Sigorta Şirketlerinin Trafik sigortası yapmaması.

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Bu firmaların hepsinin allah cezasını versin abi hiç bir şirket sigorta yapmıyor sigortam, hepiyi, sigortalandım, aksigorta vs hiç biri yapmıyor en son sbm üzerinden teklif aldım acenteleri aradım ama söyledikleri teklif veriliyor ama sigorta yapmıyor abi nassı lbir iş bu aracımın sigortası bitti bitecek ben ne yapayım trafiğe çıkmayayım mı aldıkları yapabildiğim tek şey cimer üzerinde ulaştırma bakanlığına şikayet etmek umarım hepsi batar yok olur kan emici rezil firmalar.

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Zam bekliyorlardır ondan yapmazlar herşey karaborsa oldu. Memleket ne hale geldi yazık..
abi rezillikten başka birşey değil gerçekten bu ülkede yaşamak istemiyorum herkes elini cebimize atmış tombala çekiyor yahu parasını verip araç sigortası yapamıyoruz inşallah hepsi batar.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Bu sene için söylüyorum yıl içinde kazanız var ise veya sigorta bitiş tarihinden sonra yenileme yapmak isterseniz çoğu firma kesmiyor

Önümüzdeki geçiş süreci bitiminde bu sigorta işleri daha çetrefilli olacak kaza yaptın mı trafik cezan var mı vs bunlarada bakılacak

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,574
U umut101010, Trafik sigortasını bulunduğunuz şehirde aracı kuruluşlara giderek yani sigorta şubelerinden rahatlıkla yaptırabilirsiniz internetteki aracı kuruluşlar zorluk çıkartıyor.

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,574
Bu sene için söylüyorum yıl içinde kazanız var ise veya sigorta bitiş tarihinden sonra yenileme yapmak isterseniz çoğu firma kesmiyor

Önümüzdeki geçiş süreci bitiminde bu sigorta işleri daha çetrefilli olacak kaza yaptın mı trafik cezan var mı vs bunlarada bakılacak
2023 Yılında trafik sigortasında devreye alınacak yeni kurallar var.
Çok kaza yapan sigorta parasını çok ödeyecek
Az kaza yapan az
Hiç kaza yapmayan daha az para ödeyecek

Puzik Çevrimiçi

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
abi rezillikten başka birşey değil gerçekten bu ülkede yaşamak istemiyorum herkes elini cebimize atmış tombala çekiyor yahu parasını verip araç sigortası yapamıyoruz inşallah hepsi batar.
Hiçbiri batmaz (büyüklerin), kasa her zaman kazanır. Olan size bize olur. Sigorta yapmama sebeplerini ne diye açıklıyorlar? Taksilerin müşteri almaması gibi birşey olmuş. Size tavsiyem sigorta şirketlerinden yazılı dönüş isteyin. Yarın birgün işinize yarar.

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32

hiç bir kazam yok poliçe sürem bitiyor sadece.

U umut101010, Trafik sigortasını bulunduğunuz şehirde aracı kuruluşlara giderek yani sigorta şubelerinden rahatlıkla yaptırabilirsiniz internetteki aracı kuruluşlar zorluk çıkartıyor.
tanıdık acentelere sordum hatta arkadaşım olan bile var ama hiç bir şirket yapmadı daha doğrusu sbm de gözüküyor tavan fiyattan ancak satın alamıyorsunuz en son doğa sigorta teklif verdi zaten sadece bunlar verdi bende yaptırdım mesela 4 senedir ak sigorta ile yaptırdım 7. basamağım ancak ak sigorta bile teklif vermedi hem acente hem akbank üzerinden denedim.

2023 Yılında trafik sigortasında devreye alınacak yeni kurallar var.
Çok kaza yapan sigorta parasını çok ödeyecek
Az kaza yapan az
Hiç kaza yapmayan daha az para ödeyecek
bir şekilde olan yine bize olacak 600 tl ye yaptırdığım sigorta 3000 tl olmuş resmen halkı düdüklemek peşindeler.

Hiçbiri batmaz (büyüklerin), kasa her zaman kazanır. Olan size bize olur. Sigorta yapmama sebeplerini ne diye açıklıyorlar? Taksilerin müşteri almaması gibi birşey olmuş. Size tavsiyem sigorta şirketlerinden yazılı dönüş isteyin. Yarın birgün işinize yarar.
sorun şu hocam şu an tavan fiyatlarını sigorta şirketleri az buluyormuş o yüzden teklif sistemini kapatıyorlar ak sigorta, ray sigorta, allianz vs sbm üzerinden teklif vermelerine rağmen satın almama izin vermiyorlar acente internet vs heyerde aynı tanıdık acente allianz müdürlüğü aradı ona bile yol verdiler en son doğa sigorta güç binbela bir teklif verdi onu yaptırdım 7. basamak ve kazasız olmama rağmen 600 tl olan sigortam 3000 tl çıktı. Cimere vs heryere şikayet ettim umarım burunlarından fitil fitil gelir.

Son düzenleme:
evrenatabek Çevrimdışı

evrenatabek 

Süper Üye
19 Eyl 2018
64
46
3 ay öncesinde sigorta şirketleri sorunlar en üst düzeye çıktı. Sigortaları kısacağız dediler.

Neden olarak:
"sigorta gelecek için yapılır" kuralı önceliklidir.

yani aracın gelecekteki fiyatına göre primler ayarlanır

geçen senelerde olduğu gibi

seçim ekonomisi bittikten sonra kim kazanırsa kazansın en ucuz otomobil sıfırda 1 milyona yaklaşacak. 2. ellerde doğal olarak artacak. pertte çıktığında ödeyeceği tutarda artacak.

şirketimizdeki "yapay zeka" sonuçları ülkedeki stresten dolayı artacak risklerden 10bine yakın sigorta başlangıcı olması gerek çıkartıyormuş.

zarar edeceğime, kar-zarar dengede kalsın sigorta yaptıranları zorlayım diyorlar.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Ben fiyat konusunda iyi kazık yediğimi düşünüyordum. Demek ki yaptırabilmem bile şansmış. Sanıyorum siz de doğa' ya yaptırmışsınız. Ben en son bu keçili firmaya yaptırdım. Orada da bir tane teklif vardı zaten.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,574
Bu arada önemli bir konudan bahsedeyim aracınız eski ve kasko yapılmıyorsa zorunlu trafik sigortası yaptırırken İMM yazan maddedeki fiyatın yüksek olanını yaptırın çünkü trafik sigortası sizin aracınızın zararını karşılamıyor karşı tarafa verdiğiniz zararı karşılıyor sizin polçede İMM de 200000 TL yazıyorsa karşı araç 2000000 TL ise (Ucuz araba kalmadı) verdiğiniz zarar da 300000 İse cepten 100000 TL ödemek zorundasınız. Araç sayısı neredeyse insan sayısından daha fazla mümkünse üçe beşe bakmayın pahalı olanını alın.

İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı Nedir?​

, kara yollarında yaşanan kaza sonucunda ortaya çıkan masrafın trafik sigortasından kalan kısmını güvence altına alan bir ek teminattır. İMM teminatını şu şekilde örneklendirelim:

Umarız başına gelmez ama bir trafik kazası geçirdin ve 3. şahsın aracı oldukça pahalı modellerden biri. Kaza sonucu karşı tarafa verdiğiniz hasar ise yetkili birimler tarafından 300.000 TL olarak hesaplandı. Zorunlu Trafik Sigortası’nın tavan tutarının 100.000 TL olduğunu düşünürsek geriye ödenmesi gereken 200.000 TL kalır. Kalan tutarı da cebinden ödemen beklenir. İşte, bu noktada kasko sigortanda yer alan İMM teminatı devreye girer. Eğer İMM teminat limitiniz 200.000 TL'den yüksekse geriye kalan tüm zararını kaskon öder. Eğer 200.000 TL'nin altındaysa yine cebinden ödeme sorumluluğun masraf azalsa da devam eder. O açıdan limitsiz İMM teminatı olan bir poliçe tercih etmek en avantajlısı olacaktır. sayfamızdan bilgi alabilirsin.
Keçili firmadan alıntıdır.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Bu arada önemli bir konudan bahsedeyim aracınız eski ve kasko yapılmıyorsa zorunlu trafik sigortası yaptırırken İMM yazan maddedeki fiyatın yüksek olanını yaptırın çünkü trafik sigortası sizin aracınızın zararını karşılamıyor karşı tarafa verdiğiniz zararı karşılıyor sizin polçede İMM de 200000 TL yazıyorsa karşı araç 2000000 TL ise (Ucuz araba kalmadı) verdiğiniz zarar da 300000 İse cepten 100000 TL ödemek zorundasınız. Araç sayısı neredeyse insan sayısından daha fazla mümkünse üçe beşe bakmayın pahalı olanını alın.

, kara yollarında yaşanan kaza sonucunda ortaya çıkan masrafın trafik sigortasından kalan kısmını güvence altına alan bir ek teminattır. İMM teminatını şu şekilde örneklendirelim:

Umarız başına gelmez ama bir trafik kazası geçirdin ve 3. şahsın aracı oldukça pahalı modellerden biri. Kaza sonucu karşı tarafa verdiğiniz hasar ise yetkili birimler tarafından 300.000 TL olarak hesaplandı. Zorunlu Trafik Sigortası’nın tavan tutarının 100.000 TL olduğunu düşünürsek geriye ödenmesi gereken 200.000 TL kalır. Kalan tutarı da cebinden ödemen beklenir. İşte, bu noktada kasko sigortanda yer alan İMM teminatı devreye girer. Eğer İMM teminat limitiniz 200.000 TL'den yüksekse geriye kalan tüm zararını kaskon öder. Eğer 200.000 TL'nin altındaysa yine cebinden ödeme sorumluluğun masraf azalsa da devam eder. O açıdan limitsiz İMM teminatı olan bir poliçe tercih etmek en avantajlısı olacaktır. sayfamızdan bilgi alabilirsin.
4. yıldır sigorta ve kaskoyu sınırsız imm olarak kestiriyorum.

2023 de bakalım ne kadar çıkacak.

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32

bende hep sınırsız imm olarak kestirdim zaten ayrı poliçe oluyor o genelde 544 yl teklif aldım sınırsız imm için onuda yaptıracağım yıl bitmeden.

Ben fiyat konusunda iyi kazık yediğimi düşünüyordum. Demek ki yaptırabilmem bile şansmış. Sanıyorum siz de doğa' ya yaptırmışsınız. Ben en son bu keçili firmaya yaptırdım. Orada da bir tane teklif vardı zaten.
bana hiç bir online site teklif vermedi acente ile yaptırdım sigorta sistemleri kapanmış.

3 ay öncesinde sigorta şirketleri sorunlar en üst düzeye çıktı. Sigortaları kısacağız dediler.

Neden olarak:
"sigorta gelecek için yapılır" kuralı önceliklidir.

yani aracın gelecekteki fiyatına göre primler ayarlanır

geçen senelerde olduğu gibi

seçim ekonomisi bittikten sonra kim kazanırsa kazansın en ucuz otomobil sıfırda 1 milyona yaklaşacak. 2. ellerde doğal olarak artacak. pertte çıktığında ödeyeceği tutarda artacak.

şirketimizdeki "yapay zeka" sonuçları ülkedeki stresten dolayı artacak risklerden 10bine yakın sigorta başlangıcı olması gerek çıkartıyormuş.

zarar edeceğime, kar-zarar dengede kalsın sigorta yaptıranları zorlayım diyorlar.
ama şöyle bir durum sorumlu olan vatandaşlar kadar sorumsuz vatandaş sayısı bir hayli fazla eminim sigorta yaptırmayıp bomba gibi gezecekler diyeceksiniz ki mahkeme ama olası bir kazada tazminat almak tam bir işkence.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt