Seg 40sd5200 görüntü kesme sorunu

B Çevrimdışı

badagun

Yeni Üye
14 Mar 2018
5
Yaklaşık iki buçuk yıldır Seg 40sd5200 tv kullanıyorum. Genel olarak memnunum.

Dün bulunduğum bölgede kısa süreli bir kaç kez elektrik kesintisi oldu. İlk kesinti de fişi çektik, gelince taktık. Tv açılana kadar yine kesildi, fişi tekrar çıkardık. Elektrik sorunu düzelince tvyi izlemeye devam ettik.

Bu sabah tvyi açtıktan bir süre sonra görüntü gitti, ses kaldı. Gün içinde bir kaç kez tekrarlandı bu sorun. Bu yüzden aleti kapadık. Akşam üstü tekrar kontrol ettiğimde, görüntü gittikten sonra tekrar açtığımda bir kaç sorun çıkarmadı. Dışarı çıkarken tvyi kapattım. Geldiğimde yine sorun nüksetti.

TV panelinde sorun yok. Çalışırken görüntüde bozulmalar veya benzeri şeyler olmadı. Belirsiz bir anda görüntü gidiyor, panel tamamen kapanıyor. Sadece ses kalıyor.

Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ve nasıl düzeltebilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

A Ado

B Çevrimdışı

badagun

Yeni Üye
14 Mar 2018
5
Tv de 17mb82s anakart bulunmakta. Ses ve Görüntü iki ayrı kablo ile bu karta bağlanıyor. Bu kartı değiştirmem yeterli olur mu?

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
B Çevrimdışı

badagun

Yeni Üye
14 Mar 2018
5
Bu konuda A Ado usta size yardımcı olabilir. Sorun LED katındaysa eliniz yatkınsa siz halledebilirsiniz. Forumda BlackSea BlackSea arkadaşımız yapmıştı
https://tavsiyeforumu.com/konu/televizyon-led-degisimi.1329/

Elim yatkındır, bu kasayı daha önce sökmüştüm. Anakart olsa piyasadan alıp değiştirirdim. Led değiştirmek biraz zor geldi. Tvyi komple sökmek gerek. Ayrıca sorumluluğu başkasına aktarmakta var.

Yetkili servisle görüştüm. Led değişimini 250TL'ye yapacaklarını belirttiler. Fiyatı uygun geldi, onlara yaptıracağım sanırım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Elim yatkındır, bu kasayı daha önce sökmüştüm. Anakart olsa piyasadan alıp değiştirirdim. Led değiştirmek biraz zor geldi. Tvyi komple sökmek gerek. Ayrıca sorumluluğu başkasına aktarmakta var.

Yetkili servisle görüştüm. Led değişimini 250TL'ye yapacaklarını belirttiler. Fiyatı uygun geldi, onlara yaptıracağım sanırım.

Sorun belki sadece besleme kartındadır.
Önce arızayı tespit etmek lazım.
A Ado daha iyi cevap verecektir.

B Çevrimdışı

badagun

Yeni Üye
14 Mar 2018
5
Ürünü servise teslim ettim. Led için işçilik dahil 285TL ücret talep ettiler. Sonucu bekliyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tvnin ledleri değişince sorun çözülmüş oldu.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt