Samsung Tv de beliren dikey çizgiler

A Çevrimdışı

atoprak 

Aktif Üye
13 Kas 2018
184
43
Herkese merhaba,

Son bir kaç aydan beri gözlemlediğim, artma eğiliminde olan bir sorunum var.

Yaklaşık 2.5 yıl önce aldığım Samsung smart tv im de, ilk olarak tek çizgi olarak beliren, şimdi ise 5 adet farklı renkler de gözüken dikey çizgiler oluştu.
Evde küçük bir kızımız var, belki onun mahareti, belkide biraz dikkatsiz temizlik girişimlerinden ötürü panelin ön tarafından bazı sıvı sızmalarının buna neden olabileceğini düşünüyorum.
Bunu düşünmemde ki sebep, internette yaptığım bazı araştırmalar ve Adem Bey in YouTube üzerinde yayımladığı COF arızaları hakkında ki videosu oldu.

Biraz araştırma yapıp, olabildiğince güvenilir gözüken, yetkili servis olmayan bir TV tamircisi ile görüştüm.
Kendisi bana çizgilerin sayısını ve televizyonumun ebatını sordu. Bu arada televizyonum Samsung 55H6470 model.

Sorunumun çözümü ile ilgili panel tamir fabrikası gibi bir yere TV yi göndereceklerini, ilgili onarımın orada yapılacağını belirttiler ve bedel olarak ta 1100TL istediler.
Sizce sorununun tespiti tamirci tarafından doğru anlaşılmış ve ona uygun bir onarım maliyeti çıkartılmış mıdır ?

Kendimce bir değerlendirme yapıyorum ve tabi ki 4K olmaları ile birlikte benzer TV leri sanırım 3.5-4K den aşağıya almak çok mümkün gözükmüyor.
Sizce bu maliyete girmeli miyim ? Bu onarımdan sonra TV de herhangi bir problem yaşa mıyım ?

Teşekkürler

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Herkese merhaba,

Son bir kaç aydan beri gözlemlediğim, artma eğiliminde olan bir sorunum var.

Yaklaşık 2.5 yıl önce aldığım Samsung smart tv im de, ilk olarak tek çizgi olarak beliren, şimdi ise 5 adet farklı renkler de gözüken dikey çizgiler oluştu.
Evde küçük bir kızımız var, belki onun mahareti, belkide biraz dikkatsiz temizlik girişimlerinden ötürü panelin ön tarafından bazı sıvı sızmalarının buna neden olabileceğini düşünüyorum.
Bunu düşünmemde ki sebep, internette yaptığım bazı araştırmalar ve Adem Bey in YouTube üzerinde yayımladığı COF arızaları hakkında ki videosu oldu.

Biraz araştırma yapıp, olabildiğince güvenilir gözüken, yetkili servis olmayan bir TV tamircisi ile görüştüm.
Kendisi bana çizgilerin sayısını ve televizyonumun ebatını sordu. Bu arada televizyonum Samsung 55H6470 model.

Sorunumun çözümü ile ilgili panel tamir fabrikası gibi bir yere TV yi göndereceklerini, ilgili onarımın orada yapılacağını belirttiler ve bedel olarak ta 1100TL istediler.
Sizce sorununun tespiti tamirci tarafından doğru anlaşılmış ve ona uygun bir onarım maliyeti çıkartılmış mıdır ?

Kendimce bir değerlendirme yapıyorum ve tabi ki 4K olmaları ile birlikte benzer TV leri sanırım 3.5-4K den aşağıya almak çok mümkün gözükmüyor.
Sizce bu maliyete girmeli miyim ? Bu onarımdan sonra TV de herhangi bir problem yaşa mıyım ?

Teşekkürler
bazı internet fiyatları : örnek 350TL, başka yer 55'' 500TL olarak yazmışlar
Dedğiniz gibi çizgi çıkması bazen sıvı teması bazende coff dediğimiz panelin kartının bozulması yada lehim yerlerinin ayrılması, bana 1100TL çok pahalı geldi.
Bu demek olmuyorki kesin düzelir. bazen tek çizgi 3 çıkabilir kimi zaman aynı çizgi gitmeyebilir.
iyi bir onarım merkezi bulman lazım.
allah kolaylık versin. inş işin çözülür.

A Çevrimdışı

atoprak 

Aktif Üye
13 Kas 2018
184
43
Merhaba,
Cevabınız için teşekkürler.
Bu bahsettiğiniz yere versem televizyonu nasıl olur peki ?
Bu iyi bir yer midir ?

Güvenilir, iyi bir tamirci bulup, maslesef üzülerek yazıyorum ama "kazık yememek" bir sanat işi gerçekten ..

A Çevrimdışı

atoprak 

Aktif Üye
13 Kas 2018
184
43
Şu an için 700tl fiyat verdiler. Düzgün yapılırsa bir sorun olmaz deyip, 6 ay da garanti verdi Boğaziçi..

A Ado Adem Hocam da birşeyler yazar belki, ona paralel Perşembe sabahı veya yarın akşam vermek niyetindeyim televizyonu.. 3 günde çıkarsa Cumartesi alırım diye düşündüm

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Şu an için 700tl fiyat verdiler. Düzgün yapılırsa bir sorun olmaz deyip, 6 ay da garanti verdi Boğaziçi..

A Ado Adem Hocam da birşeyler yazar belki, ona paralel Perşembe sabahı veya yarın akşam vermek niyetindeyim televizyonu.. 3 günde çıkarsa Cumartesi alırım diye düşündüm
Boğaziçi servisinden sıkıntı girmedim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Selamlar;

Forumdaşlar bilirler, Ankarada bilinen bir panel onarım merkezi ile görüşüp, kendilerinden randevu talep etmiş ve ön onayı almıştım gidip şirketlerinde röportaj + Çekim yapabilmek için.

Bu şirkette görevli kardeşim, neredeyse kardeşim sayılır ancak sonuçta kendisi de bir çalışan.

Yarın görüşme sağlayayım sizin için. Nele yapılabileceğine bakalım zira, Röportajımızda Şirket sahibi/Yetkilisi kim ise artık kendilerinden, Tavsiyeforumu üyelerine bir ayrıcalık, ek indirim talep etmeyi planlıyordum. Sizin vesileniz ile bu konuyu da belki öne alır, hızlandırırız zira aslında yaklaşık 30 günlük programımda böyle bir şey yoktu. :alala

Bakacağız artık bir şeyler :ok

A Çevrimdışı

atoprak 

Aktif Üye
13 Kas 2018
184
43
A Ado Hocam teşekkürler ilgilendiğin için. Proje kulağa güzel geliyor lakin ben İstanbuldayım. Paneli Ankaraya gönderebilir miyim, nasıl gönderirim veya en azından bu haliyle bile gidebilir mi pek emin değilim.

İstanbul da bir ofis veya onarım merkezler yoktur diye düşündüm.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado Hocam teşekkürler ilgilendiğin için. Proje kulağa güzel geliyor lakin ben İstanbuldayım. Paneli Ankaraya gönderebilir miyim, nasıl gönderirim veya en azından bu haliyle bile gidebilir mi pek emin değilim.

İstanbul da bir ofis veya onarım merkezler yoktur diye düşündüm.

Yani benim aklımdaki konu, sigortalı ve kurumsal kanaldan ödemesiz kargo gibi bir proje başlatmaları ama bilemiyorum ne kadar başarılı olabiliriz.

Tabi bunun için orijinal kolisi lazım vs siz de haklısınız.

Olsun yarın konuşalım, en azından bir fikir alırız kendilerinden :ok

A Çevrimdışı

atoprak 

Aktif Üye
13 Kas 2018
184
43
Yani benim aklımdaki konu, sigortalı ve kurumsal kanaldan ödemesiz kargo gibi bir proje başlatmaları ama bilemiyorum ne kadar başarılı olabiliriz.

Tabi bunun için orijinal kolisi lazım vs siz de haklısınız.

Olsun yarın konuşalım, en azından bir fikir alırız kendilerinden :ok

Tamam hocam, o zaman senden gelecek habere göre ben vereyim televizyonu.

Bu gün tv yi sökmediğim için en erken akşam verebilirim, böyle olunca da Cumartesi çıkması riske girebilir. Muhtemelen haftaya bırakcağım gibi görünüyor..

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Diğer bir firmaya daha ulaştım,
burayada 2 adet onarım yaptırmıştım,fiyat listesini aldım şimdi
bunlarda sağlam servis.
Adsizb07df6e4eaee1a55.png

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Diğer bir firmaya daha ulaştım,
burayada 2 adet onarım yaptırmıştım,fiyat listesini aldım şimdi
bunlarda sağlam servis.
Adsizb07df6e4eaee1a55.png
şimdi 48'' samsung tv gönderiyorum o yüzden aklıma gelince sanada paylaşmak istedim A atoprak

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri