Sipariş verdim fikrinize ihtiyacım var

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26
Merhaba,
Ben A101 den Toshiba 43LL3A63DT 43" Full HD Smart Led TV i sipariş etmiştim. Ancak bugün öğrendim ki 28 Mayısta 49L2863DAT 49" Full HD Smart Led Tv gelecekmiş.

Sizce sipariş ettiğimi iptal edip bunu mu almalıyım? Yoksa görüntü kalitesi olarak falan sipariş ettiğim daha mı mantıklı?

300 liralık bi farkla aynı kaliteyi daha büyük bi ekranda sunabilirler mi? Fiyat farkının az olmasıda kafamı karıştırıyor... A Adem Helvacı Aragorn Aragorn Aragorn Sota Sota Sota

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
forum sağ en üste ara butonu mevcut buradan aratarak kullanıcı yorumlarına da bakabilirsiniz. İstekleriniz ve özellikleri konusunda seçim yapmalısınız
Acil konu başlığı değiştirildi

Bilgisayar Evreni Çevrimdışı

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34
forum sağ en üste ara butonu mevcut buradan aratarak kullanıcı yorumlarına da bakabilirsiniz. İstekleriniz ve özellikleri konusunda seçim yapmalısınız
Yanlış anlamayın ancak günümüzde 4k olmayan bir TV almak pek akıl karı değil gerek şöyle düşünün şimdi alacağınız TV herşeyi full HD olarak göstermek için gerekli olacak işlemci anakart ram ile gelecek ve performansı belli bir seviyede olacak ilerde donmalar yaşacaksınız ve görüntü kalitesi olarak full HD sizi tatmin edecek mi ? Ama 4k bir TV 4k kaldıracak bir donanım ile geleceği için full HD falan hiç bir sıkıntı olmaz ve daha uzun ömürlü olacaktır tabi tercih sizin ben olsam 49 uhl 650 liyi beklerim bir kaç hafta ya büyük ihtimalle yine gelir bunlar benim düşüncelerimdir

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yanlış anlamayın ancak günümüzde 4k olmayan bir TV almak pek akıl karı değil gerek şöyle düşünün şimdi alacağınız TV herşeyi full HD olarak göstermek için gerekli olacak işlemci anakart ram ile gelecek ve performansı belli bir seviyede olacak ilerde donmalar yaşacaksınız ve görüntü kalitesi olarak full HD sizi tatmin edecek mi ? Ama 4k bir TV 4k kaldıracak bir donanım ile geleceği için full HD falan hiç bir sıkıntı olmaz ve daha uzun ömürlü olacaktır tabi tercih sizin ben olsam 49 uhl 650 liyi beklerim bir kaç hafta ya büyük ihtimalle yine gelir bunlar benim düşüncelerimdir
O zaman yanlış kişiyi yanlış alıntı yaptınız ?
Sizin cevabınız aysegul e sanırım ?

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26

4k izleyecek internet hızım yok ki bu yüzden kullanmadığım özelliği almak istemedim genelde ulusal yayınlar açık olacak onlar fhd bile değil galiba bu yüzden de tek istediğim renk kalitesi panelin güzel renk göstermesi albanez albanez in ben olsam düşük bütçede ips ekran alırım gibi bir yazısını okudum o yüzden de ips tercih ettim aslında tv ler açıkken görebilsem çok kolay karar verebilirim ama corona var diye hem gezemiyprum hem zaten a101 ürünlerini göstermiyor bu yüzden sizlere soruyorum

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34
:clap:clap:clap:clap
arada hatlar karışıyor....

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
4K yayınları (TRT hariç) şimdilik uydudan izleyemeyebilirsiniz. Ama ya gelecekte? Full HD'de öyle başlamadı mı? 8K TV deseydiniz gerek yok denebilirdi. Ama 4K yakın gelecek diyebiliriz. Hem de ekran büyüdükçe piksel fazlalığı iyidir. Resmi detaylandirir.

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34
4k izleyecek internet hızım yok ki bu yüzden kullanmadığım özelliği almak istemedim genelde ulusal yayınlar açık olacak onlar fhd bile değil galiba bu yüzden de tek istediğim renk kalitesi panelin güzel renk göstermesi albanez albanez in ben olsam düşük bütçede ips ekran alırım gibi bir yazısını okudum o yüzden de ips tercih ettim aslında tv ler açıkken görebilsem çok kolay karar verebilirim ama corona var diye hem gezemiyprum hem zaten a101 ürünlerini göstermiyor bu yüzden sizlere soruyorum
Kullanmayacağınız bir özellik değil bu gün için kullanmıyorsunuz yarın belli olmaz şuan youtube 720p çözünürlüğü hd olmakdan çıkardı bir iki sene sonra yayınlar yavaş yavaş 4k ya kayacak o zaman bir uydu alıcısı almanız gerekir. Fullhd izlemek için. Ben bu alanda biraz yeniyim ancak tecrübelerimi genel olarak bilgisayar kısmından aktarıyorum. Günümüz tvlerinin hepsi birer bilgisayar... Ben yanlışda olabilirim burada bizden bilgi insanlar var onlarda yazarlar inşallah kafanızda daha net birşeyler oluşur....Benim kanımca en azından 4k bir tv ...

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26
4k hakkında benim de fikrim yok bilenler yazar umarım ama ulusal kanallar 4k ya geçmediği sürece 4k yı kullanamam netflix izlesem işime yarardı ama şuan yaramaz az önce googleden de baktığına göre bence 2023 de belki 4k yayına geçebilirler(türksat 6a uydusu 2022 de atılacağını düşünerek böyle düşündüm)
Ayrıca şuan kanal d,atv gibi kanallar 720 kalitesinde 1080 da mı yayın yapıyor 1080 kalitesinde yayın yapanlar az dendi ama bilmiyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aynı zamanda 4K receiver sahibi de olmuş olacaksınız.
Receiver tam olarak ne anlamadım forum da bir kaç kez okudum ama google yazınca uydu alıcıları çıkıyor tam olarak ne işe yarıyorlar

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Artık fiyat yönünden üretilen 4k lı tv ler ile full hd tv ler arasında çok bir makas yoktur diye düşünüyorum. (Kaynak, işkembem. ? Sadece varsayım, net olarak araştırma, kıyaslama yapmadım.)

4k lı olduğu belirtilen tv lerin açtığı 4k yayınının da bitrate, yayın formatı ve tv nin paneline bağlı olarak yayın kalitesini de ayrı olarak konuşmak gerekir bence. Hali hazırda yayın yapan 4k lı trt4k ile full hd yayın yapan trt belgesel kanallarını sırayla açtığımda izlediğim görüntülere hiç de vaaoooow falan demiyorum, diyemiyorum. 2 yayında aynı geliyor bana. Bunda yayını veren kuruluşun da etkisi var büyük ihtimalle. Fb tv hd diyor, sanki 720p yayın veriyor gibi, full hd değil büyük ihtimalle. Atv ve türevleri kanallar en net görüntüyü veriyor şu dönemde. Buradan F fikoloji yi ve albanez albanez ustamı farklı konuya çağırarak olayı derinleştireyim. Bizim tv ler 4k lı, tv nin açılış logosu dahil 1080p. Hdmi den 4k lı box bağlıyorum, çözünürlük olarak 1920x1080 olarak gösteriyor. Tamam 4k lı yayını açıyor ama mantık ne bu noktada tam çözemedim.

Neyse, ne diyorduk ? ?

Çok bir fiyat farkı yoksa 4k lı bir tv almak mantıklı olur. Tamam belki 4k lı yayınlar 2023 te başlar belki 24... Sonuçta başlayacaklar, o belli. Diyelim 2023 te başladı ve siz full hd li bir tv aldınız bu günlerde. 3 yıl sonra yeni bir tv daha alırım diyorsanız full hd alabilirsiniz. Olayı bir de bu açıdan düşünün derim.

İyi bayramlar cümleden.

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34
4k hakkında benim de fikrim yok bilenler yazar umarım ama ulusal kanallar 4k ya geçmediği sürece 4k yı kullanamam netflix izlesem işime yarardı ama şuan yaramaz az önce googleden de baktığına göre bence 2023 de belki 4k yayına geçebilirler(türksat 6a uydusu 2022 de atılacağını düşünerek böyle düşündüm)
Ayrıca şuan kanal d,atv gibi kanallar 720 kalitesinde 1080 da mı yayın yapıyor 1080 kalitesinde yayın yapanlar az dendi ama bilmiyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Receiver tam olarak ne anlamadım forum da bir kaç kez okudum ama google yazınca uydu alıcıları çıkıyor tam olarak ne işe yarıyorlar
bildiğiniz uydu alıcısı . Karasal yayını kafanızdan çıkarın ben size bir örnek vereyim bir kullanıcı sordu bilgisayar alacağım pubg mobile oynasam yeter. En sonunda bir pc aldı aklında yoktu sonra bir ara bana sordu bu gta 5 kaldırır mı ? Bu gün için istediklerinizi full hd yeter ya yarın aynı fiyata 4k var ken niye full hd ve şunu açık ve net belirteyim ekran çözünürlüğü arttıkça görüntü kalitesi artar teknolojisi artar birinci elden test etmiş biri olarak bakın sunny woon full hd smart tv dibine gidiyorum karelenmeler var görüntü bozuluyor. Hi level 49 uhl 650 4k hdr nin dibine gidiyorum kanal atv hd de bozulmayı iyice bakmadıkça fark bile etmiyorsunuz. Mevzu iki tane araba var biri hacı murat biri mersedes sizin dediğiniz şu hacı murat getirip götürsün yeter ama sonra ne oluyor bunun direksiyounu sert yakıtı fazla konfor sıfır klima berbat bakın bunlar sonradan geliyor inşallah açıklaya bilmişimdir...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri