Selahattin Özdemir

ibrahimykr1 

Bronz Üye
Katılım
31 Tem 2021
Mesajlar
261
Yaş
27
Merhaba, abilerim kardeşlerim. Uzun süredir dinlediğim bir şarkıcı var. Selahattin Özdemir aranızda dinleyen var mı merak ettim..

Kendisi Adanalıymış, sonra Mersin'e gitmiş ve sonra hakkın rahmetine kavuşmuştur. Uzun süre arabesk müzik icra etmiş. Bestelerinin karanlık yönü ağır basarkende umutsuz bir neşe katmakta.

Yani, arabesk ve neşe nasıl bir araya gelir? İşte bu adam canlı örneği idi.. yani, tüm umutsuzluklara rağmen içinde acı'nın tebessümünû gark ediyor.

Abilerim bilir, sanırım çok önceden arabesk müzik bir dönem yasaklanmış. İnsanları kötü alışkanlıklara sevk ettiği için. Ben öyle duymuştum büyüklerimden ne denli doğru bilmiyorum. Arabesk müzik bizim en önemli kültürümüz diye düşünüyorum..

Düşünsenize, yabancı ülkede yaşıyorsunuz. Kafanız/moraliniz çok bozuk ama arabesk şarkı ile demlenemiyorsunuz. Çünkü; onların kültüründe yok bu tarz melodiler ve şarkılar diye düşünüyorum. Ben hiç üzgünken hareketli şarkı dinlendiğini duymadım.. bu yabancılar hareketli şarkılar ile nasıl detlerini harmanlıyorlar takdire şayan..

Bana göre, arabesk'in en iyileri arasında Selahattin ağabey gelir. Sonrasını bilemem. Rahmetli'yi pek tanıyan yok diye düşünüyorum. Ve ölünce değere binen şarkıları var.. bu aralar derin bir psikolojik boşluğa girdiğim zamanlarda bana ilaç gibi geliyor Selahattin Özdemiri dinlemek..

Şuraya en sevdiğim eseri bırakacağım. Bu arada bazı şarkıları Allah'a şirk koşacak kadar depresiftir lakin ben sanatı din ile bir tutacak yapıda değilim. Bazı konularda değer yargılarımı hep sanattan yana kullanıyorum..

 

forcsf

Aktif Üye
Katılım
10 Şub 2018
Mesajlar
47
Allah rahmet eylesin. O... çocukları filminin müzikleri arasındaki Kıraç yorumuyla Yaşamam artık şarkısını beğenmiş ve kendisini tanımıştım.
 

osmanke 

Belki sarayımız yoktu ama biz hep Kıral,dık
Silver Üye
Katılım
13 Tem 2021
Mesajlar
506
Yaş
57

Selahattin Özdemir'in Ölmeden Önceki Son Röportajı ve Nasihatleri​


İbrahim kardeşim bu sanatçımız uzun yıllar bestekar olarak piyasada çalıştı sonra kendi plaklarını çıkardı oldukça duygusal biri sanatçı evet alkol vesaire vardı müslüm,de ve diğerlerindede vardı ama bu adamı sanat dünyası bayağı kullandı sonra doğru yolu buldu ama ne yazık,ki ömrü vefa etmedi bende arabesk şarkılarla yetişmiş biriyim ama pek karamsar olmadım ki seninde yaşın oldukça genç kendini bir an evvel alkol ve diğer alışkanlıkların var ise kurtar zira hem kendine hem,de seninle birlikte olan insanlara zarar verme noktasına gelirsin zira geçen gün açtığın konu doğru ise şaka falan değilse bunun sonucu olarak görüyorum kendini karamsarlığa itecek konulardan arın evet sorunların olabilir ama adalet ve yasalar varken adaleti kendin sağlamaya kalkarsan yıllarca hem acı çeken hem pişman olacağın hayatını yaşamadan ihtiyarlayan biri haline gelebilirsin umudunu hiç bir zaman kaybetme gün doğmadan neler doğar önünde uzun yıllar var seni seven huzur veren insanlar,la olmaya çalış kimseyi zorlama bırak giden gitsin kalan kalsın benim senden büyük 2 oğlum var bunu bir ağbi tavsiyesi olarak kabul et hayatını kendine zehir etme sevgi ve saygılarımla.
 
Son düzenleme:

Bratan 

Silver Üye
Katılım
8 Kas 2018
Mesajlar
657
Yaş
41
selahattin özdemir, müslüm gürses vs gibi cok bilinen bir sarkici degildir o yüzden cogu kisi bilmez simdi sen olacaktin sarkisi en güzel sarkilarindan birisidir
osmanke @osmanke nin yükledigi sohbet videosu nu tam izlemedim fakat bahsettiyyse eger "allaha sirk kosan" sarkilari icin pisman oldugunu söyledigini okumustum

bunlarin disinda arabesk türk müzigi degildir adi üstünde arap ezgilerinin yani müziginin üzerine söylenmis türkce sözlerdir bizim kültürümüzle alakasi yoktur
sözleri depresif insani karanliga ceken agresiflestiren depresyon sebebi sarkilardir
bu kültür yozlasmasina maruz kaldigimiz icin ülkemizden her insan hayatinin bir döneminde yada ara ara bu müzigi dinlemistir veya dinliyordur o yüzden mümkün oldugu kadar dinlemeyin dertlendiginizde bu tarz sarkilar size bir fayda saglamaz sizi daha cok karanliga depresyona sürükler psikolojinizi bozar diyerek mesajima müslüm gürsesden alintiyla son veriyorum

Düşüren kim bu aşkı dillerden dile İsyan eder oldum şansa kadere Aynalar yaşlanmış gösterse bile Yaşanmadan geçen yıllar utansın