Sinovac Aşılarının Kullanımına Ara Verildi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
29 Haziran'dan itibaren uygulanmaya başlanan B18880035A serisi Sinovac COVID-19 aşılarının, Sağlık Bakanlığı'ndan gelen talimat sonucu kullanımının durdurulmasına karar verildi. Uygulamaya ara verilmesinin nedeni henüz açıklanmadı.

Kaynak;

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Sinovac aşılarının kullanımına ara verilmedi, sadece B18880035A serisinin kullanımına ara verildiği iddiaa ediliyor ? resmi açıklama henüz yok.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Ben de aynı şeyi yazdım zaten. Başlık sadece clickbait.
Ayrıca son günlerde ikinci doz Sinovac alanlarda bir takım sorunlar oluyor gibi.
Sorunlu bir seri ile ilgisi olabilir.
Ben ilk dozu 21 haziranda olmuştum bana denk gelmedi galiba bu seri, çünkü her hangi bir sıkıntım olmadı. İkinci dozum 19 temmuzda olacak ? bakalım haber doğrulanacak mı ? Eğer doğrulanırsa ve bu seriden aşı olan var ise büyük skandal.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben ilk dozu 21 haziranda olmuştum bana denk gelmedi galiba bu seri, çünkü her hangi bir sıkıntım olmadı. İkinci dozum 19 temmuzda olacak ? bakalım haber doğrulanacak mı ? Eğer doğrulanırsa ve bu seriden aşı olan var ise büyük skandal.
Habere dikkat ettiysen 29 Haziran'dan itibaren diyor. Sen 8 gün önce olmuşsun. :hihi

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Habere dikkat ettiysen 29 Haziran'dan itibaren diyor. Sen 8 gün önce olmuşsun. :hihi
Yok dikkat ettim hocam o yüzden dedim bana denk gelmedi galiba diye, ama herşeyi beklemekte lazım ? benim anlamadığım bu aşılar geliyor, hiç bir analizden bişeyden geçmeden haaşıırrtt diye yapıyorlar mı ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yok dikkat ettim hocam o yüzden dedim bana denk gelmedi galiba diye, ama herşeyi beklemekte lazım ? benim anlamadığım bu aşılar geliyor, hiç bir analizden bişeyden geçmeden haaşıırrtt diye yapıyorlar mı ?
Aşı üretimini biraz araştırdığımda nasıl kallavi bir üretim süreci olduğunu gördüm.
Üretimde kalite kontrolü yapılıyor ama belki lojistikte bir sorun olmuş olabilir.

Bir de yanılmıyorsam bir hatta üretilen aşılar aslında tamamen birbirinin aynısı değilmiş sanırım. (Yanılıyor da olabilirim.)
Gereksinimleri karşılaması, yani belirli bir kalite eşiğini aşması yeterliymiş sanırım.

Mesela Biontech'in üretim hızını kısıtlayan faktörlerden birisi, taze stoğa ihtiyaç duymasıymış.
Sürekli taze tedarik ile imal ediliyormuş sanırım.
Bir de ihtiyaç duyulan hammaddeleri öyle her üretici üretemiyor veya üretmiyormuş. Bilmiyorum.

Bir veya iki kaynaktan okuduğum yazılar bunlar.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Aşı olanlara gıpta ile bakıyorum. Şahsen ben halen cesaret edemedim.
Zorunlu tutulmadığı sürecede aşı olmayı düşünmüyorum.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Aşının etkisi yoğun bakım oranları ve vaka vefat oranı ile ortada. Ayrıca aşıyı üretmekten öte taşımak zor.O yüzden lojistik işlemler sırasında bir serinin heba olması söz konusu olabilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt