Seçim Ekonomisi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Bugün elden ödeme yapmak için bankadan bir miktar para çekmek istedim.
Paraları elime alınca gıcır gıcır olduklarını farkettim, biraz dikkatli bakınca paraların yeni basıldığı ve seri halde olduğu için dağıtıma sokulduğu anladım.

Biz bu senaryoyu bir yerden hatırlıyoruz geçen seçimde de elimize bolca yeni para geçmişti.
Sonrasında ne olmuştu Kur fırlamış ve zam yağmuruna tutulmuştuk.

20240325_173151.jpg

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Neredeyse bankamatikten her para çekişimde çoğu zaman sıfır para geliyor bana. Açıkçası uzun bir süredir sürekli para bastıklarını düşünüyorum.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Nakitle pek isim olmuyor. Telefonda NFC üzerinden ödemenin rahatlığına alışınca cüzdan bile artık taşımıyorum.

Gidişat belli, bana hızlıca monitör alalım 32-34"
Kirayı falan nakit verdiğim için lazım oluyor bana.

Film falan izleyeceksen FALD panel bir monitör bak. Oyun oynayacak, çizim yapacak, ofis programları kullanacaksan normal IPS bir makine alalım. Samsung S32BG75 Odyssey Neo G modelini beğenmedin mi ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Kirayı falan nakit verdiğim için lazım oluyor bana.

Film falan izleyeceksen FALD panel bir monitör bak. Oyun oynayacak, çizim yapacak, ofis programları kullanacaksan normal IPS bir makine alalım. Samsung S32BG75 Odyssey Neo G modelini beğenmedin mi ?
Yoğun kullanım yayın izleme ve forum vb işleri için kullanırım.
Çok nadir oyun eski takıntım var Redalert3 darlanınca sadece onu oynarım.

Samsung beğendim fakat kavisi çok fazla 1000R, daha az kavis olan modeller 1500R daha iyi olmaz mi.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Yoğun kullanım yayın izleme ve forum vb işleri için kullanırım.
Çok nadir oyun eski takıntım var Redalert3 darlanınca sadece onu oynarım.

Samsung beğendim fakat kavisi çok fazla 1000R, daha az kavis olan modeller 1500R daha iyi olmaz mi.
1000R kavisli olarak bir üst modeli var, S32BG85 Odyssey Neo G8. Hem çok pahalı hem de yatay tarama problemi var.

Oyun ve film işi yoksa çok fazla para vermeye gerek yok. Düzgün bir IPS monitör bulalım yeterli.

Geri
Üst Alt