su borusu sökülmüyor..

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
resimdeki su borusunu ne yaptimsa mm kimildatamadim, farkli bir önerisi olan var mi?
denediklerim,
-pas cözücü ,wd40
-ortasindan delerek uzun bir cubukla cevirmeye calisma
-boruyu isitma önerilmis internette bir ise yaramadi..

IMG-20200620-WA00011.jpg

X Çevrimdışı

XeonMan

Aktif Üye
14 Haz 2020
124
38
bir sucuya yaptirin onlar isin daha ehlidir, tecrubeleri vardir, cok zorlarsaniz kendinize zarar verebilirsiniz.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Internette üstüne su dökünce buharlasmasi gerekli yazmis ,su buharlasiyordu..tahminen 45 sn falandir..sicak hava tabancasi kullandim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Boruyu 45 sn ile ısıtmakla olmaz ,dün eski bir motordan ısıtarak manşon çıkarttım ,ama baya iyice ısıttım ,şalama denilen alet ile küçük tüp kullanarak yaptım ,bir süre sonra iki boru anahratı ile açıldı :ok Şalama foto alayım atayım sonra :)

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Tamamen saçmalıyor da olabilirim. Daha fazla isitmayla da sokulmezse dibine yakın bir yerinden kesilip ardından diş açılsa üstüne de kör tapa takılsa olmaz mı?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
bizde yabani otlari yakmak icin kullanilan alet var o ayni isi görür,resimde görünen anahtara bakmayin normal bir tamircide ne varsa bende de var.:)
Hımm,o zaman iki anahtarla kesin çıkartırsın,birisi ile sıkıştırıp duvara dayarsın alttaki borudan ki oynamasın ,üstten de diğer anahtarla açarsın kolaylıkla :ok
Ben fotodaki anahtarı görünce dedim bu ne :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt