Sungate titan wi-fi bağlantı sorun çözümü

yzzze Çevrimdışı

yzzze 

Aktif Üye
30 Eki 2019
125
74
Yukarıda yazmıştım tekrar yazıyorum cihazı 6 aydır kullanıyorum, 22.09.2021 tarihli yazılım dahil tüm yazılımları yükledim internete wifi ile bağlanıyorum bağlantı sorunu yaşamadım .Yazılım yüklemeden önce usb ye bilgilerini yedekleyip fabrika ayarlarına döndürdüm, yazılım yükleyip tekrar fabrika ayarları yapıp yedeklemeyi yükledim, wifi ayarlarına girip wifi şifremi girdim ve sorun olmadan internete baglandım ve hâlâ cihazım bağlı. Sorun yaşayan arkadaşlar birde bu şekilde denesinler belki sorunları çözülür.

M Çevrimdışı
18 Kas 2020
717
43
Yazilimsal yada donanimsal bir sorun degildir bu bazi yeni modemleri goremeyebiliyor zaman ayari bile baglamayabilir baglanti sorunu yasayan olursa ufak bir yol anten kablosunu cekerek baglanti test edildi ama cihazda saat ve zaman ayarida baglamaz

P Çevrimdışı

peakyblinders

Yeni Üye
25 Ağu 2020
19
Cihazda sorun var. Elimde çeşitli marka wi-fi routerlar var.
1) Öncelikle klasik 10 yıldır servis sağlayıcılar tarafından verilen router-modemlerde sıkıntı yok. (2.4ghz 300mbps destekli eski modeller(huawei-airties-tplink-zyxel)
2) Fakat yeni nesil kablosuz routerlarda 2.4 ghz frekansının bantlarında olsa dahi 574-600 teorik hızlara ulaşan yeni nesil wifi6 veya wifi5 destekli asus modellerin bazılarında, tp-link ve alt markalarının ise genelinde, ilk açılışta kesinlikle bağlantı sağlayamayıp sürekli deniyor.
3) Bir kez bağlantı sağlayınca kopma olmuyor. Fakat bunun için;
-Uydu kablosu takılı değilken her wi-fi bağlantısı sorunsuz.
-Sinyali olmayan herhangi bir kanalda 15-20 saniye bekleyince yine bağlanıyor.

Kısaca şimdi sorun yaşamasanız bile ilerde yeni router alıp kapsama alanı genişleteyim diyen herhangi birinin başına bu olay gelebilir. Ben ayrıntılı şekilde sorunu ve ne zaman, ne şekilde bu sorunla karşılaştığımı yazdım.Yazdıklarım, çözüm için çok yardımcı olacak bilgilerdir.

Yazılımsal olarak açılışta wi-fi bağlantı bekleme gibi bir gecikme işlemi konulabilir. Bu sayede cold boot zamanı uzasa dahi anten kablosu çıkarmadan bağlantı sağladıktan sonra uydu açılımı ve görüntü gelmesi ayarlanabilir.

İkinci bir seçenek olarak; açılış kanalı belli bir kanal belirleme özelliği olursa bu kanalı sinyalsiz boş bir kanal olarak ayarlayıp ilk bağlantı sağlandıktan sonra normal kanallarımıza geçiş yapabiliriz. Geçici olsada en hızlı şekilde eklenebileceğini ve sorunu bertaraf edeceğini düşünüyorum.

Umarım bir gün gerçekten bu sorunun üzerine düşülür ve tam bir çözüm sunulur. Telegram kullanan arkadaşlar varsa; bu mesajı oraya kopyalayarak ilgili kişilere de çözüm için aktarabilirler.
M memoli1478

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
3) Bir kez bağlantı sağlayınca kopma olmuyor. Fakat bunun için;
-Uydu kablosu takılı değilken her wi-fi bağlantısı sorunsuz.
-Sinyali olmayan herhangi bir kanalda 15-20 saniye bekleyince yine bağlanıyor.
M memoli1478 ,sevgili memoli bu iş "ip to sat" olayından kaynaklanmasın,3.cü maddeyi okuyunca ilk aklıma gelen o oldu.Aslında tam adını unuttum da ip to sat yazdım,sen anlarsın ne demek istediğimi.Sinyal olmayan kanalda bağlanması düşündürücü.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Bu arada elimde eski yazılımlar var ,2021 ocak ,şubat,mart,nisan ve haziran.Denemek isteyenler için verebilirim.(mayısı silmişim bulamadım )

P Çevrimdışı

peakyblinders

Yeni Üye
25 Ağu 2020
19
Ooo,iyi oldu bunu öğrenmek :ok .Demekki bu cihazı alırken bir de modemi değiştirmek gerekiyor :)
Ne var modem olarak peki :alala
Yukarıdaki ayrıntılı mesajımda yazdığımın doğruluğunu görmüş olduk.... Bu uydu alıcının wi-fi driverlarında vs sıkıntı var. Modem-router seçiyor. Ama hiç kimsede bu sorunla ilgilenmiyor. Çözüm yollarıda sunduk ama pek umursayan yok maalesef.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Yukarıdaki ayrıntılı mesajımda yazdığımın doğruluğunu görmüş olduk.... Bu uydu alıcının wi-fi driverlarında vs sıkıntı var. Modem-router seçiyor. Ama hiç kimsede bu sorunla ilgilenmiyor. Çözüm yollarıda sunduk ama pek umursayan yok maalesef.
Biliyorum,bunu da defalarca yazdım ama maalesef sevgili peakyblinders

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri