Selamlar. Aranıza yeni katıldım.

S Çevrimdışı

StoGun

Yeni Üye
7 Ara 2021
18
33
Selamlar herkese. Aranıza yeni katıldım. Evlilik arefesindeyim, Smart Tv'ler hakkında araştırma yapıp model belirledikçe kıyaslıyorum. Dün (06.12.2021) kıyaslama yaparken Youtube çöplüğünde inci gibi parıldayan bir kanal keşfettim: Adem Helvacı. Adem abinin bilgisine hayran kaldım. Hemen abone oldum. Bugün ise Adem abiye nasıl ulaşabilirim diye kanalının Topluluk ve Hakkında kısımlarına göz gezdirirken bu forumu gördüm. Direkt geldim ben de.
Kısaca kendimi de tanıtayım. İsmim Salih. 31 yaşındayım. Erzurum/Oltuluyum. Doğma büyüme Ankara. Ankara'da bir müddet özel sektörde görev yaptıktan sonra inşaat sektörünün hareketli dünyasında bir anda kendimi kamuda buldum. Safranbolu/Karabük'te yaklaşık 3.5 yıl çalışıp, nihayet Ankara'ya tayin olarak tekrar kavuştum. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. İyi ve eğlenceli, edep sınırları içerisinde bol hoş sohbetli forumlar diliyorum. Hoş geldin diyen, iyi dileklerini sunan herkese de şimdiden teşekkür ediyorum. Sağlıklı günler.

S Çevrimdışı

StoGun

Yeni Üye
7 Ara 2021
18
33
Hoş geldiniz

Evlilik hazırlığında hele şu anki şartlar altında Allah yardımcınız olsun

İyi forumlar
Teşekkür ederim. Kesinlikle şu anki şartlar çok etkiliyor, tam karar veriyorum gidip şu modeli alayım diye benim psikolojik limitimde diyorum. Hafta sonu gidiyorum hoop 2.000₺ atmış üstüne. Bu biraz da adam akıllı para biriktirmeye başladığım dönemlerde araba almaya karar vermiştim onu hatırlatıyor. Diyorum biraz daha koyayım kenara birikim 50.000₺ olsun alayım, tam o birikime ulaşıyorum hoop araç olmuş 55 bin :hoba1 E hadi 2 ay daha sabret diyorum kendime hoop 60 bin. O gittikçe ben peşinden gittim sonra bir yerden sonra zaten 5-5 atmayı bıraktı, direkt kafa göz daldı 30-40 bin fark koymaya başladı araçlar benim birikime. Şimdi de beyaz eşya için benzerini yaşıyorum :deli1

S Çevrimdışı

StoGun

Yeni Üye
7 Ara 2021
18
33
Hoşgeldin arkadaşm. Youtube için tamamen çöplük demek yanlış olur. Doğru olan birçok şey var orada çöpler kadar ?
Hoş buldum abi. Kesinlikle haklısın ama Youtube'a yeni giren henüz kayıt yapmamış birisinin ana ekranına o iyi içerikleri yapanlar düşmüyor, öyle ki kimi kanalın ismini yazınca göstermiyor bile. Algoritması değişik. Zaten faydalı içerik miktarı çöp diyebileceğimize göre az olduğu için öyle dedim. Her içeriğe illa ki emek veriliyor fakat her emek saygı görecekse hırsız da çalarken çaba sarf ediyor ?

Hoşgeldiniz hocam. Bende Ankara lıyım sizleri görmek güzel. :) Allah bir yastıkta kocatsın, ayırmasın diyorum.
Hoş buldum teşekkür ederim. Amin inşallah. Belki bir gün buluşma düzenlenir yüz yüze de tanışırız inşallah.

U Çevrimdışı

uyunusoglu

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hoş buldum abi. Kesinlikle haklısın ama Youtube'a yeni giren henüz kayıt yapmamış birisinin ana ekranına o iyi içerikleri yapanlar düşmüyor, öyle ki kimi kanalın ismini yazınca göstermiyor bile. Algoritması değişik. Zaten faydalı içerik miktarı çöp diyebileceğimize göre az olduğu için öyle dedim. Her içeriğe illa ki emek veriliyor fakat her emek saygı görecekse hırsız da çalarken çaba sarf ediyor ?

Hoş buldum teşekkür ederim. Amin inşallah. Belki bir gün buluşma düzenlenir yüz yüze de tanışırız inşallah.

İnşallah abi tanışırız tabi ki bende isterim. İyi forumlar diliyorum..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hoşgeldin sefa geldin senin işin zor Allah kolaylık versin bu zamanda evlenmek zor iş herşey aldı başını gitti.

Bekarlık sultanlık diyorlar :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Salih Kardeşim Hoşgeldin :ok

Son zamanlarda foruma yeni kayıt olan arkadaşlarımızın kendilerini tanıttıkları konu başlıklarını görünce mutlu olmaya başladım gerçekten zira bizlere öğretilen terbiye gereği bir topluluğa girildiğinde elzem olan bu durum günümüz koşullarında ne yazık ki kaybolup gitmeye yüz tutan bir durum. Öncelikle hassasiyetinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Youtube İnsta Twitter vs bu tarz yerlerde benim için aslında önemi olmayan zira beklentim olmayan bu tavır tavsiyeforumu söz konusu olduğunda önem arz ediyor benim açımdan zira burası bana göre çok nezih elit bir grup insanın toplandığı lokal gibi geliyor bana. :)

Sanki kapıda ''Üye olmayanlar giremez'' yazısı olan özel bir cemiyet gibi :)

Evlilik için güzel bir yaş. Allah şimdiden mutlu mesut eylesin sizleri. Hayatımdaki en büyük pişmanlığım çok erken (24) evlenmiş olmamdır ki askerdeki düşüncelerim 30unda faan evlenirim şeklindeydi :)

Ekonomik olarak ise oldukça zor bir döneme denk gelmiş olması nedeniyle diğer tüm dostlarım gibi ben de size Allahtan kolaylıklar diliyorum. ?

StuGun kullanıcı adının özelliği nedir?

S Çevrimdışı

StoGun

Yeni Üye
7 Ara 2021
18
33
Hoşgeldin sefa geldin senin işin zor Allah kolaylık versin bu zamanda evlenmek zor iş herşey aldı başını gitti.

Bekarlık sultanlık diyorlar :kiskis
Doğrudur, kendi kafamıza sıktık diyelim ? Çok sevdiğim evli bir arkadaşım senin benden daha mutlu olmaya ne hakkın var evlen dedi, sanırım çok kalpten dedi ?

Hoşgeldiniz.

Guzel bir hafta dilerim.
Hoş buldum, teşekkür ederim. Ben de güzel ve sağlıklı haftalar diliyorum herkese.

Teşekkür ederim hoş buldum :bye

S Çevrimdışı

StoGun

Yeni Üye
7 Ara 2021
18
33
Salih Kardeşim Hoşgeldin :ok

Son zamanlarda foruma yeni kayıt olan arkadaşlarımızın kendilerini tanıttıkları konu başlıklarını görünce mutlu olmaya başladım gerçekten zira bizlere öğretilen terbiye gereği bir topluluğa girildiğinde elzem olan bu durum günümüz koşullarında ne yazık ki kaybolup gitmeye yüz tutan bir durum. Öncelikle hassasiyetinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Youtube İnsta Twitter vs bu tarz yerlerde benim için aslında önemi olmayan zira beklentim olmayan bu tavır tavsiyeforumu söz konusu olduğunda önem arz ediyor benim açımdan zira burası bana göre çok nezih elit bir grup insanın toplandığı lokal gibi geliyor bana. :)

Sanki kapıda ''Üye olmayanlar giremez'' yazısı olan özel bir cemiyet gibi :)

Evlilik için güzel bir yaş. Allah şimdiden mutlu mesut eylesin sizleri. Hayatımdaki en büyük pişmanlığım çok erken (24) evlenmiş olmamdır ki askerdeki düşüncelerim 30unda faan evlenirim şeklindeydi :)

Ekonomik olarak ise oldukça zor bir döneme denk gelmiş olması nedeniyle diğer tüm dostlarım gibi ben de size Allahtan kolaylıklar diliyorum. ?

StuGun kullanıcı adının özelliği nedir?
Aynı duyguları paylaşıyoruz abi. Kendini tanıtınca sanki birileri bir şey ister gibi mi düşünülüyor bilmiyorum ama dostane iletişim için birbirimiz hakkında ufak bir fikir sahibi olmak tanışmak için yeterli. Tüm iyi dileklerin için teşekkür ederim abi. Allah tüm evlilik niyeti olanlara kolaylık versin.
StoGun şöyle oluşan bir rumuz abi: Adım Salih soyadım TAŞKIN. Öz Türkçe'de "Tögün" kelimesinin: dağ, güçlü, çekici, yakışıklı gibi anlamları vardı. Soyadımın söylenişine yakın bir kelime ile rumuz yapayım diye yıllar önce bakınıp StöGün yapmıştım. Tabi her yerde İngilizce karakter desteği olmadığı için StoGun oldu. Öyle de kaldı. Derin bir manası yok. G harfini de bir yabancı rumuzumu okursa (es tu gan şeklinde okursa "S" tuşu bir çok oyunda geri veya durma görevi gördüğü için) "Silaha dur" gibi de algılanabilir diye büyük yapmıştım. Saygılarımla.

Düzeltme: "imla"

Hoş geldin. Aleykümselam. Hayırlı forumlar dileriz.
Hoş buldum, teşekkür ederim. Aynı duygularla hayırlı forumlar :bye

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri