Samsung telefonumun ekranı kırıldı. Ne yapmalı?

E Çevrimdışı

explorer 

Aktif Üye
24 Tem 2018
138
27
Arkadaşlar Samsung Galaxy j500f model telefon kullanmaktayım. 4 sene önce aldım ama işimi görüyordu.
Dün gece ekran kırıldı.
Kime sorsam 300 TL değişim ücreti istiyor.

İnternette 120-150 tl arası ekran satılmakta.
Değişim yapmış olan var mı?
Kullanıcı olarak biz bu ekran değişimini yapabilir miyiz? Özel bir aygıt vs lazım mıdır?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,254
Elın yatkınsa degısım yapabılırsın. Youtube tamır vıdeoları bolca mevcut

oncelıkle orjınal ekranın fıyatını arastır. servısın verecegı fıyat dogrultusunda
1. kalite yan sanayı ekran fıyatını arastırırız, temını konusunu konusuruz.

E Çevrimdışı

explorer 

Aktif Üye
24 Tem 2018
138
27
Elın yatkınsa degısım yapabılırsın. Youtube tamır vıdeoları bolca mevcut

oncelıkle orjınal ekranın fıyatını arastır. servısın verecegı fıyat dogrultusunda
1. kalite yan sanayı ekran fıyatını arastırırız, temını konusunu konusuruz.

daha önce değişim yaptınız mı hocam?

Ben ilk kez smart telefon kullanıyorum.
eski telefonlarımda ekranımı kendim değiştiriyordum. vidalı sistemdi çoğu şey.
Bunlarda yapışkan gibi bir durum mu var acaba?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,254
Yakın arkadasım telefon tamırcısı olması sebebıyle hıc ugrasmadım. Kahve ıcmeye gıttıgımde defalar ekran degısımıne sahıt oldum.
ekran ve anakart arasında yapıstırıcı yok benım bıldıgım

ornek degısım vıdeosu

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Bunlarda yapışkan gibi bir durum mu var acaba?
Samsunglarda S4 e kadar bahsettiginiz vidali sistemle ekranlar cihaz gövdesine sabitleniyordu ve degisimi basit olarak yapabiliyorduk., 5 serisi diye nitelendirilebilecegimiz seriden itibaren ekran cift tarafli yapistiricili bantla yapisiyor cihaz gövdesine,sökme islemi icin biraz daha fazla el becerisi istiyor,daha önce eli tornavida tutmaya yatkin herkes bu islemi yapabiliyordu .Ekrani anakarttan ayirmak icin aradaki yapistiriciyici yumusatip ekrani kolayca anakarttan ayirmaniz icin yüksek sicaklikta hava üfleyen bir cihaza ihtiyaciniz var; sac kurutma makinesi de büyük ihtimalle isinize yaramasi lazim ama emin degilim.Nasil yapilacagina ait yeterince video var internette, yukarida paylasilan videodaki gibi yaparsaniz kasada cizilmelere neden olabilirsiniz, isinizde uzun sürer.6 serisinden itibaren arka kapaklarda ki sökme isini zorlastirdilar, büyük ihtimalle amac tamirden ziyade tüketiciyi yeni ürün almaya zorlamak.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri