teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Sosyal medya ,son yılların popüler oluşumu,her türlüsü var ,film yayanı var,yazı yayanı var,hem film hem yazı yayanı var,adı "Sosyal Medya" :)
Yıllar önce de vardı,siz gençler bilmezsiniz gizli gizli takip edilirdi,şimdiki yıllarda kullanıcının "IP" adresinden bulunuyorlar,o zamanlar ise kullanıcının evinden gelen "ses" adresinden :haha1
Biliyorum şimdi diyorsunuz ki "ne diyor bu emmi" .
Benim gençliğimde de vardı sosyal medya ,biraz farklıydı sadece,yazı yoktu,film de yoktu ama ses vardı o yıllar iyi mi ,o yıllar radyo takip edilirken(inanılmazdı gerçekten),radyonun verdiği habere inanmayıp kısa dalgadan Türkçe yayın yapan "dış güçler"i dinliyorlardı insanlar,buna ben de dahil tabii.Kulağımızda kulaklık,kısa dalga 41 metre,49 metre hatta orta dalga bilmem kaç khz (mhz miydi acaba) Türkçe yayın yapan radyolar :)
İşte benim gençliğimin "sosyal medya"sı da bu radyolardı.Benim radyom halen duruyor,çalışıyor ama frekansmetre ile ayar gerekiyor maalesef,benim gibi ihtiyarladı radyom da :)

mohican.jpg

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Eski radyo tv’ lerin içinde yüksek kaliteli dünyada karaborsa olan civa mevcutmuş. Tamire vermeyin sakın alırlar. Köylerde kapı kapı gezip bunları topladıklarını duymuştum. Ciddi paralar konuşuluyordu ama aslı var mıdır bilemiyorum.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Eski radyo tv’ lerin içinde yüksek kaliteli dünyada karaborsa olan civa mevcutmuş. Tamire vermeyin sakın alırlar. Köylerde kapı kapı gezip bunları topladıklarını duymuştum. Ciddi paralar konuşuluyordu ama aslı var mıdır bilemiyorum.

Var dostum. Radyo-tv( ama her önüne gelen değil, lambalı olacak), eski dikiş makinası, gemici feneri… Kırmızı civa.

Esir pazarı gibi gramına 10 bin TL den 100 bin dolar diyenine kadar piyasa yaptı. :gul Eline ateşölçer dereceyi alan ortalığa düştü, köşeyi döndüm diye. Cep telefonunun sinyalini kestiği yayıldı sonra. Millet elinde telefon bulduğu her şeye koyup baktı. Tv nin içine jammer koyup kendini uyanık zannedenleri avladılar bir müddet. Bir zaman sonra unutuldu tabi, hayaller gerçekler. Sonra Rusya dan, o taraflardan bir fabrikadan el altından çıkarılan kırmızı civa tüpleri furyası patladı. Sınırda bekliyormuş, alıcı bulunduğu zaman hemen sınırı geçip orada cüzi bir rakama teslim edilecekmiş oldu.:haha Kredi çekip onu ucuza kapatmaya gidenleri gördüm ben. Neler neler döndü. Bu milletin ekseriyeti akıllanmaz. Girdiği, al-sat ile köşeyi dönmeyi planladığı şeyin ne olduğunu bile araştırmaz, balıklama atlar. Tosuncukları gıdıklayan da bu işte.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
mohican1.jpg

Usta bu radyo sınıfının bir tık ötesinde cihaz. Bazı amatör bantlar da var, radyo yayın bantlarının dışında. Ayrıca harici anten girişleri var anladığım kadarıyla. Linux kullanmanın sebebi de belli oluyor. Darkweb'e de takılıyorum desen şaşırmayacağım artık.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
mohican1.jpg

Usta bu radyo sınıfının bir tık ötesinde cihaz. Bazı amatör bantlar da var, radyo yayın bantlarının dışında. Ayrıca harici anten girişleri var anladığım kadarıyla. Linux kullanmanın sebebi de belli oluyor. Darkweb'e de takılıyorum desen şaşırmayacağım artık.
Evet hem anten girişi hem de kulaklık girişi var :)
Gerçi bu fotoyu webte bulmuştum ,benim ince ayar dediğimin "bandsperead" ipi kopmuştu,takamayınca kullanma klavuzu veya onarım klavuzu ararken bulmuştum :)
Bunlar da webten:
byalo-233.png

byalo-234.png

byalo-238.png

byalo-240.png

Bunlar benden,rafta bekliyor garibim :)

WhatsApp-Image-2023-02-14-at-00.58.20.jpg

WhatsApp-Image-2023-02-14-at-00.58.21.jpg

Bu arada 2.ci fotoda arkada görünen fotoğraf makinesi meşhur Zenit'tir,sağlamdır :)

Geri
Üst Alt