Samsung tv mac izlerken goruntude pixellesme ve titreme sorunu

E Çevrimdışı

emrgngrn

Yeni Üye
28 May 2024
2
37
Merhaba arkadaslar. Samsung’un yeni modeli 65q70d aldim. Urun 120 hz.
Goruntu kalitesi genel olarak iyi olsa da mesela youtube’dan herhangi bir mac ozetini actigimda goruntu akiciligi cok kotu. Hizli aksiyonlarin herbirinde pixeller, dalgalanmalar, titremeler beliriyor.
Piyasadaki tek sorunlu urunu almis olamam. Goruntuyle ilgili hangi ayarlari yapmam lazim yardimci olursaniz cok sevinirim.
Simdiden tesekkurler.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,810
Normal YouTube da yüksek bant genişliği sınırlı olur. Artı Avrupa kupası başladı. Çok yüklenme olur. İnternet ağına. Bu da trafikten dolayı bit hızını anlık olarak etkiler.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,588
40
E emrgngrn Televizyonda bir sorun olduğunu sanmıyorum, youtube yayınlarında akıcılık olmuyor maalesef. Uydu yayınlarında veya Netflix gibi orijinal uygulamalarda problem yaşarsanız o zaman televizyonda sorun olduğunu düşünebiliriz.

O Çevrimdışı

Orm Marius

Yeni Üye
9 Eyl 2024
6
17
Çözümü;

Ayarlar -> Görüntü -> Uzman Ayarları -> Görüntü Netliği Ayarları seçeneğini kapalıya veya kişisele getirip Bulanık Azaltma, Titreme Azaltma ayarlarını 0'a getirin, Led Net Hareketli Görüntü'yü kapatın, Parazit Azaltma ise Standart olarak kalsın.

En iyi sonucu bu ayarlar ile aldım.

Ayarları akıllı mod kapalıyken yaparsanız, akıllı modu açtığınızda görüntü netliği ayarları sıfırlanır.

Geri
Üst Alt