Siemens Çamaşır Makinesi Sorunu

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
İQ300 çamaşır makinemiz programı bitirmeye 2 dk kala su alıyor, bazen programı o şekilde(sırılsıklam) bitiriyor. Bazen de program süresini uzatıyor (9 dk)
İçi çok tüy bırakan bir sweet aldım. Onu yıkadıktan sonra olmaya başladı (tek başına yıkadım 15 dk’lık kısa programda)
Filtresine baktım tertemiz. Fikirlerinizi bekliyorum :bilmiyom

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
model ayni degil fakat beniim kullandigim makinada siemens ve programin bitmesi gereken süreye geldigi zaman halen makinanin icinde deterjan/köpük varsa (nasil algiliyor bilmiyorum) ek duruluma islemi baslatiyor. makinayi bos deterjansiz calistirdiginda yine programda degisiklik varmi ona bakabilirsin ama hep farkli islemlere gecis yapiyorsa dijital bir problem olma ihtimali yüksek "beyin" görevi gören parcayla ilgili bir problem varmis gibi geldi bana
hatirlatma yapayim yazdiklarimin %99 u teori ve amatörce

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Tahliye hortumu mu?
Suyun doluluk oranını belirten bir parça (kabaca yazdım) ,o tıkanınca tamburda su yok zanneder sistem,ve su alır ,onu demek istedi ,oraya bir hortum bağlıdır,su doldığunda ve bunu algıladığında suyu almayı durdurur sistem, işte o hortumu söküp üfleyerek bak bakalım, tıkanıış olabilir :ok

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Suyun doluluk oranını belirten bir parça (kabaca yazdım) ,o tıkanınca tamburda su yok zanneder sistem,ve su alır ,onu demek istedi ,oraya bir hortum bağlıdır,su doldığunda ve bunu algıladığında suyu almayı durdurur sistem, işte o hortumu söküp üfleyerek bak bakalım, tıkanıış olabilir :ok
Tam olarak nerededir acaba bu hortum?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hocam bugün tam dolu olarak çalıştırdık makineyi. Herhangi bir sorun vermedi. Sadece o sweete özel yapıyor sanki şaka gibi. Çünkü tek başına çok şey yıkadık böyle bir durumla karşılaşmamıştım.
Bence sevmemiştir onu ,"atmayın yıkamam" der gibi :)
Sanırım çok hafif olduğundan prossostata hava gitmiyor da olabilir ,hava gidecek ki anahtar açılıp,su akışını kessin ,yani makina , "içinde ne var" bilemiyor kabaca yazım ile :)
Bu arada zamanında "bu ne böyle" diye çok kurcaladığım bir malzemedir makinenin içinde ,oradan biliyorum ne işe yaradığını :ok

Hortum dediğim ,fotodaki kırmızı noktalı yere takılıyor ,bendeki iki makinada da bu hortum ,serum hortumu gibi şeffaf idi :ok

tavsiye-52.png

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Bence sevmemiştir onu ,"atmayın yıkamam" der gibi :)
Sanırım çok hafif olduğundan prossostata hava gitmiyor da olabilir ,hava gidecek ki anahtar açılıp,su akışını kessin ,yani makina , "içinde ne var" bilemiyor kabaca yazım ile :)
Bu arada zamanında "bu ne böyle" diye çok kurcaladığım bir malzemedir makinenin içinde ,oradan biliyorum ne işe yaradığını :ok

Hortum dediğim ,fotodaki kırmızı noktalı yere takılıyor ,bendeki iki makinada da bu hortum ,serum hortumu gibi şeffaf idi :ok

tavsiye-52.png
Çok teşekkür ederim hocam

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt