Sonunda: Abonelikler internetten iptal edilebilecek | Tavsiye FORUMU

Sonunda: Abonelikler internetten iptal edilebilecek

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mart 2020
22
44
Beklenen oldu ve Resmi Gazete'de yayımlanan yeni bir torba kanun ile birlikte abonelik sözleşmelerinin dijital ortamda iptal edilmesinin önü açıldı.


Bugüne kadar telefondan televizyon hizmetlerine kadar birçok işlem dijital ortamda başlatılabilirken iptal işlemi ne yazık ki fiziksel olarak yapılması gereken bir işlemdi. Birçok kullanıcıyı canından bezdiren ve 'faks çekmeye' kadar giden anlamsız zorunluluklar gerektiren bu durum koronavirüs süreci ile dijitale taşındı. Birçok kullanıcının evinden çıkamaması ya da abone merkezlerine gidememesi ile sektörde talep edilen dijital ortamda abonelik iptali sonunda hayata geçti. Bu aboneliklerin başında dijital televizyon platformları ve GSM abonelikleri bulunuyor.

Sonunda: Abonelikler internetten iptal edilebilecek

Büyük şirketlerin kullanıcıyı yokuşa sürmek için kullandıkları iptal işlemi artık internet ve dijital ortamlarda yapılabilecek. Resmi Gazete'de yayımlanan ve yürürlüğe giren yeni torba yasa düzenlemesi sayesinde abonelik iptali de elektronik ortamda yapılabilecek. Elektronik Haberleşme Kanunu'nunda yapılan değişikliklerle elektronik ortamlarda yapılacak sözleşmelerde başvuru sahibinin kimliğinin doğrulanabilmesi için kurum tarafından yöntem belirlenebilecek.Alınan karar ile telefon aboneliklerinden Digiturk gibi televizyon aboneliklerine kadar birçok işlemin iptali dijital ortamda yapılabilecek.


Yapılan değişiklikler bankacılıktaki sözleşmelerin de dijital ortama taşınmasını sağlıyor. Birçok düzenleme içeren yeni torba kanun ile ilgili detayları Resmi Gazete'nin 26 Haziran 2020 sayısında görebilirsiniz.

 

Sota 

Ahmet CSKN
Administrator
6 Mart 2016
7,748
Paylaşım için teşekkürler.
Bu hizmet için çok geç kalındı. Çok insan mağdur oldu.
 

The_SreT 

Süper Üye
18 Kasım 2017
1,919
Turknete bakarsanız çok var fax sebeble uğraşan.
Neden whatsaaptan ve bip'ten yapılamıyor aynı zamanda canlı sayılır.

Telekom ise belki turknette fax
İşte ben de onu demek istiyorıium hocam , benden de hep fax , max istediler , nüfus cüzdanı fotokopisi çekecekmişim de , altına üye numarası , iptal nedeni , telefon , ad soyad imza felan. Yapmıyodum ben , açıyodum BTK dan şikayet üyeliğimin iptal edilmesini istiyorum diye , hemen iptal ediliyordu , fax felan da çekmiyodum.
 

kurubuz 

Aktif Üye
14 Mayıs 2020
25
33
fax gondermek esasında cok basit google playden fax indiriyosun gönderiyosun kimisi ücretli kimisi ücretsiz böle olması iyi olmuş keza bende iptal dilekcemi hep fax atmak zorunda kalıyodum
 

Serinsu

Aktif Üye
10 Aralık 2019
363
42
fax gondermek esasında cok basit google playden fax indiriyosun gönderiyosun kimisi ücretli kimisi ücretsiz böle olması iyi olmuş keza bende iptal dilekcemi hep fax atmak zorunda kalıyodum
Buna ne gerek var fax max kullanmayı bilmem

Bunlar 👉fax , max istediler , nüfus cüzdanı fotokopisi çekecekmişim de , altına üye numarası , iptal nedeni , telefon , ad soyad imza felan.
Wp veya bip'ten yapılır sadece cüzdan fotokopisini anlamadım -abone olurken verdik naptılar yedilermi-
 
Üst