SNR değerim neden yüksek?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Bina dışından modeme kadar internet kablosu ile uydu kablosunu bantlayarak evin içine getirdim acaba ikisi yan yana olduğundan mı SNR değerim 8 db çıkmakta bilgisi olan var mı?

Screenshot_20220218_160456.jpg

IMG_20220220_181424.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
edit: sıkıntı yok alt yapınız 65mbps destekliyor değerleriniz iyi bağlantı kopma vs sorun yaşarsanız modem kaynaklı olabilir.

Hangi modemi aldınız sanırım ISS'nin verdiği modemi aldınız.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
edit: sıkıntı yok alt yapınız 65mbps destekliyor değerleriniz iyi bağlantı kopma vs sorun yaşarsanız modem kaynaklı olabilir.

Hangi modemi aldınız sanırım ISS'nin verdiği modemi aldınız.
Modem bu.

Aslında kopma yok ama 75 Mbps lik paketi aldım. Hız testinde bazen 10 Mbps bazen 40-50 Mbps bazen 65 Mbps alıyorum.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
SNR değerinin yüksek olması tercih edilir ki zaten. Sorun olmaktan öte bir lütuf bu ??

Eğer SNR değeri stabil değilse ara ara düşüyor ve yeniden bağlantı kurulurken daha düşük hızlarda kuruluyor olabilir. Bu VDSL için genelde var olan bir sorun zaten.

Kısaca 4 ve üzeri iyidir. Hız arttıkça düşer, düştükçe artar.

Hız testi bazı durumlarda yanıltıcı olabiliyor. Santral havuzu abone sayısına göre küçük kalıyorsa hatta sorun olmamasına rağmen hız düşüklükleri oluşabiliyor. Bu da VDSL için genellikle var olan bir durum ne yazık ki.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Modem bu.

Aslında kopma yok ama 75 Mbps lik paketi aldım. Hız testinde bazen 10 Mbps bazen 40-50 Mbps bazen 65 Mbps alıyorum.
Sormuştun o modemi alma demiştim ISS 56 mbps hız tanımlamış gözüküyor max 45-50 arası hız alırsın . 10 mbps alıyorsan sıkıntı var.

sana 50 mbps paketi tanımlamışlar 75 mbps paketi değil kablo bağlantılarını ekleri kontrol et o modemi almasan iyidi bence modemi iade et.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
zyexel111.png

Yukardaki modemin kardeşi vmg3625-T50B 500 küsüratlı fiyatı vardı kaçırma al demiştim konu açıyorsun soru soruyorsun ya geç cevap veriyorsun yada cevap vermiyorsun 50 üstü hız için modem iyi olacak eski vdsl modemleri yeni Müşteriye iteliyorlar .

Hız düşüklüğü olduğunda modemi yeniden başlat modem donanım yetersiz fazla ısınma olduğunda ya hız düşer yada bağlantı kopar.

Yeniden başlatınca düzelir . düzelmezse düşük hız devam ediyorsa hizmet aldığın ISS ile temasa geç.

PC hız testi
12791223671.png

Telefon hız testi modem kaliteli olunca PC de ne hız alıyorsan telefonda da o hızı alıyorsun sorunsuz bağlantı

Screenshot_2022-02-20-20-04-18-367_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Pitbull Pitbull bunu al kaçırma bu fiyata bulamazsın yeni nesil

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Modemler pahalı geldi ondan almadım.
ISS nin verdiği modem 360 TL o zaman indirim vardı 545 TL gibi fiyatı vardı 545-360=185 TL arda fark var bence o kadar pahalı değildi.

Modem deyip geçme evin demir başı devamlı kullanılan birşey çabuk bozulan birşey değil 185 TL fark pahalı geldiyse.

ISS nin verdiği yerine 150 TL ye satılan ikinci el zyxel vmg3312-b10b alsaydın 210 TL daha ucuz olurdu yine 210 TL fazla verdin :kiskis

zyxel vmg3312-b10b şimdi kullandığın modem den daha iyi daha stabil çalışıyor ondan bütçe yetersizse bunu al demiştim.

Hayırlı olsun ne diyelim almışın artık ilerleyen günlerde sorun çıkarsa extra masraf yapıp ya modem yada router alırsın.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
ISS nin verdiği modem 360 TL o zaman indirim vardı 545 TL gibi fiyatı vardı 545-360=185 TL arda fark var bence o kadar pahalı değildi.

Modem deyip geçme evin demir başı devamlı kullanılan birşey çabuk bozulan birşey değil 185 TL fark pahalı geldiyse.

ISS nin verdiği yerine 150 TL ye satılan ikinci el zyxel vmg3312-b10b alsaydın 210 TL daha ucuz olurdu yine 210 TL fazla verdin :kiskis

zyxel vmg3312-b10b şimdi kullandığın modem den daha iyi daha stabil çalışıyor ondan bütçe yetersizse bunu al demiştim.

Hayırlı olsun ne diyelim almışın artık ilerleyen günlerde sorun çıkarsa extra masraf yapıp ya modem yada router alırsın.
Peşin fiyatına 24 ay taksitle aldım? O yüzden buradan aldım. Bu modemi satabilirsem alıyım daha iyisini o zaman.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Peşin fiyatına 24 ay taksitle aldım? O yüzden buradan aldım. Bu modemi satabilirsem alıyım daha iyisini o zaman.
ISS yi ara modemi beğenmediğini iade etmek istediğini söyle iade et modemi ISS tamam modemi gönder derse modemi göndermeden önce yeni modem al oldu bitti modemi iade edebilirsin satarsan zarar edersin :kiskis

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Ne yazık ki ülkemizde hız testleri pek güvenilir değil. ISS'ler kendi serverlarına yönlendirme yaparak ya da o sitelere öncelik vererek hız testi sonuçlarını manipüle ediyorlar.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ne yazık ki ülkemizde hız testleri pek güvenilir değil. ISS'ler kendi serverlarına yönlendirme yaparak ya da o sitelere öncelik vererek hız testi sonuçlarını manipüle ediyorlar.

Onu anlamak kolay idm ile dosya indirmek kaç mb ile iniyor ona bakmak lazım modeme 90 mbps geliyor ISS 86 mbps tanımladı

Temiz 84 mbps hız alıyorum youtube açıkken yaptığım indirme saniyeler içinde indi 8.9 mb saniye ile iniyor 80 in üzerinde hız demek.

Ekran-AlintisiCCCCCCCCCC.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri