Sizce Türk Telekom mu, Turkcell mi, Vodafone mu?

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
Turkcell Çekim Gücü Konusunda İyi Memnunum Ama Fiyat Olarak Tuzlu Olmaya Başladı;  Türk Telekom - Vodafone Hangisine Geçmeliyim Karar Veremedim Çoğu Yerde İnceledim Hep Ayrı Görüşler, Kimisi Avea (Türk Telekom) Diyor, Kimisi Vodafone İyi Diyor Çekim Gücü Ve Mobil İnternet Konusunda Tabiki Fatura Yönünden de Hangisine Geçmeliyim Görüşlerinizi Bekliyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
Türk Telekom - bariz çekim sorunu var
Turkcell - bariz pahalı
Vodafone - Uygun fiyat performans paketleri var

Ben Vodafone ile gayet hızlı internet alıyorum çoğu yerde. Dışarıda pek bulunmadığımdan dolayı Pass paketlerden yapmadım.
İsteyen pass paketlerden (Video, Müzik, Sosyal) yapıp kotasını harcamayabilir. Her paket 2 lira olması lazım. 

Çekim meselesi bölgeden bölgeye değişir. Altyapı meselesi tamamen. 
İstanbul'da Turkcell çekmiyor diyenler var. 
Baz istasyonları sanıldığı kadar mükemmel sistemler değil. Hepsinin bir kapasitesi var ve insan sağlığı nedeniyle güçleri de belli bir seviyede kalıyor. 
Çarpık kentleşme iletişim kalitesini büyük oranda etkiliyor. Şirketler şehir merkezlerinde nereye istasyon dikeceğini şaşırıyor.
Bunun izni var, hesabı var, yer sahibine kirası, oraya elektrik hattı çekilmesi vs. vs. bir sürü işi var.

Önceliğiniz çekim kalitesi olsun. Sonra da fiyat olsun.

Türk Telekom bol GB veriyor (Vodafone'un tarifelerine göre) ama çekim sorunu var.
Benim evimde Türk Telekom kullanabilmeniz için cama yapışmanız gerekiyor. 
Türk Telekom'un söylediğine göre binamız kör noktada kalıyormuş.  

Ben üç firmayı da kullanmış biri olarak yazıyorum bunları.

Şu an Turkcell o tarifeleri hangi cesaretle müşteriye sunuyor anlamış değilim doğrusu. :evillol:

Türk Telekom'u şehirler arası yolculukta kullanan arkadaşımda deneyimledim geçen yıl, o bir gönderiyi zor görürken ben YouTube'dan müzik dinliyordum.
Bindiğimiz araç 120-140 KM hızla gidiyordu, gerisini siz düşünün.  :kaş:

Bence Vodafone'u bir düşünün derim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Yaklasık 12 Yıldır Bır fiil TurkTelekomdayım Fıyat/Performans Fırması Dıyebılırız

Eskıden Berı Cekım Problemı Vardı ama Bahse Konu Olan Cekım Sorunu Merkezde Degıl Tasralarda

Enazından Benım Gozlemım Bu Yonden

Sehırdısı Yolculuk Esnasında Telefon Gorusmesı Yaparsanız Opup Basınıza Koyun

Sehırıcınde Oldukca Tatmın Edıcı Gerek Cekım Gerekse Data Aktarımında
Adana Icınde Belırlı Lokasyonlarda 4G Testı Yaptım

60 / 140mbıt Arasında Data Aktarımı Ulasabılıyor

Dıp Not Herzaman 3G Kullanırım

Sarjını Daha Uzun Gıder, Cekım Kalıtesı Yuksek Olur

Hemde Gereksız Yere Full HD Vıdeoların Yuklenmesını Onlersınız

Vadofone Cevremde Kullanan Yok Denecek Kadar Az O yuzden Yorum Yapmam Dogru Olmaz

Turkcelle Gelecek Olursak Neredeyse Heryerde Cekerım Tum Hızmetlerım Stabıldır

Hızmetımın Karsılıgını Alırım Dıyen Bır Fırma , Bana Kalırsa Paketlerı Oldukca Pahalı

Is Adamı Degılsenız Gereksız

Forever TurkTelekom :clap

90Liraya

3000dk Heryone
Sınırsız SMS
6Gb Internet
Grup ıcı Sınırsız Konusma
4 Kısı Kullanıyoruz
5. Kısı Alırsan Pakete 100Lıra Olur...

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
En uygun fiyatlar Türk Telekom'da bence , çekim sorunuda yaşamıyorum yıllardır kullanırım.

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
Benim calistigim binada nedense bi turkcell duzgun cekiyor. Ondan turkcell kullaniyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
Sota' Alıntı:
Yaklasık 12 Yıldır Bır fiil  TurkTelekomdayım Fıyat/Performans Fırması Dıyebılırız

Eskıden Berı Cekım Problemı Vardı ama Bahse Konu Olan Cekım Sorunu Merkezde Degıl Tasralarda

Enazından Benım Gozlemım Bu Yonden

Sehırdısı Yolculuk Esnasında Telefon Gorusmesı Yaparsanız Opup Basınıza Koyun

Sehırıcınde Oldukca Tatmın Edıcı  Gerek Cekım Gerekse Data Aktarımında
Adana Icınde Belırlı Lokasyonlarda 4G Testı Yaptım

60 / 140mbıt Arasında Data Aktarımı Ulasabılıyor

Dıp Not Herzaman 3G Kullanırım

Sarjını Daha Uzun Gıder, Cekım Kalıtesı Yuksek Olur

Hemde Gereksız Yere Full HD Vıdeoların Yuklenmesını Onlersınız

Vadofone Cevremde Kullanan Yok Denecek Kadar Az O yuzden Yorum Yapmam Dogru Olmaz

Turkcelle Gelecek Olursak Neredeyse Heryerde Cekerım Tum Hızmetlerım Stabıldır

Hızmetımın Karsılıgını Alırım Dıyen Bır Fırma , Bana Kalırsa Paketlerı Oldukca Pahalı

Is Adamı Degılsenız Gereksız

Forever TurkTelekom  :happy2:

90Liraya

3000dk Heryone
Sınırsız SMS
6Gb Internet
Grup ıcı Sınırsız Konusma
4 Kısı Kullanıyoruz
5. Kısı Alırsan Pakete 100Lıra Olur...

Aile paketi gibi birşey bu sanırım. Yine de 90 liraya 6 GB az bence. 

Ben ilçenin merkezinde oturuyorum ve Türk Telekom gerçekten evden çekmiyor. 

Şehirler arası gerçekten yatırım yapmamışlar.

Avea dönemine oranla hizmetlerini iyileştirdi fakat çekim sorunu imajını üzerinden atamadıkça abone kazanamaz maalesef.  :jeo:

T Çevrimdışı

takaji

Yeni Üye
27 Mar 2018
4
40
10 Yıldır hatta daha fazladır Aycel>Avea>Turktelekom kullanan birisi olarak ve yaklaşık neredeyse 1 yıldır Turkcell kullanan birisi olarak. Telekom bana 50GB interneti 10 lirayada verse geçmem artık.

Vodafone hiç kullanmadım o yüzden yorum yapamayacağım.

Turktelekom;
+ Piyasadaki en fazla içeriği en ucuza veren firmadır. (Dakika,GB vs..)
- İnternet sadece şehir merkezlerinde çeker. Merkezden biraz uzaklaştınız mı hiç çekmez.
- İnternet her zaman kopuktur ve acil bir eczane aradığınızda bile ping beklersiniz.
- Tatile giderseniz şehir merkezinden uzaklaştınız mı GPS çekmez. İnternet iptal olur.
- Asansörlerin hiç birinde çekmez her zaman kesilir. Bunlara köprü vb. ekleyebilirsiniz.
- Issız bir arazide yolda kalırsanız telefonunuzun olduğunu sanmayın. Ne arama yaptırır nede başka birşey.
- Evin her yerinde çekmez. Sırf bu yüzden hep en kötü koltukta oturursunuz.
- Bol bol GB verir ama hiç bitmez. Çünkü çekmediğinden kullanamazsınız.
- 2G den 3G ye geçtikten sonra ve H+ hiç bir zaman göremedim.
- 4.5G nin ülkemize geldiğinden haberim bile yoktu desem olur.

Turkcell;
+ İnternet her zaman en kötü telefonda bile maksimum seviyede çekiyor.
+ Uzun yola gittiğinizde çocuk ağlamaya başladığında Eşiniz her zaman sizin telefonu ister.
+ Çoğu asansörde çeker. Tünel vb. her zaman çeker. Çok derinlere diplere gitmedikçe çeker.
+ Birisi sizinle konuşurken kesinti olduğunda sizle alakalı olmadığına emin olursunuz.
+ Müşteri hizmetleri çözüm odaklıdır. Sizi takip eder.
- Fiyatı biraz pahalıdır. Kişiye özel çok fazla kampanya yoktur.

Ayrıca belirtmek isterim ki;
Ben Turkcell Devreden Konfor Paketini kullanıyorum ve aylık 45-TL veriyorum. Normalde paket içeriği şu şekilde;
5GB İnternet, 1000SMS, 1000DK Her Yöne - Kullanmadığın 1 Ay sonraya devrediyor.

Fakat ben bu kampanyaya geçtim ve Turkcell bana ekstra olarak;
1 Yıllık aylık ek 2GB internet verdi;
Fatura talimatlı ödendiğinden bunun içinde her ay ek internet verdi. Durmadan bir şeyler verdi.

1 yıldır 5GB diye aldım ama en kötü her ay en az 9-12gb internetim oldu.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
10 Yıldır hatta daha fazladır Aycel>Avea>Turktelekom kullanan birisi olarak ve yaklaşık neredeyse 1 yıldır Turkcell kullanan birisi olarak. Telekom bana 50GB interneti 10 lirayada verse geçmem artık.

Vodafone hiç kullanmadım o yüzden yorum yapamayacağım.

Turktelekom;
+ Piyasadaki en fazla içeriği en ucuza veren firmadır. (Dakika,GB vs..)
- İnternet sadece şehir merkezlerinde çeker. Merkezden biraz uzaklaştınız mı hiç çekmez.
- İnternet her zaman kopuktur ve acil bir eczane aradığınızda bile ping beklersiniz.
- Tatile giderseniz şehir merkezinden uzaklaştınız mı GPS çekmez. İnternet iptal olur.
- Asansörlerin hiç birinde çekmez her zaman kesilir. Bunlara köprü vb. ekleyebilirsiniz.
- Issız bir arazide yolda kalırsanız telefonunuzun olduğunu sanmayın. Ne arama yaptırır nede başka birşey.
- Evin her yerinde çekmez. Sırf bu yüzden hep en kötü koltukta oturursunuz.
- Bol bol GB verir ama hiç bitmez. Çünkü çekmediğinden kullanamazsınız.
- 2G den 3G ye geçtikten sonra ve H+ hiç bir zaman göremedim.
- 4.5G nin ülkemize geldiğinden haberim bile yoktu desem olur.

Turkcell;
+ İnternet her zaman en kötü telefonda bile maksimum seviyede çekiyor.
+ Uzun yola gittiğinizde çocuk ağlamaya başladığında Eşiniz her zaman sizin telefonu ister.
+ Çoğu asansörde çeker. Tünel vb. her zaman çeker. Çok derinlere diplere gitmedikçe çeker.
+ Birisi sizinle konuşurken kesinti olduğunda sizle alakalı olmadığına emin olursunuz.
+ Müşteri hizmetleri çözüm odaklıdır. Sizi takip eder.
- Fiyatı biraz pahalıdır. Kişiye özel çok fazla kampanya yoktur.

Ayrıca belirtmek isterim ki;
Ben Turkcell Devreden Konfor Paketini kullanıyorum ve aylık 45-TL veriyorum. Normalde paket içeriği şu şekilde;
5GB İnternet, 1000SMS, 1000DK Her Yöne - Kullanmadığın 1 Ay sonraya devrediyor.

Fakat ben bu kampanyaya geçtim ve Turkcell bana ekstra olarak;
1 Yıllık aylık ek 2GB internet verdi;
Fatura talimatlı ödendiğinden bunun içinde her ay ek internet verdi. Durmadan bir şeyler verdi.

1 yıldır 5GB diye aldım ama en kötü her ay en az 9-12gb internetim oldu.

Ben de bütün operatörleri deneyimlemiş biri olarak Turkcell'in çekim kalitesi yönünden en iyi firma olduğunu düşünüyorum fakat çarpık kentleşmenin fazla olduğu İstanbul gibi şehirlerde durum pek öyle değilmiş sanırım. Kullananlar öyle söylüyordu. Ben bilmiyorum.

Turkcell'in bir diğer avantajı Superonline'ı satın almasından sonra kendi baz istasyonlarına fiber altyapı çekmesi oldu.
Vodafone mobil internet yaygın değilken SMS tarifeleriyle öğrenciler tarafından gördüğüm kadarıyla sık tercih ediliyordu.
Daha sonra kendileri de internet servis sağlayıcı işine ve fiber internet işine girince, kendi baz istasyonlarına fiber altyapı çekmeye başlamışlar diye biliyorum.
Vodafone ve Turkcell, Türk Telekom'a göre baz istayonu altyapısında daha kaliteli firmalarla çalıştığı için avantajlı olduğunu söyleyenler de var. Bilemiyorum. :)

Ben şu an Vodafone'dan şehir içi ve şehirler arası konusunda memnunum. Bir sıkıntı yaşatmadı açıkçası.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Ufak bir bilginlendirme yapalim

Mensubu oldugum kurumun turkiyenin
Dort bir yanina iletim agi var
petrol/dogalgaz olarak
Iletim hattim yapimda hat yanina optik kablolama yapilir
Hem operasyonlarin yonetilmesi hemde
Iss sirketlerine kira vermek amaciyla yapilmistir
ana omurga botasa aittir
Ekteki haberden dahada detayli olarak okuyabilirsiniz
Ana omurga optikte olsa wifide olsa
Iss muslugu kisarsa ne cekim olur nede data aktarimi
Kissadan hisse...

81985_16_16_38-jpg.jpg

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Bir süre Turkcell kullandıktan sonra türk telekoma geçmiştim ve hayatımın hatasını yaptigimi düşündüm. Sonra uygun bir paket bulur bulmaz Vodafone ye geçtim . Türk Telekom çekim konusunda bariz eksilerini bizzat yaşadım. Vodafone bence tam orta karar çekim konusu iyi bir sorun yaşamıyorum fiyatları da iyi ortalama . Uzun süredir kullanıyorum pek değiştirmeye niyetim yok tabi aynı fiyatta bir kampanya Turkcell de bulsam hiç düşünmeden geçerim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir süre Turkcell kullandıktan sonra türk telekoma geçmiştim ve hayatımın hatasını yaptigimi düşündüm. Sonra uygun bir paket bulur bulmaz Vodafone ye geçtim . Türk Telekom çekim konusunda bariz eksilerini bizzat yaşadım. Vodafone bence tam orta karar çekim konusu iyi bir sorun yaşamıyorum fiyatları da iyi ortalama . Uzun süredir kullanıyorum pek değiştirmeye niyetim yok tabi aynı fiyatta bir kampanya Turkcell de bulsam hiç düşünmeden geçerim.

TÜRKCELL markasının ben ücret politikasını kabullenemiyorum lakin onlar da kendilerince haklı zira ''Keisntisiz ben sunuyorsam, kesintisiz karşılığını alırım'' diyor ve maalesef kesintisiz tek hizmeti neredeyse bir tek onlar verebiliyor.

Şirket anlamında 3 operatörü de kullanıyorum, çekim sorunu yaşamadığım tek kuruluştur TÜRKCELL

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
Bu Arada Bende Turkcell den Türk Telekom a Geçiş Yaptım nedenine gelecek olursak 36 TL gelen Faturam için Taahhüt (her yöne 750 dakika 3gb internet 1000 sms) Sonrası Çözüm Sunamadılar, en düşük tutarımız 45 TL oldu dediler bende kabul etmedim Bir Sıkıntıda Turkcell de Antalya'nın Göbeğinde Çekim Sıkıntısı Yaşıyor Olmamdı Türk Telekom da şuan öyle bir sıkıntı yaşamıyorum Her Yöne (1000 dakika 6gb internet 1000 sms) 24 TL
Ben Sonuçta İş Adamı Değilim Bu Fiyat Gayet İyi Evde sınırsız internet, İşte sınırsız internet var Dahasına da Gerek Yok Vodafone geçiş yapmadım çevremde çok şikayet var

S Çevrimdışı

serdarski

Yeni Üye
7 Eki 2018
4
52
ArkadaşLar

Telefonunuzda kablolu kulaklık kullanırsanız bağlantı kalitesi nispeten artıyor. Bildiğim kadarıyla kablolu kulaklık GSM sinyallerinin alınmasında anten işlevi görüyor. Bluetooth kulaklıklar bu konuda sorun yaratabiliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri