SEG TV tamirci tavsiyesi

B Çevrimdışı

bkmtkm

Yeni Üye
24 Ocak 2018
23
Selamlar dostlar. 40 inc lik eski bir LCD tv var, ses var görüntü yok yani led aydınlatmalar gitmiş. Tamiri için öneriniz varmı veya izmir için yer tarif edebilir misiniz?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
İşi uzmanına bırakmanız öncelikli tavsiyem olmakla birlikte, bir panelin sökülme aşamasını görmek isterseniz aşağıdaki linkte hazırladığım konuyu inceleyebilirsiniz.

https://tavsiyeforumu.com/konu/panel-tozlanmasi-nedir-nasil-temizlenir-resimli-anlatim.612/

El işçiliğiniz iyi ise kendiniz yapabilirsiniz.

LED BAR fiyatları birim bazında düşüktür ancak 40'' bir ürün için 300 400TL onarım bedeli talep edeceklerini tahmin ediyorum. Kendiniz en fazla 70-80 tl ye çözersiniz diye düşünüyorum.

Yine de öncesinde servisten fiyat isteyebilirsiniz. Duruma göre karar verir, hareket edersiniz :)

İzmirin hangi semti bu arada?

B Çevrimdışı

bkmtkm

Yeni Üye
24 Ocak 2018
23
Ado hocam bugün vestel gelmiş bakmış. led değişimi için 260TL istemişler. ben pahalı buldum aslında. Yazdıklarınızı okudum ayrıca videolarda var onları da izledim zor birşey değilmiş aslında. Elektrik elektronik işlerini sevsemde işi ehline yaptırmak isterim genelde. Birde TV benim değil. Karşıyakada TV.

B Çevrimdışı

bkmtkm

Yeni Üye
24 Ocak 2018
23
Ado hocam bugün vestel gelmiş bakmış. led değişimi için 260TL istemişler. ben pahalı buldum aslında. Yazdıklarınızı okudum ayrıca videolarda var onları da izledim zor birşey değilmiş aslında. Elektrik elektronik işlerini sevsemde işi ehline yaptırmak isterim genelde. Birde TV benim değil. Karşıyakada TV.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ben genelde fiyatlara itiraz ederim lakin 40'' için 260TL makul bir rakam açıkçası. Normal tamirciler olsa olsa 20-30TL daha ucuza yapar ki o riske girmeye bence gerek yok. Yine de 05435262792 Numaradan Şafak Bey ile görüşün ve selamımı iletin, kendisinden fiyat alın bakalım yapabileceği bir şey var ise yardımcı olur mutlaka. En kötü olasılıkla yedek parçayı ulaştırırız kendisine ancak önce bize kod ulaştırması lazım vs

Siz bir görüşün duruma göre hareket ederiz. (Yarın ararsınız artık :) )

B Çevrimdışı

bkmtkm

Yeni Üye
24 Ocak 2018
23
Safak beye ulastim ama goturme imkanim olmadi. bi tamirci arkadas bakti. hem ledlerin hemde led driverlarin gittigini soyledi. astari yuzunden pahaliya gelir dedi yeni tv alin dedi. tv miz seg 40182b model. sn 7105690 300 400. bir tavsiyeniz varmi ado bey. netten uygun kartlari alip ben tamir edebilirmiyim.

B Çevrimdışı

bkmtkm

Yeni Üye
24 Ocak 2018
23
ekran kontrolunu karanlikta bir fener ile yaptim. ekranda goruntu var. yani ledler bozulmus. uygun ledler nedir bunlara alip yapayim diyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ekran kontrolunu karanlikta bir fener ile yaptim. ekranda goruntu var. yani ledler bozulmus. uygun ledler nedir bunlara alip yapayim diyorum.
5 li gurup led bar değişimi için servisin verdiği fiyat gayet makul
Dışarıda daha ucuza yaptırırsınız doğrudur, ancak gurup olarak ASLA değiştirmezler ledleri.
Bu da yeni ledlerin sorun çıkartmasa dahi değişmeyenlerin 6 ay 1 sene içrisinde olası bir arıza için gayet de hazır olacaklarının garantisidir.

Saha tamircilerinin 1 tane dahi led bar değiştirmek yerine bozulan chipe bypass yaptıklarını yüzlerce kere gören birisi olarak bu konuda güvenmemenizi tavsiye ederim.
Yine de karar sizin elbette. :ok

İsterseniz saha tamircilerinde DEĞİŞTİRDİK denilen ve sonra tekrar arıza yaptığı için bize gelen ürünlerin bir kaç örnek resmini paylaşabilirim size :ok

1-png.png

2-pngb4d2dce8218a6e13.png

3-png47e0a552525701ed.png

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado ben utanırdım böyle bir işçiliğe imza attığım için. :bilmiyom

Umut Kardeşim bazen piyasa tamircisi kardeşlerimizden tepki alıyorum ancak hal bu, durum ortada, nasıl tepki göstermeyelim bu rezil işçilik ve ahlaksız yaklaşıma.

Elektronikçiler odaları ne işe yarar?
Her ay aidat toplamak dışında ne iş ile iştigal ederler acaba?
En son ne zaman sorumluluk alanlarınızdaki işletmeleri denetime çıktılar sizce?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,842
Umut Kardeşim bazen piyasa tamircisi kardeşlerimizden tepki alıyorum ancak hal bu, durum ortada, nasıl tepki göstermeyelim bu rezil işçilik ve ahlaksız yaklaşıma.

Elektronikçiler odaları ne işe yarar?
Her ay aidat toplamak dışında ne iş ile iştigal ederler acaba?
En son ne zaman sorumluluk alanlarınızdaki işletmeleri denetime çıktılar sizce?

Haklısınız.

Geri
Üst Alt