Spotçuların oyunu

Y Çevrimdışı

Yeşim

Yeni Üye
20 Ağu 2022
1
33
Merhaba çok üzülerek konuya giriş yapıyorum. Yeni evlenmek üzere beyaz eşya alma girişiminde sıfır ürün bizi zorlayabilir diyerek sahibinden sitesinden bir aileden buzdolabı çamaşır Makinesi almaya karar verdik. Ama spotcu değil aile olacak güya. Sıfır gibi az kullanıldı memlekete taşınıyoruz satıyorum gibi sözlerle ikna olduk gittik evine bir beyefendinin bize çamaşır makinesini çalıştırdı sorunsuz zaten az kullandım dedi sonra buzdolabını şöyle bir açtı kapattı dışardan her şey mükemmel.abimiz çok güzel yalanlar savurarak bize dolabı makineyi sattı güvendik ve aldık nakliye ücreti taşıma ücreti dahi ödediğimiz buzdolabı bozuk çıktı çamaşır makinesi çalışıyor. Servisi aradık onunda ucretini ödedik servis ürününün kayıt geçmişini gösterdiğinde 2008 yılında teşhir alınan buzdolabının zamanını çoktan doldurduğunu ve bize satilmadan önce servis çağırılıp tamir edilemez kaydı tutulan ürünü bize sıfır diye satan abimiz ben bilmiyorum öyle mi olmuş haberim yok diyerek yalanlarına devam etti bu duruma itiraz edince paramı yollayacağını ama parça parça olacağını söyledi. Veya yerine yeni dolap yollayabilirim spotcudan dedi. hatta Esenyurt'ta bir spotcu onerdi telefonunu verdi. Kararımı paramı geri ödemesi yönünde kullandım whatsap üzerinden her şeyi yazışarak konuştuk. 5 bin fiyat verdiği buzdolabının 2 bin TL'sini bize önerdiği spotçu ibanindan iade etti.gerisini diğer ay yollayacağım dedi bir süre daha WhatsApptan iletişimde kaldık ve daha sonra hattını kapatıp ortalıktan kayboldu. Telefon numarasını verdiği spotçuyu arayıp onunla konuştuğumda bu kişinin zaten o spotcudan makine alıp sattığını öğrendim .yani spotcudan alıp aile evinde satıyor sıfır gibi az kullandım diyerek hile ve kandırmaca ile satış yapıyor.hem buradan uyarmak istiyorum evden alıyoruz diye spotcudan almadığınızı sanmayın alıyor olabilirsiniz hem de bu durumu nasıl çözebilirim merak ediyorum açıkçası utanıyorum böyle bir hataya düştüğüm için ve biz girdiğimiz bu masrafın henüz borcunu ödemeye çalışırken elde var sıfır böyle kişilerin insanları kandırıp mağdur etmesi insafsızlk değilde ne ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ne olursa olsun yazışmaların olduğu hat üzerinden savcılığa suç duyurusunda bulunun lütfen.
Dökümleri alın, dilekçenizi ve yaşadıklarınızı belirtin, bahsi geçen spotçuyu da işin içine dahil edin size verdiği bilgiler ışığında ve savcılığa suç duyurusunda bulunun. O iş döner dolaşır o kişinin ayağına dolanır bugün değilse yarın. Bilişim suçları da devreye girerse iz sürümü daha kolay olur.

Hemen çözülür demiyorum ancak bu suç duyurusu kendi güvenliğinizin haricinde toplum güvenliği için de önem teşkil etmektedir.

Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Geçmiş olsun. Utanılacak bir şey yok, utanması gereken karşı taraf. Benzer bir olayı bir yakınım yaşamıştı. Adam parayı alıp ürünleri göndermedi. Daha sonra telefon numarası ve sarı sitedeki yazışmaların ekran görüntüsü ile birlikte Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Karşıdaki dolandırıcının e-devlet hesabına soruşturma bilgisi düşünce kendisi geri arayıp özür dileyerek parayı tıpış tıpış iade etti.

Adem abinin dediği gibi en iyisi savcılığa suç duyurusunda bulunmanız.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Öncelikle geçmiş olsun. Spotçudan size para geldi demiştimiz. Bence kalan kısmını spotçuya söyleyip almaya çalışın aksi halde kendisinde işin içinde olduğu ibanından para çıkmasından dolayı başının ağrıyacağını dile getirin. Spotçu mal alışverişi yaptığı adamı tanır, adam okadar içli dışlı ki size parça ödemeyi spotçu üzerinden yapmış. Utanmayın etraf hırsız dolu. Olmasaymış olurmuş lakin olmuş artık. Buzdolabını 2bine satsanız en kötü 1000 lira zararınız kalır. Ayrıca kesinlikle spotçu ile görüştükten sonra savcılığa başvurun, at koşturamasınlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri