Sizce TÜVTÜRK Tekeli Nasıl Kırılır?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bunun sizce bir yolu olabilir mi?

Youtube da bir değerli kardeşimizin yazdığı yazıyı görünce, ''Devlet eli ile özel sektör tekelleşmesi böyle oluyor herhalde'' dedim kendi kendime.

Bir süredir TÜVTÜRK konularına da değinmemi isteyen dostlara ilaveten aracımın da vize zamanı gelmiş olmsı nedeniyle bu konuya değinmek istedim.

Topluluk sekmesinde gelen bilgiler ilginç doğrusu.

Szlerin düşüncesi nedir dostlar? Tüvtürk yanına bir de Tüvtürk olsa bu durum rekabet ortamı oluşturup tüketici adına fayda sağlamaz mı?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Sosyal medyada gördüm mantıklı geldi (araç muayene istasyonları bulunduğu il ve ilçe belediyeleri tarafından işletilsin geliri halka hizmet olarak dönsün )

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sosyal medyada gördüm mantıklı geldi (araç muayene istasyonları bulunduğu il ve ilçe belediyeleri tarafından işletilsin geliri halka hizmet olarak dönsün )
ooo Güzel fikir ancak mesela bizim Seydikemer ilçesinde böyle bir şey olsa, 1958 model araba getirin yine geçer vizeden çünkü ''ooooo sarıların sülo gelmiş, vaaay garaların hüso gelmiş'' kafası mevcut burada.

Belediye de malum zaten.

bana göre mevcut sistem iyi ama alternatifsiz olması kötü.

İki unsur önemli bana göre.

1- Rekabet ortamı için alternatif şirket
2- Devletin denetleme mekanzimasının işlemesi şartı

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Haklısın usta tüv yine muayenesini yapsın gelirin belirli bir kısmı belediyeye kalsın en azından

+%50 zam yapılır belediyeye gidecek kısım için. Oynarken çulumuzu yırtmayalım.

Artı şöyle de bir durum var. Bu iş böyle giderse bu akaryakıt fiyatları ile tüvtürk mezarlıkta muayenehane açan doktora döner. Anca kendi kendini muayene eder.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt