SEG SCM 7101 mi FLAVEL 7100 mü

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
2 side aynı segmentte aynı özelliklere sahip, anneye , neneye alınabilecek makinedir. hangisi uygunsa alın geçsin :)
arçelikte de vardır ama vestelde garanti uzatma var ilave ücret ile 4 yıl daha garanti alıp 6 yıl garantili yapabilirsiniz :ok

deathhand Çevrimdışı

deathhand

Yeni Üye
31 Ara 2019
44
40
2 side aynı segmentte aynı özelliklere sahip, anneye , neneye alınabilecek makinedir. hangisi uygunsa alın geçsin :)
arçelikte de vardır ama vestelde garanti uzatma var ilave ücret ile 4 yıl daha garanti alıp 6 yıl garantili yapabilirsiniz :ok
fiyatları aynı üstadım yoksa ucuz alanı alıp geçecektim.birde biryerde okuduğuma göre birinde sıcaklık ayarı değiştirilip sıkma ayarı değiştirilemezken diğerinde tam tersi durum söz konusuymuş.Ayrıca Flavel in yıkama sürelerinin çok uzun olduğundan bahsedilmiş. A+++ olduğu için yavaşmı ısıtıyor acaba?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
fiyatları aynı üstadım yoksa ucuz alanı alıp geçecektim.birde biryerde okuduğuma göre birinde sıcaklık ayarı değiştirilip sıkma ayarı değiştirilemezken diğerinde tam tersi durum söz konusuymuş.Ayrıca Flavel in yıkama sürelerinin çok uzun olduğundan bahsedilmiş. A+++ olduğu için yavaşmı ısıtıyor acaba?
a++ gibi aldatmacalara kanmayınız. a++ dediğimiz olay sadece 'eco' programalrında geçerlidir bunun dışındakilerde A sınıfı olarak geçer.
seg olanda aynı şekildedir.

bütün üretimlerde pamuklu ve eko programı uzundur. 3 saat +/- civarıdır. bunun sebebi önceden makine su ile yıkardı ısıtması çok önemli değildi yani verdiğin 60 dereceyi bulmuş bulmamış, yıkamış yıkamamış önemli değildi :)
günümüzdeki makineler ısıtmayı iyi yapıp suyu az alıp program süresini uzatarak yıkama yapmaktadır.

işin özü;
pamuklu programlar 3 saat 7 kg yıkar 1000 devir sıkar.
sentetik programlar 5 kg yıkar 800 devir sıkar.
hızlı programlar 2-3 kg yıkar
15 dk 1.5 kg yıkar.

ikiside 15 programlı kullanılacak program 1-2 :)

eşim yok 10 programlı bulaşık makinesi olsun, yok çamaşır makinesi en iyisi olsun dedi. Şu an bulaşık makinesi eco 200dk - çamaşır makinesi beyazlarda sentetik 60/ renklilerde sentetik 40 yıkayıp duruyor

Son düzenleme:
deathhand Çevrimdışı

deathhand

Yeni Üye
31 Ara 2019
44
40
a++ gibi aldatmacalara kanmayınız. a++ dediğimiz olay sadece 'eco' programalrında geçerlidir bunun dışındakilerde A sınıfı olarak geçer.
seg olanda aynı şekildedir.

bütün üretimlerde pamuklu ve eko programı uzundur. 3 saat +/- civarıdır. bunun sebebi önceden makine su ile yıkardı ısıtması çok önemli değildi yani verdiğin 60 dereceyi bulmuş bulmamış, yıkamış yıkamamış önemli değildi :)
günümüzdeki makineler ısıtmayı iyi yapıp suyu az alıp program süresini uzatarak yıkama yapmaktadır.

işin özü;
pamuklu programlar 3 saat 7 kg yıkar 100 devir sıkar.
sentetik programlar 5 kg yıkar 800 devir sıkar.
hızlı programlar 2-3 kg yıkar
15 dk 1.5 kg yıkar.

ikiside 15 programlı kullanılacak program 1-2 :)

eşim yok 10 programlı bulaşık makinesi olsun, yok çamaşır makinesi en iyisi olsun dedi. Şu an bulaşık makinesi eco 200dk - çamaşır makinesi beyazlarda sentetik 60/ renklilerde sentetik 40 yıkayıp duruyor
peki işin özü hangisini almamı tavsiye edersiniz? Vestel çamaşır makinesini burda da pek önermiyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
peki işin özü hangisini almamı tavsiye edersiniz? Vestel çamaşır makinesini burda da pek önermiyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.
kullanan bir çok arkadaş vardı. onlardan yorum almak gerekir vestel üretimi 9 kg makine olsaydı önermezdim ama bu 9 kg değil
2cihazdan hangisi içinize sinerse alabilirsiniz.
dediğim gibi arçeliktede garanti uzatmayı öğrenin. ona göre ilave garanti yaptırırsınız

Son düzenleme:
deathhand Çevrimdışı

deathhand

Yeni Üye
31 Ara 2019
44
40
kullanan bir çok arkadaş vardı. onlardan yorum almak gerekir vestel üretimi 9 kg makine olsaydı önermezdim ama bu 9 kg
2cihazdan hangisi içinize sinerse alabilirsiniz.
dediğim gibi arçeliktede garanti uzatmayı öğrenin. ona göre ilave garanti yaptırırsınız
9 kg vestel ürünlerde sıkıntı mı vardı?

B Çevrimdışı

bladerock

Yeni Üye
9 Mar 2020
13
29
Merhaba, ben scm 7101 kullanıyorum yaklaşık 2 ay önce hesaplı olması nedeniyle almıştım. Flavel hakkında hiç bir bilgim yok. Ürün benim beklentilerimi karşılıyor açıkçası. Sıkma ayarı yok maalesef, bu ayarın olmasını isterdim. Ürünün kurulumunu vestel servisi yaptı. Aldıktan sonra 6 ay içerisinde yanlış hatırlamışyorsam 4 yıl garanti uzatabiliyorsunuz 160-200 tl'ye. Sorunuz varsa yanıtlayabilirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt