıp görünen bir yere çıkardım cihazı. Maalesef fayda etmedi. Bu kumandanın özelinde bir konu gibi geldi bana
kızılötesi cihaz seçeneği içinde önceden tanıttığın tv varsa , unut seçimiyle kaldırılıyor , kızılötesi devreden çıkıyor

H Çevrimdışı

herild

Yeni Üye
23 Ara 2017
38
Bluetooth bağlantıyı home ve geri tuşuna basılı tutarak yapıyosun ,bu işlemi cihaza 20 cm yaklaşarak yap

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kumanda pillerini değiştirip deneyin kumanda yada cihazda sorun var. Bt bağlantısı kesiliyor eşleşme sonlanıyor. Fab. Ayarına dönmeyi deneyebilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt