ŞUBAT 2018 SİSTEM TAVSİYELERİ

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir sistem tavsiyeleri konusuyla karşınızdayım.
Ekran kartı üreticilerinde yaşanan stok sorunları nedeniyle maalesef fiyatlar yükselmiş durumda.
Sistemler, sinerji.gen.tr'den toplanmıştır.

Ofis / Gündelik Seviye;

Oyuncu Giriş Seviye;

Oyuncu Giriş - Orta Seviye;

Oyuncu Orta Seviye;

Oyuncu Orta - Üst Seviye;

Oyuncu Üst Seviye;

*Oyuncu üst seviye sisteme ikinci ekran kartı eklenmemiştir. X370 yonga kümeli anakart tercih edenler 2 yol Nvidia SLI yapabilirler.
*1080Ti ile SLI yapacak olanlar mutlaka güç tüketimine dikkat ederek güç kaynağı seçiniz.  (750 Watt ve üstü Gold, Platinum sertifikalı.)
*B350 yonga kümesi sadece AMD Crossfire desteklemektedir.
*A320 yonga kümesi hız aşırtma desteklememektedir.
*AMD APU tabanlı sistemi kendi toplayacak arkadaşlar APU'yu anakartta çalıştırabilmek için BIOS güncellemesini yüklemeleri gerekmektedir. Yetkili servislerde bu işlem ücretsizdir, yakın çevrenizden AM4 Ryzen işlemci ve PCI-Express ekran kartı temin ederek kendiniz de yapabilirsiniz.
*Intel işlemcilerde bulunan Meltdown ve Spectre isimli güvenlik açıkları nedeniyle Intel sistem tavsiye etmedim, bu güvenlik açıkları donanımsaldır, güvenlik güncellemeleri ciddi performans düşüşüne neden olmaktadır. Hali hazırda kararlı bir güncelleme yayınlanamamıştır.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Merhaba arkadaşlar değerli bilgilerinize ihtiyacım var , bu sistem uyumlumudur acaba ?

İşlemci = İntel Core i3 7100 3.90GHZ 1151p 3MB

Ana kart = Asus H110M-K DDR4 Usb 3.0 Svglan 16x 1151p

Ekran Kartı = Afox r7 240 4GB GDDR5 128BIT

Ram = ADATA 8GB 2133mhz DDR4

Harddisk = WD Blue 1TB 7200RPM 64mb Sata3

Kasa = Boost VK-1630 500w usb 3.0

İşlemci Fan = Akasa Venom ATTO 1151/1150/1155

Sürücü = Asus DRW-24D5MT 24x DVR-RW

Bilgisi olan varsa bu sistem uyumlumu acaba ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
The_SreT' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar değerli bilgilerinize ihtiyacım var , bu sistem uyumlumudur acaba ?

Anakartta güncel BIOS yüklü değilse 7. nesil işlemci çalışmaz.
Bu sistemi ikinci el mi alacaksınız yoksa sıfır mı? İkinci el alacaksanız kaç TL istiyorlar?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Cvp: ŞUBAT 2018 SİSTEM TAVSİYELERİ

Umut Barış' Alıntı:
The_SreT' Alıntı:

Bu sistemi ikinci el mi alacaksınız yoksa sıfır mı? İkinci el alacaksanız kaç TL istiyorlar?

Bu sistem sıfır alınacak , izmirde bir firma var tekmar diye uygun fiyata yapıyorlar bu işi , çok meşhurdur izmirde ona toplatıcam. Sen parçaları seçiyosun dükkana gidiyosun sıfır kutusundan bütün parçaları çıkarıp orada ücretsiz toplayıp veriyorlar hocam. Bios güncellemesinide yapıyorlar. Topladıkları sisteme 2 yılda garanti veriyorlar faturalı. Bu sistem şuan sitelerinden baktım topladım 2000 tl ye geliyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
The_SreT' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

Bu sistem sıfır alınacak , izmirde bir firma var tekmar diye uygun fiyata yapıyorlar bu işi , çok meşhurdur izmirde ona toplatıcam. Sen parçaları seçiyosun dükkana gidiyosun sıfır kutusundan bütün parçaları çıkarıp orada ücretsiz toplayıp veriyorlar hocam. Bios güncellemesinide yapıyorlar. Topladıkları sisteme 2 yılda garanti veriyorlar faturalı. Bu sistem şuan sitelerinden baktım topladım 2000 tl ye geliyor.

R7 çok eski ekran kartı. Ayrıca Boost gibi ucuz Çin imalatı kasalardaki PSU'lara sistem emanet edilmez.
O garanti işlerini geçin. Aldığınız her parça sıfır olduktan sonra hepsinin ayrı ayrı 2'şer 3'er yıl garantisi var zaten.
Al sana GT1030 ayarında bir sistem;

Sinerji de montaj ve test yapıyor. Evine montajlayıp, belge ve kutularını da ayrı ayrı gönderiyor.
Bence fazla pahalı o sistem. Sıfır o sistemi alana kadar git ikinci elini topla paran cebinde kalsın.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Cvp: ŞUBAT 2018 SİSTEM TAVSİYELERİ

Umut Barış' Alıntı:
The_SreT' Alıntı:

R7 çok eski ekran kartı. Ayrıca Boost gibi ucuz Çin imalatı kasalardaki PSU'lara sistem emanet edilmez.
O garanti işlerini geçin. Aldığınız her parça sıfır olduktan sonra hepsinin ayrı ayrı 2'şer 3'er yıl garantisi var zaten.

Sinerji de montaj ve test yapıyor. Evine montajlayıp, belge ve kutularını da ayrı ayrı gönderiyor.
Bence fazla pahalı o sistem. Sıfır o sistemi alana kadar git ikinci elini topla paran cebinde kalsın.

Eyvallah hocam bakayım bi neymiş bu sinerji  :thumbsup:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
The_SreT' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

Eyvallah hocam bakayım bi neymiş bu sinerji  :thumbsup:

Aynı şehirde olsak seve seve yardımcı olurdum ancak öyle değiliz maalesef.
Sinerji, incehesap genelde en ucuz distribütör garantili ürün fiyatı çeker.
Teknobiyotik, vatan genelde fiyat şişirir. Ama uygun fiyata olan ürünleri de olur bazen.
Nanokatolog fiyat konusunda çok uygun olur ama ürünü kendisi yurt dışından tedarik eder. Distribütör garantili değildir.

Size verebileceğim site tavsiyelerini verdim.
Kendiniz toplamayı biliyorsanız, ki zor bir iş değil, en ucuz farklı sitelerden donanımları tek tek sipariş ederek toplayabilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt