Satfinder 2 Extreme Sinyal Sorunu

M Çevrimdışı

maxuma

Yeni Üye
20 Nis 2020
12
34
Merhaba arkadaşlar.elimde satfinder2 extreme mevcut.cihaz çalışıyor sinyal %08 .yani sinyal yok sinyal yakalamıyor.
Lnb voltajı çıkıyor.
Malesef bu cihaz eski satfinder ler gibi değil.eski satfinderde tuner ve pic entegresi varken bunda çin uydu cihazlarında kullanılan gx6101 çip kullanılmış.sanırım tuner maliyetli olduğu yüzden asıl amacı uydu cihazlarında kullanılan gx6101 tercih edilmiş.yanlış hatırlamıyorsam yine bu çipi telefon üzerinden bluetooth ile bağlanıp sinyali cep telefonundan görülebilen bluetooth uydu bulucularda kullanılmış.
Yine aynı zamanda aynı sorunda olan ve yine aynı çipin kullanıldığı satfinder 3 extreme cihazında var.alpsatı aradım ama cihaz üretimi 10yılı geçtiği yüzden servis verilmediği iletildi.yani paranızla bile tamir işlemi yapmıyorlar.gx6101 entegresini besleyen regülator entegresine baktım sağlam.şu an gördüğüm kadarıyla ya gx6101 bozuk yada gx6101 in flash yazılımı silinmiş.elimde bu cihazın dump yazılımı yok.zaten nette bu cihazlarla ilgili hiçbir dökümantasyon yok.ben öncelikli olarak dump denemek istiyorum.ikincisi de aliexpress üzerinden gx6101 sipariş geçeceğm.varsa bu cihaz için teknik destek istemekteyim sizden. Birde dump yazılımı eklerseniz sevinirim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt