Çözüldü: Sistem topladım, açılmıyor

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Merhaba dostlar, başımıza iş aldık 😢
Sistem bileşenleri
Kasa Msı Mag shield
Anakart msı pro b550m vdh wifi
Ram silicon power 16x2 ddr4 3600 MHz
M2 SSD patriot 1tb Nvme + eski hdd
CPU ryzen 5 5600
Soğutucu gigabyte aorus 240
Psu sharkoon Gold zero 650 w 80+ gold
1 ad slim fan akasa
Ekran kartı Xfx RX 6650 xt

bios güncellemesini anakartı takmadan yapmıştım, fanlar dönüyor sıvı soputucu fanlarıda dönüyor ama pompa ekran ışığı yanmadı, fazlalık macunu temizledim tekrar denedim, olmadı, tekrar bios güncellemesi denedim ama süreç ilk yaptığım gibi olmadı ışık çabuk söndü bios güncel olduğu için olabilir mi sanmıyorum 4-5 dakika günceleme yapması lazımdı bence ama olmadı. Soğutucu da CPU fan bağlantısı yok ondan mıdır diye eksoz fan pinini CPU fan soketine taktım yine olmadı.anakart ışığı ilk başta yanıyor sonra sönüyor. HDD kasa ışığı yanıyor ve HDD den ses geliyor (işletim sistemi yüklü değil) Müsait bir zamanda uzay montajla denemeyi düşünüyorum ama zahmetsiz bir yöntem varsa çok iyi olur.

Çözüm
Sevgili arkadaşlar, bir önceki bios sürümüne flah bios yöntemiyle güncelleme yaptım, şu an bios ekranına girdim biraz tadını çıkartıp win 11 yüklemeye geçeceğim, hepinize çok teşekkür ediyorum, değerli vakitlerinizi ayırıp derdime ortak oldunuz. Umarım Windows 11 de sorun yaşatıp konuyu uzatmam. Hayırlı akşamlar diliyorum.
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sevgili arkadaşlar, bir önceki bios sürümüne flah bios yöntemiyle güncelleme yaptım, şu an bios ekranına girdim biraz tadını çıkartıp win 11 yüklemeye geçeceğim, hepinize çok teşekkür ediyorum, değerli vakitlerinizi ayırıp derdime ortak oldunuz. Umarım Windows 11 de sorun yaşatıp konuyu uzatmam. Hayırlı akşamlar diliyorum.
Ses takılması sorunu yaşarsan BIOS güncellemen yeterli olur.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Ses takılması sorunu yaşarsan BIOS güncellemen yeterli olur.
Kasa ön kulaklık çıkışından ses alıyoruz ama arkadan alamadık, hoparlör ayarlayıp tekrar deneyeceğim. normalde sesi monitörden alıyorduk, kulaklığın ara kablosunu taktım realtek algılayıp ne yapmak istediğimi soruyor ama ses alamadık. Müsait bir ara bunu halletmeye çalışacağım ( arka bağlantıya kulaklık bağladık ona da ses gelmedi)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kasa ön kulaklık çıkışından ses alıyoruz ama arkadan alamadık, hoparlör ayarlayıp tekrar deneyeceğim. normalde sesi monitörden alıyorduk, kulaklığın ara kablosunu taktım realtek algılayıp ne yapmak istediğimi soruyor ama ses alamadık. Müsait bir ara bunu halletmeye çalışacağım ( arka bağlantıya kulaklık bağladık ona da ses gelmedi)
Jakı seçtikten sonra görev çubuğundaki ses simgesine tıklayıp aygıt değiştirmeyi denediniz mi?
Driver yükleme işini Windows'a değil de kendinize bırakın derim.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Jakı seçtikten sonra görev çubuğundaki ses simgesine tıklayıp aygıt değiştirmeyi denediniz mi?
Driver yükleme işini Windows'a değil de kendinize bırakın derim.

2+1 speaker bağladım, sına kısmında ses geliyordu ama diğer sesler gelmiyordu, win sorun gider yöntemi ile düzeldi, teşekkürler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
2+1 speaker bağladım, sına kısmında ses geliyordu ama diğer sesler gelmiyordu, win sorun gider yöntemi ile düzeldi, teşekkürler.
Her zaman sistem yüklemeden önce sürücüleri indirir bir kenara koyarım.
Windows'u internete bağlamadan kurar, sürücüleri ve ayarları yaptıktan sonra yeniden başlatırım.
Sonra da Windows Update ile güncelleme varsa onu yüklerim.
Microsoft sadece WHQL sürücüleri yüklüyor.
Her zaman nokta atışı çözemiyor durumu.

Bir de Windows 11 bitmiş bir işletim sistemi değil.
Henüz yüklenmesini tavsiye etmiyorum.
Windows 10 destek almaya devam ediyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Her zaman sistem yüklemeden önce sürücüleri indirir bir kenara koyarım.
Windows'u internete bağlamadan kurar, sürücüleri ve ayarları yaptıktan sonra yeniden başlatırım.
Sonra da Windows Update ile güncelleme varsa onu yüklerim.
Microsoft sadece WHQL sürücüleri yüklüyor.
Her zaman nokta atışı çözemiyor durumu.

Bir de Windows 11 bitmiş bir işletim sistemi değil.
Henüz yüklenmesini tavsiye etmiyorum.
Windows 10 destek almaya devam ediyor.
Hiç böyle bir şey başıma gelmedi daha :haha1 <--- Der ve kaçar gider :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt