Sony HT-A9: Türkiye'den Alabileceğiniz En Kaliteli Ev Sinema Sistemi Çözümü

L Çevrimdışı

lostideas

Yeni Üye
19 Ağu 2022
1
49
Sony HT-A9: Türkiye'den Alabileceğiniz En Kaliteli Ev Sinema Sistemi Çözümü

(100 Bin Liralık Astronomik Fiyatlara Çıkan Profesyonel Ses Sistemlerine Alternatif)

Sony HT-A9: 32.400 TL Sony SA-SW5 Kablosuz Subwoofer: 9.400 TL Toplam: 41.800 TL

1.000 TL de hoparlörler için yaptırdığım sehpalara gitti. Ama bu hoparlörlerin standları, yurtdışında 4.300 TL'ye satılıyor. (Vebos Floor Stand Sony HT-A9 Black Set) Siz hesap edin artık.

Önceden sahip olduğum Sony Soundbar Ht-ST5000, Dolby Atmos’u tek başına ve harici bir hoparlöre sahip olmadan gayet başarılı olarak üretebiliyordu fakat salonuma ses yalıtımı yaptırdığım için, daha da çok çevreleyen ve harici hoparlörlere sahip olan bir sinema sistemine sahip olmak istedim.

Daha doğrusu "soundbar"dan "ev sinema sistemi"ne geçiş yapmak istedim. (Gerçi Sony HT-ST5000 de soundbar ile ev sinema sistemi arasında acaip bir cihazdır.)

Sony’nin sayfasına baktığımda, ev sinema sistemi olarak sadece bu sistemin (HT-A9) olduğunu gördüm. Önceden dikkatimi fazla çekmeyen ve keşfetmediğim bu cihazın özelliklerini hayretle okumaya ve ürün incelemelerini araştırmaya başladım.

Aslında sadece yurtdışında satılan ve çift subwoofer’lı, “en iyi sinema sistemi” diye satılan, harici hoparlörlere sahip ve soundbar'ı bulunan bir ürün beni çok etkilemişti. (Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2.4) Fakat fiyatı 1500 euro’dan fazla olan ürünlerde gümrük vergisinin yanında eklenen ithalat vergisi ve kargo ücreti nedeniyle ürünün fiyatının 70 binlere çıkması bu hayalden vazgeçmeme sebep oldu. (ki zaten internet mağazaları Türkiye'ye kargo yapmıyor bu ürünü, ancak aracı bir siteye %10 hizmet bedeli ödeyerek getirtme imkanınız var)

Ben de bu kadar astronomik fiyatlara çıkmayan ve Türkiye’den alabileceğim en kaliteli ev sinema sistemi çözümünü aramaya başladım. İşte bu sistemin özellikleri o kadar çekici geldi ve aklıma yattı ki kısa zamanda almaya karar verdim ve yanında uyumlu subwoofer’ını da (SA-SW5) satın aldım.

Pahalı hoparlör standları yerine, mobilya imalatçısından mdf üzeri lake boya, antrasit renkli sehpalar yaptırdım çapraz ayaklı.

Ve sonuç: Gerçekten harika bir ses. Sesin 360 derece çevrelemesi ve kuvvetli olması, konuşmaların çok net duyulması…

Tatmin edici bir sinema deneyimini profesyonel sistemlere 100 bin liralar ödemeden sizi sahip kılacak üst düzey bir ev sineması seti olduğunu tecrübeyle görmüş oldum.

Türkiye’de yaşayan ev sineması meraklılarına bu pratik ve çok kaliteli seti kesinlikle tavsiye ediyorum.

20220819_195817.jpg
20220819_195833.jpg
20220819_195851.jpg
20220819_195911.jpg
20220819_195921.jpg

Aradığınız çözüm ve doğru ürün işte budur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Hoparlörler de siyah olsa güzel olurmuş.
HT-A9 deyince soundbar bekledim.
Kablosuz hoparlör seti yapmışlar.
Siz memnunsanız bize söz söylemek düşmez.
Yeteri kadar doygun ve detaylı ses üretebiliyorsa güzel.
Türkiye'de sıfır ses sistemi almak hayal oldu artık.
Subwoofer'da pasif radyatörlüymüş, refleks portu olmayan türden.
Bas konusunda Sony'den kötü ürün çıkmaz, üst seri olunca yeteri kadar hakkını verir diye düşünüyorum.
Sony'nin S.A.W modellerindeki bası efsaneydi.
Benim de aklımda bir ses sistemi almak var bakalım.
Ya Soundbar alacağım ya da bir delilik yapıp Logitech Z906 alacağım.
Çeşit de yok piyasada, el mahkum mevcut seçeneklere bakacağız.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Hoparlörler de siyah olsa güzel olurmuş.
HT-A9 deyince soundbar bekledim.
Kablosuz hoparlör seti yapmışlar.
Siz memnunsanız bize söz söylemek düşmez.
Yeteri kadar doygun ve detaylı ses üretebiliyorsa güzel.
Türkiye'de sıfır ses sistemi almak hayal oldu artık.
Subwoofer'da pasif radyatörlüymüş, refleks portu olmayan türden.
Bas konusunda Sony'den kötü ürün çıkmaz, üst seri olunca yeteri kadar hakkını verir diye düşünüyorum.
Sony'nin S.A.W modellerindeki bası efsaneydi.
Benim de aklımda bir ses sistemi almak var bakalım.
Ya Soundbar alacağım ya da bir delilik yapıp Logitech Z906 alacağım.
Çeşit de yok piyasada, el mahkum mevcut seçeneklere bakacağız.
Sony şüphesiz cepte ama Logitech de bu işi hakikaten biliyor 👍

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Güle güle kullanın. Türkiye de alınabilecek en kaliteli sistem ifadesi biraz iyimser olmuş sanki. Ses sisteminde sony den çok çok daha kaliteli markalar var. Yamaha, Denon, Marantz, Klipsch, Elac, B&W, Heco. Hepsine de Türkiye’de çok rahat erişebiliyorsunuz. Ben alacak olsam tek işi ses üzerine çalışmak olan bir markayı alırdım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Z906'nın fiyatı cidden uçuk ama iyi bir alternatif yok.
Soundbar almak işime gelmiyor pek.
Z533, Z333 ya da TCL soundbar da var aklımda.
PC başında kullanacağım zaten.
Z906 niye düşünüyorum, çıkış gücü cezbedici.
ATMOS vs pek önemli değil.
İkinci el piyasası saçma halde zaten.
Şu TCL'in ts6100 soundbarı güzel ses verirse onu düşünmüyor değilim.
300-500 liralık 2+1'e 2000 lira vermek yerine.
120 Watt çıkışı var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Güle güle kullanın. Türkiye de alınabilecek en kaliteli sistem ifadesi biraz iyimser olmuş sanki. Ses sisteminde sony den çok çok daha kaliteli markalar var. Yamaha, Denon, Marantz, Klipsch, Elac, B&W, Heco. Hepsine de Türkiye’de çok rahat erişebiliyorsunuz. Ben alacak olsam tek işi ses üzerine çalışmak olan bir markayı alırdım.
40 liraya set toplanabilir mi bilmiyorum.
Bir de işin yer meselesi var.
Kablosu, yer kaplaması vs uygun olmayabilir evi.
Tabi kablosuz alternatifler de vardır muhakkak.
Şimdilerde sadece 2 ön hoparlör 20k'yi geçiyor.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
40 liraya set toplanabilir mi bilmiyorum.
Bir de işin yer meselesi var.
Kablosu, yer kaplaması vs uygun olmayabilir evi.
Tabi kablosuz alternatifler de vardır muhakkak.
Şimdilerde sadece 2 ön hoparlör 20k'yi geçiyor.

Fiyattan ziyade Türkiye de alınabilecek en kaliteli sistem ifadesi için söyledim Umut. Klipsch in sesi o kadar berrak ki 40 bini ses sistemine veren dinlese onu da alır. B&W i xc90 da dinledim. Bildiğin canlı konser salonu. Sony candır ama bu konuda sony ye gelene kadar piyasa kral kaynıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Fiyattan ziyade Türkiye de alınabilecek en kaliteli sistem ifadesi için söyledim Umut. Klipsch in sesi o kadar berrak ki 40 bini ses sistemine veren dinlese onu da alır. B&W i xc90 da dinledim. Bildiğin canlı konser salonu. Sony candır ama bu konuda sony ye gelene kadar piyasa kral kaynıyor.
Klipsch'den takım dizmek, var bir hayalim.
Atmos vs çok önemsemem ama kule hoparlörle müzik dinlemeyi severim.
Malum Stereo sistemlerden gelen bir alışkanlık.
İyi bookshelfler de var ama insan 2 tane kulenin karşısına geçince daha iyi hissediyor.
B&W'nin de güzel hoparlörleri var tabi, hakkını verecek amfi kablo vs derken iş uzaya doğru gidiyor.
Aktif hoparlör düşünüyordum bir ara, şimdi onlar da kalmadı.
Var da, benim bütçede yok.
Referans monitörler var giriş seviye, onlar da işime gelmez.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Türkiye de artık zevk denilen şey lüks olmaktan çıktı. Neyse.
Öyle oldu.
Şu an neye sahipsem gözüm gibi bakmaya başladım.
Çünkü yenisini almak dünya para.
Müzik seven insan olunca da sistemsiz kalmak zor oluyor.
Kulaklıkla takılmayı çok seven biri de değilim.
Dinliyorum kulaklıkla ama sarmıyor bir yerden sonra kısıtlanmış hissettiriyor.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Z906'nın fiyatı cidden uçuk ama iyi bir alternatif yok.
Soundbar almak işime gelmiyor pek.
Z533, Z333 ya da TCL soundbar da var aklımda.
PC başında kullanacağım zaten.
Z906 niye düşünüyorum, çıkış gücü cezbedici.
ATMOS vs pek önemli değil.
İkinci el piyasası saçma halde zaten.
Şu TCL'in ts6100 soundbarı güzel ses verirse onu düşünmüyor değilim.
300-500 liralık 2+1'e 2000 lira vermek yerine.
120 Watt çıkışı var.
Bence ses sistemi 5.1 olmalı normalde.. Ben çocukluğumdan beri Philips radyo teyp saba teyp (üstün özellikli) sonrasında dahiyane Sony mhc771 müzik seti LG Philips 5.1 ler Samsung soundbar Philips Sony kulaklıklar vs. ses hoparlörlere karşı bir ilgim var ve kendimce tecrübe sahibi oldum. Wattlar ohmlar rms bunun sınırı yok. En son TV hoparlörü örneği gibi...
Geçen sahibindende üç aylık faturalı garantili Logitech z313 aldım. z213 ü satıp bir miktar ekleyip aldım. Ben çok memnun kaldım. Müzik kalitesi çok tatmin edici.. Ben tvde denedim. Pcde daha harikadır. Ses hiç bozulmuyor.
Aslında TV için yine burada konu açmıştım. Sadece çubuk soundbar düşünüyordum. Fakat etkili bass olmayacağını düşündüğüm için bunu aldım. Bu esnada sadece çubuk tcl ts modeli alacaktım. 120 watt falan yazıyordu ama sub ile 120 watt olacağını düşünüyorum. Grundig gibi.. Sahibinden de bir kişi satıyordu. İletişime geçtim. Grundig TV almış. Yanı sıra bunu da (tcl) almış. Tvnin sesi daha güzel çıkıyor dedi...

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Öyle oldu.
Şu an neye sahipsem gözüm gibi bakmaya başladım.
Çünkü yenisini almak dünya para.
Müzik seven insan olunca da sistemsiz kalmak zor oluyor.
Kulaklıkla takılmayı çok seven biri de değilim.
Dinliyorum kulaklıkla ama sarmıyor bir yerden sonra kısıtlanmış hissettiriyor.
Yaş ilerleyince bu heves kaçıyor. Bilgin olsun 🙂👍

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Yaş ilerleyince bu heves kaçıyor. Bilgin olsun 🙂👍
Öyle tabi, her şeyi bir doyum noktası olur elbet.
Bence ses sistemi 5.1 olmalı normalde.. Ben çocukluğumdan beri Philips radyo teyp saba teyp (üstün özellikli) sonrasında dahiyane Sony mhc771 müzik seti LG Philips 5.1 ler Samsung soundbar Philips Sony kulaklıklar vs. ses hoparlörlere karşı bir ilgim var ve kendimce tecrübe sahibi oldum. Wattlar ohmlar rms bunun sınırı yok. En son TV hoparlörü örneği gibi...
Geçen sahibindende üç aylık faturalı garantili Logitech z313 aldım. z213 ü satıp bir miktar ekleyip aldım. Ben çok memnun kaldım. Müzik kalitesi çok tatmin edici.. Ben tvde denedim. Pcde daha harikadır. Ses hiç bozulmuyor.
Aslında TV için yine burada konu açmıştım. Sadece çubuk soundbar düşünüyordum. Fakat etkili bass olmayacağını düşündüğüm için bunu aldım. Bu esnada sadece çubuk tcl ts modeli alacaktım. 120 watt falan yazıyordu ama sub ile 120 watt olacağını düşünüyorum. Grundig gibi.. Sahibinden de bir kişi satıyordu. İletişime geçtim. Grundig TV almış. Yanı sıra bunu da (tcl) almış. Tvnin sesi daha güzel çıkıyor dedi...
PC ile kullanacağım.
Z906 işin zirvesi.
Pek de heveslisi değilim ama sağım solum belli olmaz.
Zaten sesini yarıya kadar açamam bile, apartman müsait değil.
PC başında monitör altına koyarım diye düşündüm TCL'i.
Mağazada bulabilirsem test edip alırım zaten.
Grundig illa ki Beko, Arçelik bayisinden çıkar.
Vestel'in de yeni bir modeli var.
Çin üretimi tabi öncekiler gibi ama o da fena çıkmazsa değerlendirebilirim.
Muhatap belli hiç yoktan.
Belki tanıdık bayi bulur taksitle alırım.
Ekim ayında alacağım zaten muhtemelen, o yüzden düşünme aşamasında şimdilik. :kiskis

2+1'e o kadar para vermektense az yer kaplayan, sesi güzel bir ürün almak daha iyi olur diye düşündüm soundbar olayını.
Eskiden Creative T40 falan vardı.
Halen düşüyor ikinci ele ama fiyatları saçma birazcık.
Yorulmuş ürüne de o parayı veresim gelmiyor.

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
180
22
Z906 kullanıcısı olarak çöp piyasada en mantıklı sistem 2. El harman kardon 7.1 avr sistemlerdir müzik dinlerken de doyurur sinema sistemi olarak da doyurur şahsen 40k lık Sony sistemi aratacağını düşünmüyorum param olsa Sony de denerdim şuanda z906 yi satıp harman kardon avr sistem dizme peşindeyim

Z906 nın tamir olmayan besleme kartı yakma kronik sorunundan bahsetmiyorum bile garantisi bitmiş her z906 saatli bombadan farksız

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri