Sıfır dolap resmen soğutmuyor. Marka hayal kırıklığı.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam damper termostatın değişeceğini söylediler.
Sizce çözülür mü?
damper termostat dondurucudan gelen soğuk hava akışını hava kanalını kontrol eder bozuk ise yeterli soğutma olmaz yada tam tersi fazla soğutur ürünler donar

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
@denysmih6 ustam.
Damper termostatı değiştirirsek, iade ve komple değişim hakkımız kaybolur mu?

1) Satın alınan ayıplı ürünü geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönebilir,

2) Satılanın geri verilmesi istenilmiyorsa ayıp oranında indirim isteyebilir,

3) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, tüm masraflar satıcıya ait olarak onarım isteyebilir,

4) İmkanı var ise ayıpsız bir benzeriyle değiştirilmesini talep edebilir.

bu drumda 3. seçeneği kabul etmiş oluyorsun değişim veya iade etmek istiyorsan servisin tamir parça değişim talebini kabul etme şeçim hakkı tüketiciye aittir servise değil parça değişimi tamir edilmesini istemiyorum ayıplı mal olduğu için iade yada değişim hakkı hangisini kullanmak istiyorsan onu kullanmak istediğini söyle

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
1) Satın alınan ayıplı ürünü geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönebilir,

2) Satılanın geri verilmesi istenilmiyorsa ayıp oranında indirim isteyebilir,

3) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, tüm masraflar satıcıya ait olarak onarım isteyebilir,

4) İmkanı var ise ayıpsız bir benzeriyle değiştirilmesini talep edebilir.

bu drumda 3. seçeneği kabul etmiş oluyorsun değişim veya iade etmek istiyorsan servisin tamir parça değişim talebini kabul etme şeçim hakkı tüketiciye aittir servise değil parça değişimi tamir edilmesini istemiyorum ayıplı mal olduğu için iade yada değişim hakkı hangisini kullanmak istiyorsan onu kullanmak istediğini söyle
Satıcı da, benim mal ayıplı çıktıysa tamir cihetine giderek sorunu çözmek istiyorum derse, Thh süreci mi başlıyor?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Satıcı da, benim mal ayıplı çıktıysa tamir cihetine giderek sorunu çözmek istiyorum derse, Thh süreci mi başlıyor?
Evet Thh süreci başlıyor satıcı kolay yoldan tüketicinin talebini yerine getirmez tüketici uyanık ise satıcının veya servisin teklifini kabul etmez Thh gider başvurusunu yapar ürünü iade eder o kadar para verip sıfır ürün almış tüketici ürünü kullanmadan ayıplı çıkmış aldığı ürünler bozulmuş sonuç ortada satıcılar tüketicilerin %80'ni satıcı veya servisin tamir talebini kabul ettiğini bildiği için iade değişim taleplerini kabul etmiyorlar son karar son kullanıcı olan tüketicinin kanun var hukuk var :kiskis

E Çevrimdışı

explorer 

Aktif Üye
24 Tem 2018
138
27
Servis testo sonuçlarını bana telefon üzerinden bildirdi, teknisyen buzdolabının soğutmadığını teyit etti; fakat bu sonuçları fiziki olarak bana teslim etmedi.
Ne yapmalıyım? Sanırım benim THH'ye gideceğimi düşünerek servis raporunu paylaşmadılar.

THH'ye başvurduğumda zaten bilirkişi aynı işlemi yapacaktır değil mi?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
aslında
Servis testo sonuçlarını bana telefon üzerinden bildirdi, teknisyen buzdolabının soğutmadığını teyit etti; fakat bu sonuçları fiziki olarak bana teslim etmedi.
Ne yapmalıyım? Sanırım benim THH'ye gideceğimi düşünerek servis raporunu paylaşmadılar.

THH'ye başvurduğumda zaten bilirkişi aynı işlemi yapacaktır değil mi?
servis yapılan işlemler hakkında size servis fişi vermek zorundadır gelen servisin adresi sizde mevcuttur adresini bilmiyorsanız öğrenin gidin bizzat kendiniz isteyin servis raporunu bu sizin yasal hakkınız vermek zorundalar servis raporu olursa bilirkişi gerekmez iade talebiniz bilirkişiye gitmeden kabul edilir
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sen gideceksin servisin adresine talep edeceksin bu aşamada tamir edilmesini istemeğin için onlar sana rapor getirmez gelmez telefonla bilgi vermeleri normal sen git servise yapılan işlemlerle ilgili tespit edilen arıza hakkında servis raporu istediğini söyle

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt