Seg Marka Tvnin tarayıcı yok

S Çevrimdışı

seyfi998 

Yeni Üye
21 Ara 2020
30
26
Ustalarım Seg marka 58sbu725 model numaralı tv aldık.Mb180 anakartına sahip.Netflix youtube gibi uygulamalar var yalnız internet tarayıcısını falan bulamadım.Ayrıca 3 tane uygulama var sadece market uygulamasında.Diğer seg modellerine baktığımda daha fazla uygulama var ama bunda bir uygulama eksikliği var.Yazılım güncellemesi yapmak istediğimde yazılım güncel diyor.Servise yazılım yüklettirsem sorun çözülür mü?

A Çevrimdışı

asddfgj

Aktif Üye
20 Ara 2020
66
24
LİTE SMART (Sınırlı Uygulamalı) Olarak üretilen tv modelini almışsınızdır sadece Netflix, YouTube, Prime Video uygulamaları vardır bir arıza değildir.
Mb180 anakartlara modlama yapılarak lite smartdaki kapalı olan diğer uygulamaları açabiliyor muyuz peki

A Çevrimdışı

asddfgj

Aktif Üye
20 Ara 2020
66
24
By_Trol By_Trol, F fikoloji
Teşekkür ediyorum cevapladığınız için bir şey daha sormak istiyorum kumanda da Twitch tuşu var uygulama menüsünde olmasa bile bastığımda çalışıyor tuşu birde telefonda kızılötesi ile çalışan kumanda uygulamasında rastgele tuşları bastığımda içlerinde herhangi bir tuş rakuten tv uygulamasını açılıyor gerçi kullanıma kapalı olmasına rağmen buradaki sorum bu şekilde açabileceğim bir uygulama ya da modlanabilecek kumanda uygulaması ya da vestel smart center kumanda uygulamasını modlayabilme imkanımız var mı böyle diğer uygulamaları açabilmek için

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,348
By_Trol By_Trol, F fikoloji
Teşekkür ediyorum cevapladığınız için bir şey daha sormak istiyorum kumanda da Twitch tuşu var uygulama menüsünde olmasa bile bastığımda çalışıyor tuşu birde telefonda kızılötesi ile çalışan kumanda uygulamasında rastgele tuşları bastığımda içlerinde herhangi bir tuş rakuten tv uygulamasını açılıyor gerçi kullanıma kapalı olmasına rağmen buradaki sorum bu şekilde açabileceğim bir uygulama ya da modlanabilecek kumanda uygulaması ya da vestel smart center kumanda uygulamasını modlayabilme imkanımız var mı böyle diğer uygulamaları açabilmek için
Mb180 Anakarttan modlanacak dosya henüz alınamıyor bu nedenle de modlama yok dosyayı tv den alamayı çözdüğümüzde burada paylaşırız. Kumanda konusuna gelince resimdeki kumandada herhangi bir kanalı izlerken örneğin 15 Noda Star tv var sayalım tv 15 Nodayken kumanda üzerindeki kırmızı veya yeşil tuşun üstündeki yıldızlı tuşlardan birine 3-4 Saniye basılı tutulduğunda tv ekranında "Butonum ayarlandı" Yazısı görünür ve ilgili yıldız tuş 15 No için programlanmış olur.
Diğer yıldızlı tuşu da HDMI 1 Kullanılırken aynı işlemi yaptığımızı var sayalım ilgili tuş HDMI 1 İçin kısa yol tuşu olur. Farklı tuşlar için tekrar değiştirilebilirler siz de olmasını istediğiniz uygulama açıkken Twitch tuşu veya yanındakileri deneyin sonucu yazın.

20221229_192210.jpg

A Çevrimdışı

asddfgj

Aktif Üye
20 Ara 2020
66
24
Mb180 Anakarttan modlanacak dosya henüz alınamıyor bu nedenle de modlama yok dosyayı tv den alamayı çözdüğümüzde burada paylaşırız. Kumanda konusuna gelince resimdeki kumandada herhangi bir kanalı izlerken örneğin 15 Noda Star tv var sayalım tv 15 Nodayken kumanda üzerindeki kırmızı veya yeşil tuşun üstündeki yıldızlı tuşlardan birine 3-4 Saniye basılı tutulduğunda tv ekranında "Butonum ayarlandı" Yazısı görünür ve ilgili yıldız tuş 15 No için programlanmış olur.
Diğer yıldızlı tuşu da HDMI 1 Kullanılırken aynı işlemi yaptığımızı var sayalım ilgili tuş HDMI 1 İçin kısa yol tuşu olur. Farklı tuşlar için tekrar değiştirilebilirler siz de olmasını istediğiniz uygulama açıkken Twitch tuşu veya yanındakileri deneyin sonucu yazın.

20221229_192210.jpg

İstediğim uygulamayı favori tuşa ayarlamayı değilde resimdeki kumanda da Netflix YouTube ve prime video var bunlar uygulama menüsünde de olan uygulamalar ama uygulama menüsünde Twitch olmamasına rağmen Twitch uygulaması çalışıyor bende bu yöntemle ya da benzeri yöntemle diğer uygulamaları açabilir miyiz merak ettim mesela diğer Google playdeki kumanda uygulamalarında telefonun kızılötesi üzerinden kumanda ederek uygulamanın kumandası üzerinden rakuten tv uygulaması alakası olmayan bir tuşa bastığımda (tüm tuşları deneme yanılma yaparak) açabildiğimi gördüm anlatabildiğimi özetlersek bu şekilde diğer uygulamaları da açabilir miyiz (Google palyde farklı bir kumanda uygulaması ya da Vestel smart center kumanda uygulamasını diğer uygulamaları da açacak şekilde modlamak) ayriyetten bir şekilde vestelin eski smart tvlerdeki uygulama portalına bağlanma yolu da var mı belki o şekilde de bir şekilde diğer uygulamalar da açılabilir
MB180 gerçekten çok hızlı bir anakart böyle kısıtlanmış olması kötü olmuş gerçekten

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

seyfi998 

Yeni Üye
21 Ara 2020
30
26
Herhangi bir güncelleme geldi mi güncellemeyi ve menü 4725 sürümü de kontrol edebilir misin bu arada TV için full yazılım elinde var mı
Kontrol edeceğim de full yazılım yok ve garanti olduğu için servis yapması gerekiyor acaba kurulum yanlış mı yapıldı

Geri
Üst Alt