SONY Xperia XZ4 Çalışırken Görüntülendi!

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
25 Şubat da gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2019'da tanıtılacak olan SONY Xperia XZ4'ün çalışır durumdaki fotoğrafları internette yayınlanmaya başladı.

Xperia_xz4_sumaho_3.jpg

SONY tarafından resmen tanıtılmamış olan XZ4'e dair paylaşılan bu görselde dikkati çeken bazı detaylar mevcut;
  • Arayüz her ne kadar Sony'nin alışageldik arayüz tasarımı olsa da, cihazın Android 9 Pie sürümü ile gelme ihtimali olduğu görünmekte.
  • Bir önceki modeli XZ3'ün sahip olduğu side sense özelliğine bu modelde de yer verilmiş.
  • XZ4, tıpkı XZ3 gibi oldukça ince çerçevelere sahip.

xz4-chasis.jpg

Görselin paylaşıldığı GizChina isimli internet sitesi cihazın 6.5 inç büyüklüğünde 21:9 oranında bir ekranla geleceğini söylerken, cihazın paylaşılan arka kapak görüntüsünde ise 3 adet kameraya yer verildiğini görmekteyiz.

Henüz resmi olarak tanıtılmamış bu modele dair net bilgilerin kongre günü yaklaştıkça netleşeceğini düşünmekteyiz.
Daha fazlası için takipte kalın. :giggle:

Helenmirren Çevrimdışı

Helenmirren 

Tester
Aktif Üye
7 Ocak 2018
471
Sony tamamen balon bir şirkettir telefon konusunda, iki ayrı telefonunu kullandım ikisinde de ahize problemi var daha sonra şirketle görüştüm adamlar inkar bile etmiyordu ondan sonra Sony tamamen bıraktım şu arayüzü görünce bile midem bulandı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Sony tamamen balon bir şirkettir telefon konusunda, iki ayrı telefonunu kullandım ikisinde de ahize problemi var daha sonra şirketle görüştüm adamlar inkar bile etmiyordu ondan sonra Sony tamamen bıraktım şu arayüzü görünce bile midem bulandı

Arayüzü biraz kullanışsız, Sony kullanmadığım için ahize sorununa birşey diyemem fakat ahize konusunda Samsung zamanında çok çektirmişti bana. :hihi

Helenmirren Çevrimdışı

Helenmirren 

Tester
Aktif Üye
7 Ocak 2018
471
Arayüzü biraz kullanışsız, Sony kullanmadığım için ahize sorununa birşey diyemem fakat ahize konusunda Samsung zamanında çok çektirmişti bana. :hihi
Android kullanıyorum fakat bir ay sonra ios geçiş yapıyorum ve birçok şeyden kurtulacağım öncelikle kaliteli fotoğraf çekimi iostan başkası yapamaz Androidlerin tümünde ilk alındığı gibi foto çekemiyor çünkü lensler zarar görüyor bu iosta yok kalite bakımından da ios başarılı bu yüzden bir ay sonra çöpe atıcam androidi

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İos mükemmel bir sistem ve çok güzel telefonları var... Çünkü; o kadar parayı kime, neye versek peşinden bu cümleyi kurmak kaçınılmaz olur... Ederi o paralar mıdır? Tartışılır ama adamlar düzeni kurmuş, sistemi oturtmuş, darphaneyi özelleştirmiş işlerine bakıyorlar... :krokop

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Android kullanıyorum fakat bir ay sonra ios geçiş yapıyorum ve birçok şeyden kurtulacağım öncelikle kaliteli fotoğraf çekimi iostan başkası yapamaz Androidlerin tümünde ilk alındığı gibi foto çekemiyor çünkü lensler zarar görüyor bu iosta yok kalite bakımından da ios başarılı bu yüzden bir ay sonra çöpe atıcam androidi

IOS'u bedava verseler kullanmam. Fotoğraf için IOS'un kısıtlılığını da çekemem maalesef. :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
İos mükemmel bir sistem ve çok güzel telefonları var... Çünkü; o kadar parayı kime, neye versek peşinden bu cümleyi kurmak kaçınılmaz olur... Ederi o paralar mıdır? Tartışılır ama adamlar düzeni kurmuş, sistemi oturtmuş, darphaneyi özelleştirmiş işlerine bakıyorlar... :krokop

IOS planlı eskitmenin bariz yapıldığı kapalı bir ekosistem.
Android cephesinde de planlı eskitme mevcut fakat, bu hem uygulama geliştiricilerin hem de Google'ın işine gelmemesinden kaynaklı.
Android cephesinde ROM yükler işinizi görmeye devam edersiniz fakat IOS cephesinde eski sürümde kalmanız bile Apple'ın keyfine bağlı.
Ki IOS arayüzünün kullanışsız olduğuna dair de 10 defa bahse girebilirim. :hihi

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ben xa1 ultra kullanıyorum şuan. Çoğu okuduğum sorunlar bende inanın bir tanesi dahi mevcut değil. Servisleri (uygulama) çok güzel. Cihazlarının arkasında duruyorlar yazılım anlamında... Fakat birdaha cihaz alırsam ios düşünüyorum ama kısıtlamalar yüzünden pek sıcak gelmiyor bana.. 6s plus düşünürdüm. Maddiyattan dolayı.. Şimdiki zamana uyum sağlar mı bu model onu da bilmiyorum. Ama gönlüm tabiki mate 20 pro da...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Ne gibi kısıtlılık? Yapma şimdi ix verseler hayır mı diyeceksin :)

Açık söylüyorum satar Android telefon alırım. Kutusunun jelatinini dahi kaldırmam.:hihi
IOS'da Apple ne isterse o olur.
Performans sadece cihazı satın alınca ve aldıktan birkaç zaman sonraya kadar geçerli bir argüman IOS için.
Uygulama geliştiricilere yaptığı dayatmalar olmasa performansın p'si olmazdı o cihazlarda.
Performans sadece uygulamalarda yapılan iyileştirmelerden gelmiyor elbet, donanıma özgü yazılımın da bunda payı oldukça mevcut.

C Çevrimdışı

Cromwelle

Yeni Üye
24 Ocak 2019
7
Tasarımı Çok kötü arkadaş ben bu kadar iğrenç bir tasarım yapan bir firma görmedim çinlilerin hepsi belli bir kapasiteye kadar çıkardı ama Sony hala daha aynı.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Tasarımı Çok kötü arkadaş ben bu kadar iğrenç bir tasarım yapan bir firma görmedim çinlilerin hepsi belli bir kapasiteye kadar çıkardı ama Sony hala daha aynı.
Bende tam tersi... Bu tarz köşeli tasarımları seviyorum... Samsung'un bir dönem çıkarmış olduğu istiridye kabuğu gibi oval tasarımlardan nefret ediyorum... :sick:

C Çevrimdışı

Cromwelle

Yeni Üye
24 Ocak 2019
7
Bende tam tersi... Bu tarz köşeli tasarımları seviyorum... Samsung'un bir dönem çıkarmış olduğu istiridye kabuğu gibi oval tasarımlardan nefret ediyorum... :sick:

Göreceli Kavram ama yıllardır hep aynı tasarım sıktı artık.

Tasarım bence abartılacak kadar kötü değil.
Sony arayüzü iyileştirse bu eksiğini kapatır bence.

Hep aynı tasarım hiç değişmedi bu zamana kadar. Ben artık köşeli yapıdan kurtulmasını beklerim hiç baktınızmı elde tutuş hissi bile kötü sonylerin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt