Saniyelik Cron-Job Nasıl Yapılır

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Gerçek zamanlı ya da yakın js veri çekme işleminde (Kur bilgileri gibi) uygun olur gibi geldi. Ancak böyle bir senaryoda kullanılması veri kaynağının bandwith limitine takılmaya, uyarı almaya sebep olur mu?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Çok güzel anlatım,ellerine sağlık ama cronjob nedir acaba ,kimler yapar :alala

@TC Yıldırım Hocam senin anlattığın ile benim bu konuda anlattığım olaylar tamamen farklı şeyler..
Benim anlattığım şey bastice şu; Bir websitesindeki php-js dosyaları istek gelmeden tetiklenmez çalışmaz. Bizim burada yaptığımız Linux işletim sistemi kurulu bir sunucu ile websitesine istek bi nevi bot ziyaretçi atıyoruz.. teraspy teraspy
Ben biliyorum sevgili kano26 fakat konuyu okuyanlara ve bilmeyenlere açıklama yapman için böyle yazmıştım :ok

K Çevrimdışı

kano26 

Yeni Üye
24 Mar 2023
4
21
Gerçek zamanlı ya da yakın js veri çekme işleminde (Kur bilgileri gibi) uygun olur gibi geldi. Ancak böyle bir senaryoda kullanılması veri kaynağının bandwith limitine takılmaya, uyarı almaya sebep olur mu?
Selamlar, veriyi çektiğiniz websitesnin size sunduğu limitleri aşmamak kaydı ile yapabilirsiniz.. bir çok websinin kullandığı api'de rate-limit kuralı mevcut nedir bu rate limit: Veriyi çektiğiniz site size şu saniyede şu kadar bağlantı gönderebilirsin gibisinden bir bilgi vermesi lazım ki ona göre crontab işlemini ayaralayabilesiniz saygılar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt