Samsung ue55d7000 açılıp kapanıyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Bildiğim kadarıyla TV' nize uygun olan yazılım aşağıdadır;

Orjinal yükleme talimatı;

How to prepare the USB Memory Drive

Please check Firmware name of your TV Monitor before upgrading (OSD > Support > Contact Samsung)

? Firmware Version : T-GAPDEUC_1033.2

1. Save the firmware file from Samsung.com onto your computer.
File Name :T-GAPDEUC_1033.2
2. Connect the USB Memory Drive to the USB port of your PC.
Copy the file onto the USB Memory Drive.
3. Go to the USB Memory Drive and then double click the file.
4. Press the "Install" button.
5. Unzipping is in progress.
6. After completing, please press the"OK" and "Close" button.
7. A folder containing the firmware files has been added to the USB memory drive.
Folder Name : T-GAPDEUC
8. Safely disconnect the USB memory drive by right clicking the green check mark on the taskbar and then left click"Safely Remove".

Yükleme Talimatı
Dosyayı PC' de çalıştırarak Sıkıştırılmış dosyaları klasöre açın.

Açılan klasör T-GAPDEUC isminde olacaktır.
USB Diski FAT32 MBR Non-Bootable olacak şekilde formatlayın.
Klasörü tamamen USB diskin ana dizinine atın.
TV' nin fişini çekin. USB diski takıp fişini takın ve TV' yi açın. Yazılım güncelleme uyarısı çıkarsa onay verin.

Yukarıda paylaştığım durum problemin yazılımdan kaynaklanması halinde geçerlidir. Yazılım yükleme ile ilgili risk her zaman kullanıcıya aittir.

Bunun dışında Besleme kartından tüm bağlantıları çıkardığınızda bir çok devre elemanı dönüş voltajı v.s. almayacağı için doğru sonuç vermez. Sadece led barları sökerek bir deneme yapın. Ekrana çok yakından ışık tuttuğunuzda panelde görüntü varsa led barlardan dönen voltajda problem olduğu için bu problem ortaya çıkıyordur. Led barlar değişecektir.

Not: Tüm tavsiyeleri TV' nin garantisi olmadığını ya da zaten açıldığı için devam etmediğini varsayarak yapıyorum.

S Çevrimdışı

srkan.clk

Yeni Üye
8 Eyl 2019
25
Merhaba sorun ledlerden yapabilir bu modellerde kabloyu ayırsanız bile arıza belli etmiyor ledlerin yenisi biraz maaliyetli değişmesi zor bir modeldir kendiniz ekranı sökmeye çalışmayınız kırılabilir tamir yaptırsanız bile ilerleyen zamanlarda ekranda çizgiler inmeye başlıyor tamir imkanı hiç olmuyor ozamanda elinizden çıkartacaksınız satıp

T Çevrimdışı

turel06

Yeni Üye
31 May 2023
2
38
Bildiğim kadarıyla TV' nize uygun olan yazılım aşağıdadır;

Orjinal yükleme talimatı;

How to prepare the USB Memory Drive

Please check Firmware name of your TV Monitor before upgrading (OSD > Support > Contact Samsung)

? Firmware Version : T-GAPDEUC_1033.2

1. Save the firmware file from Samsung.com onto your computer.
File Name :T-GAPDEUC_1033.2
2. Connect the USB Memory Drive to the USB port of your PC.
Copy the file onto the USB Memory Drive.
3. Go to the USB Memory Drive and then double click the file.
4. Press the "Install" button.
5. Unzipping is in progress.
6. After completing, please press the"OK" and "Close" button.
7. A folder containing the firmware files has been added to the USB memory drive.
Folder Name : T-GAPDEUC
8. Safely disconnect the USB memory drive by right clicking the green check mark on the taskbar and then left click"Safely Remove".

Yükleme Talimatı
Dosyayı PC' de çalıştırarak Sıkıştırılmış dosyaları klasöre açın.

Açılan klasör T-GAPDEUC isminde olacaktır.
USB Diski FAT32 MBR Non-Bootable olacak şekilde formatlayın.
Klasörü tamamen USB diskin ana dizinine atın.
TV' nin fişini çekin. USB diski takıp fişini takın ve TV' yi açın. Yazılım güncelleme uyarısı çıkarsa onay verin.

Yukarıda paylaştığım durum problemin yazılımdan kaynaklanması halinde geçerlidir. Yazılım yükleme ile ilgili risk her zaman kullanıcıya aittir.

Bunun dışında Besleme kartından tüm bağlantıları çıkardığınızda bir çok devre elemanı dönüş voltajı v.s. almayacağı için doğru sonuç vermez. Sadece led barları sökerek bir deneme yapın. Ekrana çok yakından ışık tuttuğunuzda panelde görüntü varsa led barlardan dönen voltajda problem olduğu için bu problem ortaya çıkıyordur. Led barlar değişecektir.

Not: Tüm tavsiyeleri TV' nin garantisi olmadığını ya da zaten açıldığı için devam etmediğini varsayarak yapıyorum.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Dediğiniz gibi sadece LED’lerin soketini çıkardım aynı şekilde açılıp kapanma devam ediyor.Ekrana ışıkla baktım herhangi bir görüntü yok. Sadece t-con soketini çıkardığımda tv açılıyor ses var görüntü yok t-con soketi takılı panel cof larını çıkarttığımda aynı şekilde açılıp kapanıyor.
Yazılım için PC yanımda değil yarın için onu deneyeceğim ilginiz için tekrar teşekkür ederim
Merhaba sorun ledlerden yapabilir bu modellerde kabloyu ayırsanız bile arıza belli etmiyor ledlerin yenisi biraz maaliyetli değişmesi zor bir modeldir kendiniz ekranı sökmeye çalışmayınız kırılabilir tamir yaptırsanız bile ilerleyen zamanlarda ekranda çizgiler inmeye başlıyor tamir imkanı hiç olmuyor ozamanda elinizden çıkartacaksınız satıp
cevap için teşekkür ederim.Led soketlerinden köprüleme ihtimali varmıdır.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Dediğiniz gibi sadece LED’lerin soketini çıkardım aynı şekilde açılıp kapanma devam ediyor.Ekrana ışıkla baktım herhangi bir görüntü yok. Sadece t-con soketini çıkardığımda tv açılıyor ses var görüntü yok t-con soketi takılı panel cof larını çıkarttığımda aynı şekilde açılıp kapanıyor.
Yazılım için PC yanımda değil yarın için onu deneyeceğim ilginiz için tekrar teşekkür ederim

cevap için teşekkür ederim.Led soketlerinden köprüleme ihtimali varmıdır.
Doğru sıralamayı takip etmişsiniz. T-CON kartında ya da panel COF' larında oksitlenme, kısa devre gibi bir problem olabilir. Benim anladığım kadarıyla o yönden devam edilecek. Ses var görüntü yok kısmında ledler de eksiksiz çalışıyor sanırım. Bana son nokta T-CON kartı gibi geldi. Eğer bulunabilirse aynı parça koduna sahip birebir aynı T-CON ile deneme yapılabilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt