Seagate Expansion Portable, 2 TB, Harici Sabit Disk 650 TL

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Merhabalar, aşağıdaki linkte 2 tb seagate harici harddisk marka nasıl bilginiz var mı?
Okuma Hızı 120 Megabytes Per Second
Sabit Disk Dönüş Hızı 5900 Dakika Başına Devir

Aynısı Teknosa da 1100 TL küsür civarı. Güzelse arkadaşıma aldıracağım.

Amazon.com.tr tarafından satılır ve gönderilir. :) Umut Barış Umut Barış

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
Fiyat olarak teknosayı baz alma orası zaten pahalı. Diğer İnternet siteleri fiyatıyla kıyaslayınca ucuz alınır.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam bunun yerine SSD 1TB alın geçin 1000 TL civarı Amazon da vardı Mekanik HDD'ler günümüz koşullarında uygun değil.

E Çevrimdışı

enginsen 

Aktif Üye
1 Eki 2021
85
41
geçen sene vatan da samsung 870 evo 1TB 1.440 a almıştım 6 ay sonra yavaş kopyalama dosya bozuk hatası verdi değişim talep ettim 2.350 oldu diye yenisini vermedi para iade etti artık SSD almaya soğur oldum beğenmediğiniz HDD SSD lere göre taş gibi çalışıyor 10 yıla kadar windows sistem kurmak için alınmaz ama depo olarak kullanılabilir uzun ömürlü diye SSD lere güvenmeyin

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
geçen sene vatan da samsung 870 evo 1TB 1.440 a almıştım 6 ay sonra yavaş kopyalama dosya bozuk hatası verdi değişim talep ettim 2.350 oldu diye yenisini vermedi para iade etti artık SSD almaya soğur oldum beğenmediğiniz HDD SSD lere göre taş gibi çalışıyor 10 yıla kadar windows sistem kurmak için alınmaz ama depo olarak kullanılabilir uzun ömürlü diye SSD lere güvenmeyin
İki tane döner diskli harici disk aldım. Biri wd diğeri Seagate. İkisi de çalışmıyor şu an.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
İmkan varsa tabii ki SSD içerikli bir disk alınır. En azından yazma ömrünü tamamladığında içeriğindeki bilgilerin mekanik disklerdeki gibi tamamen erişilemez olma riski daha düşüktür. Ancak mekanik disklerde uzunca bir süre işimizi gördü. Mekanik disklerin sağlıklarını etkileyecek (Çalışırken hareket ettirmemek, düşürmemek, yüksek şiddette darbeye maruz bırakmamak) davranışlardan kaçınmak onlar içinde kullanımı mümkün kılar. Yaklaşık 10 yıldır kullandığım 3 adet Harici hdd bu koşullarda çalışmaya devam ediyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt