Sıfır Vestel buzdolabı, arkadan su sesi geliyor

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Merhaba arkadaslar, yeni Vestel nfk 540 ion buzdolabı aldım, kurulumunu Vestel servis yaptı 6 saat sonra çalıştırın dedi , bende ertesi sabah buzdolabını çalıştırdım , bana normal gelmeyen cızırtılı bir ses vardı , herhalde yeni açtığımdan diyerek o şekilde bırakıp dışarı çıktım , akşam geldiğimde baktım aynı ses devam ediyor , kurulumu yapan arkadaşı aradım yarın bakarım dedi , ertesi gün geldiğinde ses yoktu normal çalışıyor dedi , ses olmamasının sebebi buzdolabı çalışmıyor sanki dinlenme modunda gibiydi, kapılarını açtım ayar yükselttim felan calistiramadim , serviste normal dedi gitti, bir süre sonra ses yine gelmeye başladı buzdolabını öne çektim dinledim , arka sol iç tarafından su kaçırma sesi gibi bir ses geliyor, hani hortumu musluğa takarsinizda fışır fışır kacirirya aynı öyle bir ses, bu ses çok sidddetli bir ses değil ama normal bir ses gibi gelmedi bana, soğutmasın da sıkıntı görmedim , bu ses normal mi yoksa böyle bir ses gelmemesi mi lazım , fikri olan arkadaşların yazmasını rica ederim,

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
10 yıldır Sharp kullanıyoruz bazen mutfakta biri varmış gibi ses çıkarması dışında bir problemimiz olmadı :)

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Soğutucu gaz sesi olabilir. Geçen yıl aldığımız Arçelik buzdolabının yanlarından aynı ses geliyor ve bu kısımlar ısınıyor.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Ses direk tanındığına göre normal bir ses o zaman ? ama yine de hoşuma gitmedi , her markada böylemi acaba.
yeni nesil soğutucu akışkanlardan kaynaklı sanırsam.

Dayım inatla garantinin son ayındaki buzdolabı nı değiştirtmişti bu ses yüzünden.

Hatta hiç unutmam buzdolabı ; yaşlı amca gibi hırıltı sesi çıkartıyor gece uyutmuyor demişti?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
10 yıldır Sharp kullanıyoruz bazen mutfakta biri varmış gibi ses çıkarması dışında bir problemimiz olmadı :)
yeni nesil soğutucu akışkanlardan kaynaklı sanırsam.

Dayım inatla garantinin son ayındaki buzdolabı nı değiştirtmişti bu ses yüzünden.

Hatta hiç unutmam buzdolabı ; yaşlı amca gibi hırıltı sesi çıkartıyor gece uyutmuyor demişti?
gaz sisteminin değişmesi, gazın değişmesi, ürün kalitesinin düşmesi bu gibi durumları daha çok ortaya çıkardı. Önceden dolap 10cm yan duvar kalınlığı vardı şimdi 5cm . haliyle ses eski cihazlarda pek duyulmuyordu.
bazılarıda şundandan şikayetçi oluyor buz dolabım çıt çıt çat ediyor bişeyler çalışıyor ve duruyor, önceden bi meksanik termostat herşeyi çözerdi şimdi ise elketronik kart dolabın dışında roleler çatur çutur(bu normaldir olmaı gereken ses) çalışıyor. :) nerde o eski bayramlar

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
gaz sisteminin değişmesi, gazın değişmesi, ürün kalitesinin düşmesi bu gibi durumları daha çok ortaya çıkardı. Önceden dolap 10cm yan duvar kalınlığı vardı şimdi 5cm . haliyle ses eski cihazlarda pek duyulmuyordu.
bazılarıda şundandan şikayetçi oluyor buz dolabım çıt çıt çat ediyor bişeyler çalışıyor ve duruyor, önceden bi meksanik termostat herşeyi çözerdi şimdi ise elketronik kart dolabın dışında roleler çatur çutur(bu normaldir olmaı gereken ses) çalışıyor. :) nerde o eski bayramlar
evet bazı tanıdıklar gecenin bir yarısı tak tuk gibi seslerden şikayetçilerdi.Korkutuyor ama alıştık diyorlardı.Artık o esnada dolap ne yapıyor bilmiyorum.Birde buz kırma sesi falan varmış.

Benim nfky510x ten tek şikayetim kompresör sesli ve fan sesi duyulması?

bu arada ninemin dolap windsor un kompresörü neymiş bakabildiniz mi hocam en son sistemde sorun var demiştiniz.Aklıma gelmişken sorayım yoksa arkasıda kapalı meraktan ölmemek için sökmek zorunda kalıcam??

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
evet bazı tanıdıklar gecenin bir yarısı tak tuk gibi seslerden şikayetçilerdi.Korkutuyor ama alıştık diyorlardı.Artık o esnada dolap ne yapıyor bilmiyorum.Birde buz kırma sesi falan varmış.

Dolabına göre değişir ama bizim Profilo'nun o konuda maşallahı var, çekiçle dolaba vuruyormuş gibi adamı uykudan hoplatacak kadar sesi mevcut. Alıştık tabi. :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt