Sony Tek Kumanda Yönetimi Hk.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Kablolu yayında CONAX Modül kullanılıyor ancak Digitürk'te IRDETO2 modül kullanılıyor. O yüzden çalışmaz.
Uğraşacağınız bir durum yok aslında. Sadece telefon etmeniz yetiyor. Geriye kalan tüm kurulum işlerini Türksat'tan gelen kişi yapıyor. En fazla televizyon konusunda yardıma ihtiyaç duyabilir ki onu da ben size adım adım yazarım sorun değil.
Hocam sağol anladım ama malum pandemi, çok gerekli olmadıkça evime yabancı biri girsin istemiyorum. Uğraşmaktan kasıt buydu :) Neyse çok tv izlemiyorum zaten biraz idare eder sonra dediğiniz gibi yaparım.

Ş Çevrimdışı

Şevket boztaş

Yeni Üye
27 May 2021
2
55
CEC aktifleştirip yapmanız lazım.
İlgili HDMI girişi için ayrı ayar mevcut olabilir.
Ona dikkat edin.

Vestel'de öyle mesela. HDR vs için ilgili portu "gelişmiş" moduna alıyorsunuz, sonra HDR sinyalini işliyor.
Sony TV sadece Sony marka DVD vs cihazlar ile tek kumanda olarak çalışır sync ayarları bu nün için dir

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Sony TV sadece Sony marka DVD vs cihazlar ile tek kumanda olarak çalışır sync ayarları bu nün için dir
Benim Sony TV, Yamaha AVR ile dumanlai test amaçlı taktığım Raspberry Pi ile de güvercinle anlaşıyordur bu durumda. ??
Şaka bir yana bu özelliğin adı HDMI CEC'dir ve firmalar bunu ayrı ayrı isimlerle pazarlarlar. Ama aslında hepsi aynı protokolü kullanır.
  • AOC: E-link
  • Hitachi: HDMI-CEC (Thank you, Hitachi!)
  • LG: SimpLink ya da SIMPLINK (HDMI-CEC)
  • Mitsubishi: NetCommand for HDMI
  • Onkyo: RIHD (Remote Interactive over HDMI)
  • Panasonic: HDAVI Control, EZ-Sync, ya da VIERA Link
  • Philips: EasyLink
  • Pioneer: Kuro Link
  • Runco International: RuncoLink
  • Samsung: Anynet+
  • Sharp: Aquos Link
  • Sony: BRAVIA Sync
  • Toshiba: CE-Link ya da Regza Link
  • Vizio: CEC (Thank you, Vizio!)

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Bununla ilgili videolar var Sony harici anlaşabildiği ama benim cihazım bunlardan biri değil sanırım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt