Stop lambası sigortası

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
Öncelikle merhaba. Öyle yazdım ama böyle bir sigorta var mı bilmiyorum benim arabada aradım bulamadım zira☺️. O yüzden soruyorum. Efendim bizim 2011 model emektar cruze’un iç stop lambasının ve bagaj kapağı üzerindeki lambaların yanmadığını farkettim bugün. Ancak dış parklar ve stop yanıyordu. Aklıma yanmayan lambaların sigortalarının atmış olabileceği geldi hemen. Lakin arandım tarandım internet kitapçık ama hak getire. Ne öyle bir sigorta var ne de bunun nereden kaynaklanmış olacağına dair bilgi. Hemen demeyin elektrikçiye git. Arabayı ablam kullanıyor akşam da geç geliyor. Malum pandemi. Şimdi bu lambaların sigortası var mıdır? Varsa nerdedir? Yoksa başımıza gelen bu hal nedendir? Yardımcı olacak arkadaşlarla şimdiden teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Araç elektriği direk akımdır. Bunun bir çok sebebi olabilir . Duydan olabilir yada lamba patlamıştır.. Kablolarda kırılma olabilir. Hiçbirşey yapmadan önce sigortaya bakmanızda fayda var.
2019 model için anlatıyor

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Yüksek ihtimal sigorta. Arkadaşların dediği gibi kullanım kılavuzunda hangi sigorta hangi bölümü kontrol ediyor yazar.

Kılavuzlar:

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Ama işte sorunum kullanma kılavuzunda da araç üstünde bulunan iki sigorta kutusunda da bu lambalara ait sigorta belirtilmemiş. Sadece uzun farlara ve sis farlarına ait sigortalar var. Onlarda da bir problem yok zaten. Resimde sigorta şemaları var.

964739FD-60E9-4994-B4A1-938F1BF346FA.jpg
1C81ABEF-7D82-4A6D-8C73-11DC07EED4C6.png

Son düzenleme:
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Yurt dışı sitelere baktım cruze da fren lambaları için ayrı bir sigorta yok

Fren kontrol merkezi beyninden besleniyor yazmışlar

Fren lambaları için iç kısım da dahil olmak üzere üçlü bir kablo hattı olduğu ve kabloda kopuk paslanma varmı soketleri kontrol edin demişler

Fren problemin yok ise direk lambaları değiştirerek kontrol etmenizde fayda var
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

26 ve 30 nolu sigortalar yurt dışı bilgiler de ebcm geçiyor türkçe kılavuzu direk abs yazılmış o yüzden bilgi çıkmıyor

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
Akşam araç gelince bakacağım. Çok teşekkür ederim cevap ve araştırmanız için. Bu forumun yöneticilerine de böyle yaşayan bir forum yaptıkları için teşekkür ediyorum. Ne zaman bir soru sorsam cevap alıyorum ve bu cevaplar hep işime yarıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Akşam araç gelince bakacağım. Çok teşekkür ederim cevap ve araştırmanız için. Bu forumun yöneticilerine de böyle yaşayan bir forum yaptıkları için teşekkür ediyorum. Ne zaman bir soru sorsam cevap alıyorum ve bu cevaplar hep işime yarıyor.

Ne demek, tekrar bekleriz. :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Yanlış hatırlamıyorsam sizin araçtada 2 adet sigorta kutusu mevcut

Direksiyonun altindaki küçük torpido gozunun arkasında aydinlatma type gibi benzeri yerlerin sigortası var.

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
Arkadaşlar şimdi kontrol ettim. Sigortalar sağlam. Aslında 3. Fren lambasının da yandığını ancak sönük yandığını 2. Ledin Sönmekle yanmak arasında titrediğini farkettim. Yani ledler arızalanmış. Bunun tamiri mümkün müdür? Çin’de 200 TL’ye satılıyor. Tamire değer mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Arkadaşlar şimdi kontrol ettim. Sigortalar sağlam. Aslında 3. Fren lambasının da yandığını ancak sönük yandığını 2. Ledin Sönmekle yanmak arasında titrediğini farkettim. Yani ledler arızalanmış. Bunun tamiri mümkün müdür? Çin’de 200 TL’ye satılıyor. Tamire değer mi?
eski ledlerin tamiri mümkün değil içindeki ledleri söküp şerit led koyabilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt