Schneider P5B-GR APC 5'li Akım Korumalı Grup Priz

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Dört beş yıldır bunun bir önceki modelini kullanıyorum. Düğmedeki yeşil yanan ışık yanmıyor gibi artık..

O Çevrimdışı

Oguzkzldag

Yeni Üye
7 Kas 2018
31
30
Selamlar Arkadaşlar;
Teknolojisi ve fiyatı olarak önerebileceğim bir ürün. Akım korumalı priz ihtiyacı olanlar, Şimşeklerin fena çaktığı şu günlerde değerlendirebilir :ok

A Ado Adem hocam tv ve buzdolabı için ürünü alacaktım ancak mobildonanımdaki yorumunuzu gördüm akım korumalı prizlerin büyük kazalar dışında etkisi olmadığını söylemişsiniz, regülatör (güç kaynağı) önermişsiniz doğru mudur? Doğruysa önerebileceğiniz uygun fiyatlı olanı var mı

O Çevrimdışı

Oguzkzldag

Yeni Üye
7 Kas 2018
31
30
A Ado Adem hocam tv ve buzdolabı için ürünü alacaktım ancak mobildonanımdaki yorumunuzu gördüm akım korumalı prizlerin büyük kazalar dışında etkisi olmadığını söylemişsiniz, regülatör (güç kaynağı) önermişsiniz doğru mudur? Doğruysa önerebileceğiniz uygun fiyatlı olanı var mı
F fikoloji üstad senin bilgin var mı bu konuda sadece elektrik gittiğinde Makine zarar görmesin istiyorum, elektrik yokken şu kadar izleyeyim diye bir isteğim yok

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Adem Bey'in dikkat çekmesi üzerine alalım dedik. Hayrını görürüz inşeallah. Hala aynı fiyattan satışta.
Not: Marka; Schneider olarak belirtilmiş fakat gelen APC. hiçbir yerinde Schneider yazmıyor. Kendi alt markalarından olabilir; bilgi sahibi değilim.

DSC_06555ed0fc2c830844db.jpg
DSC_065602c1764f11a5f003.jpg
DSC_0658b517f22bae213860.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok geç görmüşüm kusura bakmayın lütfen.
Akım koruma prizleri hakkında 2-3 uygulamalı video çektim konunun gereklerini vurgulamak adına.

Akım koruma prizleri temel anlamda para tuzaklarıdır. Lakin gerçekten iş yapan akım koruma prizleri de vardır.
Sorun şu ki akım koruma prizlerinin tam olarak ne işe yaradığını ve NE KADAR koruyabileceğini idrak edebilmek lazım.

Evet linkteki ürünü önerdim zira inceledim. Belli oranda koruma faktörü olduğunu bildiğim üründür.

Buradaki sihirli cümle ise BELİRLİ ORANDA kısmıdır.

Ben çok akım korumalı priz takılı evden ürün aldım besleme kartı patlayan. Akımın birimi ve şiddeti çok önemli etkendir koruma faktöründe.

Örnek yıldırımdan olsun;

İnsanlar zannediyor ki yıldırım düştü tv bozuldu dendiğinde, Yıldırım o tv nin tepesine düştü :kiskis

İnanın yıldırım o tv nin tepesine düştüğünde (Bulunduğu evin tepesi yani) bırakın akım koruma prizini, Cumhurbaşkanlığı muhafız alayı gelse bir şey yapamaz :kiskis

Yıldırım (Şimşek) bilindiği üzere birimi, hacmi şiddeti gücü voltu vs ölçülemeyen ve maalesef depolanamayan, kontrol edilemeyen bir büyük enerji şeklidir.

Dolayısı ile her yıldırımın aynı şiddette olması ve aynı çaptaki alanı aynı oranda etkilemesi beklenemez. Bir yıldırım düşer 10 birimdir ama sizden 20km uzağa düşmüştür. Bir yıldırım düşer 1 birimdir ama sizden 1km uzağa düşer. Her birisinin etki alanı da çapı da oranı da farklıdır. dolayısı ile birçok zaman bu yıldırımın şiddetine mukavemet gösteremeyen ve hatta kendi tümdevresindeki varistörü daha kısadevre etmeye fırsat bulamadan ürüne enerjiyi çoktan geçirmiş olan ürünler de bilirim.

O nedenle joule değerlerini ön plana çıkartmaya başladı üreticiler.

Evet akım koruma prizleri faydalıdır. Ancak Akım koruma prizlerini aldım tüm dertlerim bitti diyemezsiniz :ok

Online UPS can dır :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Bey'in dikkat çekmesi üzerine alalım dedik. Hayrını görürüz inşeallah. Hala aynı fiyattan satışta.
Not: Marka; Schneider olarak belirtilmiş fakat gelen APC. hiçbir yerinde Schneider yazmıyor. Kendi alt markalarından olabilir; bilgi sahibi değilim.

DSC_06555ed0fc2c830844db.jpg
DSC_065602c1764f11a5f003.jpg
DSC_0658b517f22bae213860.jpg
Kullanmanızı ama işe yaramasına gerek olacak olaylar yaşamamanızı temenni ederim, hayırlısı olsun :ok

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
A Ado hocam bugün eve 7 çekmeceli no frost A+ derin dondurucu kurdurduk prize yakın olmadığı için pc ve modemin takılı olduğu 5 li uzatma kablosuna taktık yani modem pc ve derin dondurucu takılı şuan kullanma kılavuzunda kesinlikle uzatma kablosu ile kullanmayın yalnızca prize takılı kullanın yazıyor böyle kullanmanın bir zararı var mı?
Derin dondurucunun arkasına baktım 0.8A yazıyor 1 amper bile çekmiyor mu yani?

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
A Ado hocam bugün eve 7 çekmeceli no frost A+ derin dondurucu kurdurduk prize yakın olmadığı için pc ve modemin takılı olduğu 5 li uzatma kablosuna taktık yani modem pc ve derin dondurucu takılı şuan kullanma kılavuzunda kesinlikle uzatma kablosu ile kullanmayın yalnızca prize takılı kullanın yazıyor böyle kullanmanın bir zararı var mı?
Eğer ara kablosu sağlam ve kaliteli ise sıkıntı olmayacaktir. Günümüzde çin malı ara kablolar sıkıntılıdır. Eğer ara kablodan şüpheniz var ise en sağlamı elektirikciye yaptırmak olacaktır

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ek ve ara eleman, kompresörlü sistemlerde (daha doğrusu yüksek akım çeken tüm sistemlerde) istenen bir şey değildir.

Firmaların yazdığı bir çok uyarı, ileride oluşabilecek yasal sorunlara karşı "ama biz demiştik" diyebilmekten ibarettir. Yani sen dandik bir ara kablo kullandın, kanlo eridi ve yandı, bu da evi yaktı. İşte o iki satır yazı sayesinde artık sorumlu olmamış oluyorlar.

Fikoloji kardeşimizin yazısına ima atıyorum. :ok

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
Teşekkür ederim mesela bu konudaki ara kabloyu yada tunçmatiğin 5 lisini kullansam sıkıntı olmaz sanırım o zaman.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
F fikoloji A Ado merhaba tunçmatiğin tekli prizini aldım buzdolabının fişini buna taktım akım korumalı priz üzerindeki kırmızı ışık priz kapalı olduğu halde çok hafif yanıyor bu normal mi? İçinde kondansatör var ondan mı buz dolabının fişini çekince sönüyor ama takınca çok hafif şiddette yanıyor kırmızı ışık bir problem mi var?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji A Ado merhaba tunçmatiğin tekli prizini aldım buzdolabının fişini buna taktım akım korumalı priz üzerindeki kırmızı ışık priz kapalı olduğu halde çok hafif yanıyor bu normal mi? İçinde kondansatör var ondan mı buz dolabının fişini çekince sönüyor ama takınca çok hafif şiddette yanıyor kırmızı ışık bir problem mi var?
Görsel alma şansımız var mi? Bu ışık anlık mi yanıyor 5-10 dk mi ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt