Sınav Sorusu - Sizce cevap nedir?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aslında soru 5 şıklı ama ben size sadece iki şıkkı sundum. Sizce cevap nedir dostlar?

“Bir canlı yayını gerçekleştirmeden önce sorulması gereken ilk soru -------.”

Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yeri aşağıdakilerden hangisi doğru olarak tamamlar?

A - Programda yer alacak kişilerin/oyuncularının onayları olup olmadığıdır.

B - Program içeriğinin canlı yayına uygun olup olmadığıdır

X Çevrimdışı

XYLON

Kayıtsız / Doğrulanmamış
A bence cunku kanal degisme hakki senin elinde ama sen bir insani zorla bir yerde tutamazsin benim gorusumce boyle derin dusununce ikiside yanlis ama kanal degismek daha basir geliyor en azindan…

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
O halde tüm şıkları da yazayım

A) program temasının hedef kitleye uygun olup olmadığıdır.
B) programda yer alacak kişilerin/oyuncularının onayları olup olmadığıdır.
C) programın gerçekçi bir işlevi olup olmadığıdır.
D) program içeriğinin canlı yayına uygun olup olmadığıdır
E) program içeriğinin canlı yayına uygun olup olmadığıdır.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Geçmiş yıllarda çıkan sorular ile kendime bir sınav yaptım
7 Yanlışım çıktı bu da onlardan birisi, size bilerek sordum böylece kafamda da yer etmiş oluyor ancak bu ve birazdan soracağım bir soru daha var dostlar gerçekten yoruma çok açık.

20211125_005453.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
O halde tüm şıkları da yazayım

A) program temasının hedef kitleye uygun olup olmadığıdır.
B) programda yer alacak kişilerin/oyuncularının onayları olup olmadığıdır.
C) programın gerçekçi bir işlevi olup olmadığıdır.
D) program içeriğinin canlı yayına uygun olup olmadığıdır
E) program içeriğinin canlı yayına uygun olup olmadığıdır.
Bence D ve E :)
Biraz sıkıntılı olmamış mı soru ,"Bir canlı yayını gerçekleştirmeden önce sorulması gereken ilk soru -------." olarak :)
Bu soru kime sorulacak ,bence soru hatalı sorulmuş sanki ,ama konuk daveti ile alakalı ise o zaman sadece konu sorulur canlı yayın öncesi bana göre.O soru iptal edilmeli adem :hihi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yorum kısmı ise şu bana göre;

Bir canlı yayını GERÇEKLEŞTİRMEDEN ÖNCE diyor.

Doğru cevap ise Kitleye uygun olup olmadığı diyor.

Halbuki ders anlatımlarında ise bir yapımın yapım öncesi, yapım aşaması, yapım sonrası aşamaları olduğu anlatılıyor.

Abi sen canlı yayını yapmaya kalkmadan evvel zaten kitleye uygun olup olmadığını araştırmadın mı?

Olay yayını GERÇEKLEŞTİRME eylemine kadar gelmiş dayanmış, Orada şimdi biz ''la gardaş, biz canlı yayına giriyik emme, bu canlı yayın kitleye uygun mu acaba?'' diye soracak mıyız?

Ben konukların onayının olup olmadığı diye cevaplamıştım, Doğru cevap ise kitleye uygun olup olmadığı imiş yani ÜNV ye göre doğru cevap Tüm şıkları içinde E olanıymış :alala

Gerçi benim mantıkla gidersek o zaman konuklara da zaten canlı yayın stüdyosuna geldikten sonra sormazlar herhalde ''kanka onaylıyor musun?'' diye :alala

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Yorum kısmı ise şu bana göre;

Bir canlı yayını GERÇEKLEŞTİRMEDEN ÖNCE diyor.

Doğru cevap ise Kitleye uygun olup olmadığı diyor.

Halbuki ders anlatımlarında ise bir yapımın yapım öncesi, yapım aşaması, yapım sonrası aşamaları olduğu anlatılıyor.

Abi sen canlı yayını yapmaya kalkmadan evvel zaten kitleye uygun olup olmadığını araştırmadın mı?

Olay yayını GERÇEKLEŞTİRME eylemine kadar gelmiş dayanmış, Orada şimdi biz ''la gardaş, biz canlı yayına giriyik emme, bu canlı yayın kitleye uygun mu acaba?'' diye soracak mıyız?

Ben konukların onayının olup olmadığı diye cevaplamıştım, Doğru cevap ise kitleye uygun olup olmadığı imiş yani ÜNV ye göre doğru cevap Tüm şıkları içinde E olanıymış :alala

Gerçi benim mantıkla gidersek o zaman konuklara da zaten canlı yayın stüdyosuna geldikten sonra sormazlar herhalde ''kanka onaylıyor musun?'' diye :alala
Demek istediğim de buydu zaten ,bence de E olmalı ama aslında soru hatalı geliyor bana yine de :) ne bileyim böyle sorulmaz sanırım,mesela bana desen ki "abi yarın canlı yayın yapalım,konusu panel" diye, o konuda bilgim varsa "evet" derim ,yoksa "ben anlamam adem" derim .Yani yayın öncesi konuklara soru sorulur mutlaka çağrı yaparken ama sana sorulduğu gibi mi olmalı bilmiyorum doğrusu :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
teraspy teraspy Emmi bak diğer soru da şu, Sence hangisi olmalı doğru cevap?

Radyo programcısının ekip arkadaşları ile yapılan planlamaya uygun hareket etmesi onun hangi özelliğini vurgulamaktadır?

A Uyumlu Kişilik
B Nesnellik tarafsızlık
C Rekabetçi Kişilik
D Esneklik
E Çalışma Disiplini
E Çalışma Disiplini

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
teraspy teraspy Emmi bak diğer soru da şu, Sence hangisi olmalı doğru cevap?

Radyo programcısının ekip arkadaşları ile yapılan planlamaya uygun hareket etmesi onun hangi özelliğini vurgulamaktadır?

A Uyumlu Kişilik
B Nesnellik tarafsızlık
C Rekabetçi Kişilik
D Esneklik
E Çalışma Disiplini
C ve D ele ,geriye A ,B ,E kalıyor ,hatta E de elenebilir :)Geriye A ve B kalıyor ,bence A olabilir önceliğim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri