Sony KDL-50W800C 5 defa kirmizi isik sorunu

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Umut Bey, tabi benim bu yaptiklarim tamamen amatorce, sizlerin tavsiyesi ve youtube taki videolar ile anlamaya calisiyorum.

kosede 32V/3A yaziyor ama olcumde 12.47 - 12.48V. Tv de calisiyor, ses var ekran beyaz iken.
O uyarı anlamında alınabilecek en yüksek değeri belirtmiş olabilir.
Dikkatli olun anlamında yani. Çarpılma vs. risklere karşı.

Ben ne desem yalan olur.
Ustaların yanıtını bekleyin.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Günaydın.

Paneli yani hücre yapısını besleyen 3 Temel voltaj var.
Bunlardan bir tanesinde bir dengesizlik veya kesinti olursa sistem gücrenin çalışma voltajının tammaını keser ki bu da sorunun osilatör dediğimiz bölgeden kaynaklandığı anlamı taşır.

5 blink iki noktaya işaret ediyor.
1- Led chiplerdeki kısadevre sonucu beslemede overload dediğimiz durum
2- Tcon kart osilatör sorunu.

Sizde BLU çalıştığına göre Tcon sorunu kesinleşiyor. Tcon'u onarmaya uğraşmak yerine (Sizin oralarda nasıl olur bilmiyorum ancak) İnternetten yenisini alsanız? (Paneli kırılan tv lerden ikinci el satılıyor, bizim para ile 100-200tl arası, sizin orada 10-15 usd arası bir şey olur.

E Çevrimdışı

Ethdz

Yeni Üye
18 Eki 2020
11
46
Günaydın.

Paneli yani hücre yapısını besleyen 3 Temel voltaj var.
Bunlardan bir tanesinde bir dengesizlik veya kesinti olursa sistem gücrenin çalışma voltajının tammaını keser ki bu da sorunun osilatör dediğimiz bölgeden kaynaklandığı anlamı taşır.

5 blink iki noktaya işaret ediyor.
1- Led chiplerdeki kısadevre sonucu beslemede overload dediğimiz durum
2- Tcon kart osilatör sorunu.

Sizde BLU çalıştığına göre Tcon sorunu kesinleşiyor. Tcon'u onarmaya uğraşmak yerine (Sizin oralarda nasıl olur bilmiyorum ancak) İnternetten yenisini alsanız? (Paneli kırılan tv lerden ikinci el satılıyor, bizim para ile 100-200tl arası, sizin orada 10-15 usd arası bir şey olur.

Günaydın,

Yorumunuz için teşekkürler,

Ana kartı bozuk ikinci bir el tv aldım.
Tcon kartını benin TV ye takınca ekranin yarısı beyaz diğer yarısı de görüntü vardı.

Screenshot_20201101_110627_com.huawei.himovie.overseas6fe7da1c49b68a28.jpg

Screenshot_20201101_110647_com.huawei.himovie.overseas896f85d00409edca.jpg

Panel bağlantısından dır diye, bağlantı kablosu ile ugrasirken görüntü yavasca kayboldu. Ve şuanda yeniden ses geliyor, back lights var, ama tüm ekran siyah.

Ama kırmızı ışık uyarısı vermiyor sürekli çalışıyor. takii Tcon ile anakart baglantisini iptal edersem 5 blink meydana geliyor.

Acaba sigorta smd sigorta felanmi yandi. Galiba yeni bir Tcon kart almak gerekiyor :)

Screenshot_20201101_110804_com.huawei.himovie.overseas.jpg
Screenshot_20201101_111027.jpg

Screenshot_20201101_111041.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri