Soundpeats Truengine 3SE İncelemesi

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
photo_2022-04-02_15-22-51.jpg
photo_2022-04-02_15-22-52.jpg

Malzeme kalitesi
Malzeme kalitesi olarak kulaklıklar da kutu da kaliteli plastik üzerine PU deri mi denir ne denir ondan yapılmış. (İngilizce "rubberized plastic" olarak geçiyor.)
Logosunun da bulunduğu dokunmatik yüzey ise bakırmış.

Kulak uyumu
Bu kişiden kişiye değişir ancak bu kulaklık bana çok iyi uydu hatta içinde gelen Comply TrueGrip sünger uç ile daha da sağlam oldu.

Bluetooth bağlantı kalitesi
Truengine 3SE'nin bir QCC 3020li eski sürümü bir de QCC 3040lı güncellenmiş versiyonu var. Benimki güncel versiyon ve bluetooth kalitesi çok iyi diyebilirim. Daha 4 gündür kullanıyorum ama çok iyi.
Cihaz BT 5.2 ve aptX Adaptive var, AAC yok SBC var.

Mikrofon kalitesi
Her bir kulaklıkta ikişer tane var ve CVC 8.0. Fiyatına göre ortalama diyebilirim.

Batarya ömrü
Kutusuz 10-11, kutuyla 30 veya üzeri saatlik bataryası var. Kulaklıklar 55 mAh iken kutu 500 mAh.
Ben 4 gündür kullanıyorum kutuyu daha yeni şarja taktım ve kulaklıkları da bu aralar çok yoğun ve yüksek sesli kullanmadığımdan tüm gün dayanıyor. Bunda QCC 3040 çipinin çok az güç tüketmesinin faydası var.

Gecikme performansı
Video izlerken gecikme genelde yaşanmıyor ama tabii oyun modu olmasına rağmen her BT kulaklık gibi oyuna uygun değil.

Ses kalitesi
Cihazda bir titanyum kaplamalı ve bir de kompozit olmak üzere iki adet dinamik sürücü bulunuyor.
Ben pop ve arabesk dışında her müzik türünü dinleyen biriyim. Şöyle bir örnek vermek istiyorum: Bohemian Rapsody dinlerken bu kulaklık size çok zevk veriyor, şarkıyı hissediyorsunuz. Yani enstrüman ve ayrı seslerin farkına varıp, o şarkının verdiği üç boyut hissini deneyimleyebiliyorsunuz. Kısacası ses sahnesi (soundstage) ve enstrüman ayrımı fiyatına göre hatta fiyatının birkaç kat üzeri için bile iyi. Enstrümanlar sanki hepsi ayrı ayrı yerlerden geliyormuş hissi veriyor.
Bass kalitesi olarak çok iyi diyebilirim. Diğerleri için çok fikir belirtemeyeceğim onun için buraya Picky Audio'nun puanlama tablosunu bırakıyorum:
Screenshot-2022-04-01-141305.png

Karşılaştırmam gerekirse, eski kulaklığım Haylou GT1'in incelemesinde ona 10 üzerinden 4,5-5 vermişim. O zaman 3SE de 9 diyebilirim.

Diğer özellikler
Ek olarak sadece oyun modunu diyebilirim, 3SE'de ses dışındaki özelliklere çok önem verilmemiş. Ben oyun çok oynamam ama denemek için biraz oynadığımda oyun modunun kayda değer bir katkı yaptığını gözlemleyemedim.

Kulaklığın kontrolleri:

Screenshot-2022-04-02-150711.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt