Seg 9100 çamaşır makinesi halı yıkama için program önerisi

K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
Merhaba makineye bir metrekare halıyı dürüm yapıp koydum ama 1000 devirli programda çalıştırırsam makineye de zarar verebilir halıda yıpranır elde yıkamanın da derecesi düşük geliyor 40 derecede düşük devirli program önerebilirmisiniz Vestel makinesi olanlar da önerebilir hemen hemen aynı programlar var çünkü

IMG_20211204_182138.jpg
IMG_20211204_182132.jpg

Bluz gömlek programını 40 dereceye düşürüp başlatsam mı acaba

K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
Devir ayar tuşu vardır oradan düşürün? Yoksa narin bile yıkamayı dene
Önemli not; eğer altında kaydırmaz varsa makinede dökülerek hortumları tıkıyor kullanıcı hatası sayılır ve ücretli olabilir
Kaydırmaz yok ama kalın narin yıkamada açtım şuan sıkmada maksimum 100 devirde sıkıyor ama bin devire bir geçse makine alır başını gider dağılır video atacam

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Devir ayarını minimuma alın. Sıkmaya geldiğinde programı iptal edip su boşalttırdıktan sonra makineyi açabilirseniz bir şey olmaz bence. Bizim makine SEG değil ama sıkma devre dışı bırakılabiliyor. Sizde de varsa onu yapın.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Halı-yorgan vs butarz ürünler makina içinde rahat hareket etmez ben tavsiye etmiyorum.Bir müşteri yorgan yıkamadığı konusunda şikayeti vardı gittik baktık çift kişilik yorgan makine içinde dönmüyorki yıkansın .Bayi satarken yorgan yıkadığını belirtmiş illaki yıkayacak.Kullanma kitapçığında tek kişilik elyaf yorgan yıkanabilir notu okuttuk öyle ikna oldu .Ben evimde halıları yıkamacıya veriyorum.Yorganlarıda güvendiğim çamaşırhaneye veriyorum
Adı üstünde çamaşır makinesi halı yada yorgan yıkama makinesi değil kapasite dışı kullanımlar cihazınızı yorar.

K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
Halı-yorgan vs butarz ürünler makina içinde rahat hareket etmez ben tavsiye etmiyorum.Bir müşteri yorgan yıkamadığı konusunda şikayeti vardı gittik baktık çift kişilik yorgan makine içinde dönmüyorki yıkansın .Bayi satarken yorgan yıkadığını belirtmiş illaki yıkayacak.Kullanma kitapçığında tek kişilik elyaf yorgan yıkanabilir notu okuttuk öyle ikna oldu .Ben evimde halıları yıkamacıya veriyorum.Yorganlarıda güvendiğim çamaşırhaneye veriyorum
Adı üstünde çamaşır makinesi halı yada yorgan yıkama makinesi değil kapasite dışı kullanımlar cihazınızı yorar.
Ne yormasi imha edecek

Makinenin kalitesizliğinden değil bu arada ıslanınca belkide 10 15kg olmuştur bide kalın halı normal yani

K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
Ne yormasi imha edecek

Makinenin kalitesizliğinden değil bu arada ıslanınca belkide 10 15kg olmuştur bide kalın halı normal yani
Halıyı çıkardım iyi yıkanmamış ıslandı zaten diyip attım banyoya su tutunca rahat 25 30kg oldu makinenin kendini balkondan aşağı atmadığına dua ediyorum şuan

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Devir ayar tuşu vardır oradan düşürün? Yoksa narin bile yıkamayı dene
Önemli not; eğer altında kaydırmaz varsa makinede dökülerek hortumları tıkıyor kullanıcı hatası sayılır ve ücretli olabilir
Makina halısını attık banyo kum gibi parça parça halının altı dökülmüş halı isi sıkıntılı olabiliyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt