Seg 55SBU710 Teknik Özellikler

Kendook Çevrimdışı

Kendook 

Aktif Üye
28 Nis 2020
60
Karma panel demek X model tv üretiminde X Y Z model panel üreticileri kullanılmış demektir.

Bu durumda size VA mı IPS mi geleceği bilinemez demektir.

Bunun bilinebilmesi için satın alacağınız tv nin seri numarası gereklidir.
Anladım Adem hocam. Zahmet olmaz ise şu tvlerin panel özellikleri nedir acaba sizce? İPS olan var mı içlerinde? AXEN AX55UAL08-TNR ve AXEN 55UAL402-TNR
Şimdiden teşekkür ederim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Anladım Adem hocam. Zahmet olmaz ise şu tvlerin panel özellikleri nedir acaba sizce? İPS olan var mı içlerinde? AXEN AX55UAL08-TNR ve AXEN 55UAL402-TNR
Şimdiden teşekkür ederim.
Bizim sistem erişimimiz olmasa da servis arkadaşı aradım sizin için, Her ikisi de VA panelmiş. Birisinde Chot, diğerinde Panda panel kullanılmış.

Kendook Çevrimdışı

Kendook 

Aktif Üye
28 Nis 2020
60
Bizim sistem erişimimiz olmasa da servis arkadaşı aradım sizin için, Her ikisi de VA panelmiş. Birisinde Chot, diğerinde Panda panel kullanılmış.
Çok teşekkür ederim Adem hocam. Bizim için arayıp zahmet etmişsiniz, sağolun. :) Almaktan vazgeçtim. Açıkçası VA ya ısınamadım pek. Onun yerinde AXEN AX49FIL27 almakta karar kıldım. Tanıdığımda tv yi inceledim ve yan açılardan hiçbir şekilde renklerde solma olmadı. Sanırım bu İPS panel. Bu şekilde İPS olduğunu anlayabiliriz değil mi?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Çok teşekkür ederim Adem hocam. Bizim için arayıp zahmet etmişsiniz, sağolun. :) Almaktan vazgeçtim. Açıkçası VA ya ısınamadım pek. Onun yerinde AXEN AX49FIL27 almakta karar kıldım. Tanıdığımda tv yi inceledim ve yan açılardan hiçbir şekilde renklerde solma olmadı. Sanırım bu İPS panel. Bu şekilde İPS olduğunu anlayabiliriz değil mi?
Doğrudur, aynı zamanda VA panellerde ekrana dokunduğunuzda ışık patlaması yaparken IPS paneller bunu yapmıyor. Buna sebep olan hücrelerin dizilimi.

Hatta zaten VA demek Vertical Alignment yani dikey hizalama anlamına geliyor :)

Kendook Çevrimdışı

Kendook 

Aktif Üye
28 Nis 2020
60
Doğrudur, aynı zamanda VA panellerde ekrana dokunduğunuzda ışık patlaması yaparken IPS paneller bunu yapmıyor. Buna sebep olan hücrelerin dizilimi.

Hatta zaten VA demek Vertical Alignment yani dikey hizalama anlamına geliyor :)
Hm anladımm. Yardımlarınız için teşekkür ederim Adem hocam. Kendinize iyi bakın. ??

Geri
Üst Alt