SEI 8K Box ve Skyworth Digital 8K STB ( Android Tv Box )

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Merhaba arkadaşlar yeni cihazlar yavaş yavaş gelmeye başlıyor ve işler ciddi şekilde büyümeye başladı 🙂 Amlogic ile ortalıklarını devamlı sürdüren ve geliştiren, forumdada bizzat bir çok cihazlarını paylaştığım, Sei Robotics ve Skyworth Digital firmalarının tam lisanslı 8K cihazlarını tanıyalım. Sizler için cihazlar hakkında ulaşabildiğim, araştırdığım detayları paylaşayım.

Amlogic S928X multi-core Cortex-A76/A55 işlemcili ve Mali G610 gpu barındıran, 4gb/32gb ve 8gb/64gb opsiyonları olacak olan bu cihazlar, tam lisanslı olacaklar.

Cihazın diğer özelliklerini aşağıda sizlerle paylaşıyorum

Cihazlarda AV1 codec desteği bulunuyor ( 8Kp60 AV1 / AVS3 / AVS2 / VP9 / H.265 )
HDR10 + / HLG, Dolby Vision, Vivid HDR - HDMI 2.1 8K UHD
Dolby Audio, Dolby Atoms ve DTS destekleride cihazlarda mevcut.
Wi-Fi Mesh, Matter, Zigbee 3.0, Thread, WiFi 6E protokol desteği var.
S/PDIF ses çıkışı
2x Usb 1x usb type c çıkışı
Ethernet

Kesin olmamasına karşın 4/32 opsinyonlu cihazların 199$, 8/64 opsiyonununda 249$ dan satışa çıkacağını söylenmekte.

Greylights Çevrimdışı

Greylights

Aktif Üye
13 Haz 2019
56
26
8K'sında değilim ama sonunda işe yarar işlemcili ramli cihazlar gelmesine sevindim. Type-c de 3.1/3.2 standardındadır diye tahmin ediyorum, altı kurtarmaz dışarıdan 8K izlemek zor olur :) 4k film bile izleyemiyoruz usb 3 destekli cihaz yok piyasada doğru düzgün.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Apple tv 4k mı bu cihazlardan mı?
🙂
Apple'a anca Nvidia kafa tutar herhalde.
Apple ligi başka.

Hiç kullanmadım ama o cihazdaki özen bu cihazlarda bulunmaz bence.
Yazılımı donanıma göre özel sonuçta.

Android cephesinde öyle özen gösterilmiş cihaz bilmiyorum var mıdır?
Nvidia olur ya da Google'ın kendi cihazları olur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
8K'sında değilim ama sonunda işe yarar işlemcili ramli cihazlar gelmesine sevindim. Type-c de 3.1/3.2 standardındadır diye tahmin ediyorum, altı kurtarmaz dışarıdan 8K izlemek zor olur :) 4k film bile izleyemiyoruz usb 3 destekli cihaz yok piyasada doğru düzgün.
Ben de bol RAM olmasını sevdim ama diğer özellikler için iyi chip ve iyi yazılım olmalı.
En basiti ethernet. USB için de öyle.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Bir konu hortlatacağım ama tamamen merakımdan soruyorum. Digiturk alıcısı gördüm dün, yazılımında skyworth ibaresi var. Acaba donanım olarak skyworth ürünleri mi kullanıyorlar?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bir konu hortlatacağım ama tamamen merakımdan soruyorum. Digiturk alıcısı gördüm dün, yazılımında skyworth ibaresi var. Acaba donanım olarak skyworth ürünleri mi kullanıyorlar?
Olabilir çeşitli ürün yelpazesi mevcut..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt