Samsung Telefon Yetkili Servis Arsızlığı Hırsızlığı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bütün gecemi bu konu için harcadım (Bir tüketici dosyası)
Galaxy A51 telefonun kulaklık modunda takılı kalması sorunu. Kulaklık takarsanız ses geliyor gidiyor sorun yok ancak çıkartmanıza rağmen telefon halen takılı algılıyor ve dolayısı ile mikrofon ve hoparlör çalışmıyor.

Bir şehidimizin ailesi olması nedeniyle ayrıca kafayı taktım ve şart olsun ki bunu o yetkili servisin yanına bırakmayacağım. Gerekirse yarın vakit bulup video çekip yayınlayacağım bununla ilgili.

Teknik olarak sorunu henüz çözemesem de en azından yasal açıdan vatandaş adına çıkış yolunu buldum sayılır.

Yahu garantili telefonu SIVI TEMASI yalanı ile garanti dışı bırakıp üstüne bir de 1800tl onarım maliyeti çıkartmak nedir Allahın cezaları?

Sizde artık hiç mi utanma arlanma sıkılma kalmadı rezil herifler?

Tespitlerim doğru ise sadece şu parça değişecek ve belki de o dahi gereksiz zira tüketici ürüne güncelleme geldikten sonra bunun olduğunu belirtiyor.
Ek3.jpg

Aynı konuda başkası da şikayetini yazmış samsung forumda.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
güncelleme kaynaklı olma ihtimali düşükte olsa olabilir lakin bu sorun 3.5 jak girişi arızası kullanımama bağlı sorun oluşuyor jak yada komple flex değişimi ile çözülebiliyor chip arızası olma ihtimalinide es geçmemek lazım flex değişimi denenmeli sorun çözülmez ise yazılım versiyonu düşürülmeli olmadı chip arızası power entegresi direnç vs kontrol edilmeli servis sıvı teması k.hatası deyip geçmiş kolayına kaçmış cihazıda garanti dışı bırakmış çözülür aslında arızası basit

T Çevrimdışı

tim_ozz 

Aktif Üye
29 Eki 2019
104
36
Garanti gitmesin diye içini açamadığımız için korozyonuda göremiyoruz haliyle. Bu sebepten servislerin en kolay garanti dışı bırakma yolları oldu bu.

Bu arıza ile ilgili ise kullaklık modundan çıkmama durumu bazen sokette kısa devrende olabiliyor. Bu tabi ilkel bir problemin çözümü. Alt board ve flex kablo ile diğer unsurlarıda elemine edebilirsizi. Şarj entegresi kısa devre vb.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Aynı kronik sorun xiaomi redmi note4 de de var. Kulaklık girişi iptal edilse bile çözüm olmuyor. yazılım hatası oluyor. Yazılım komple 0landı, Alt sürümler vs vs denendi sonunda 1 tane stabil bulundu ve öyle kullanıyorum.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
o yüzden kesinlikle Tr Garantili telefon almam aldırmam, çünki en ufak sorunda kullanıcı hatası deyip neredeyse telefon fiyatına yakın masraf çıkarıyorlar. yurtdışı telefonlar hem ucuz hem garanti derdin olmuyor, en azından garantili olmadığını bir sıkıntı yaşarsan bir şekilde telefon tamircileri ile işini uygun şekilde hallediyorsun. benim tecrübem bu yönde. Maalesef ülkemize gelen yabancı markalarda ŞArk kurnazlığını öğrenip ortama uyum sağlıyorlar. 1 sene önce adı alman işletmecisi Türk olan bir ayakkabı mağazasından (Deichmann) silikon iç taban aldım ortopedik ürün 1 haftada ufalanıp parçalanmaya başladı, mağaza geri almadı, ithalatçıya yolladı, 20 gün onu bekledim, geri gelince sorun yokmuş alamayız dendi, bende resimlerini çekip edevletten THH ye başvurdum ve THH ürünün kusurlu olduğunu iadesine ve ücretin tarafıma ödenmesine karar verdi, dün gittim paramı kurtardım. Ürün bedeli 39,99 Tl çok bir rakam değil ama mesele para değil, mesele yapılan haksızlık ve arsızlık, 1 Tl de olsa kimsede hakkımı bırakmam almak için sonuna kadar mücadele ederim, yoksa böyle ufak tefek şeylerle kimse uğraşmayınca bu kan emici sülükler iyice arsızlaşıyorlar. Robert Bosch ne demişti "İnsanlarının güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi yeğlerim." sanırım Deichmann çakma alman yada göçmen herhalde.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
güncelleme kaynaklı olma ihtimali düşükte olsa olabilir lakin bu sorun 3.5 jak girişi arızası kullanımama bağlı sorun oluşuyor jak yada komple flex değişimi ile çözülebiliyor chip arızası olma ihtimalinide es geçmemek lazım flex değişimi denenmeli sorun çözülmez ise yazılım versiyonu düşürülmeli olmadı chip arızası power entegresi direnç vs kontrol edilmeli servis sıvı teması k.hatası deyip geçmiş kolayına kaçmış cihazıda garanti dışı bırakmış çözülür aslında arızası basit
1800tl için ne diyeceksiniz? :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Garanti gitmesin diye içini açamadığımız için korozyonuda göremiyoruz haliyle. Bu sebepten servislerin en kolay garanti dışı bırakma yolları oldu bu.

Bu arıza ile ilgili ise kullaklık modundan çıkmama durumu bazen sokette kısa devrende olabiliyor. Bu tabi ilkel bir problemin çözümü. Alt board ve flex kablo ile diğer unsurlarıda elemine edebilirsizi. Şarj entegresi kısa devre vb.
Teşekkür ediyorumbilgi için. 3,5 jack girişini dışarıdan binoküler ile elimden geldiğince kontrol ettim, elektroliz yok, oksit yok, TypeC girişi de tertemiz. Eeee bu su nereden girdi o zaman ? :kiskis

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
aynı sorunu yıllar önce general mobile 4g cihazımda yaşamıştım. aldıktan 1 ay sonra bu tarz bir sorun oldu. kulaklık devamlı şekilde takılı görünüyordu. servise gönderdiğim de o zaman servis anakartı değişip sorunu çözmüştü.
ama yukarıda arkadaşın yazdığı gibi bazı cihazlarda yazılımsal da oluyor. defalarca internette denk geldim böyle cihazlara.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
o yüzden kesinlikle Tr Garantili telefon almam aldırmam, çünki en ufak sorunda kullanıcı hatası deyip neredeyse telefon fiyatına yakın masraf çıkarıyorlar. yurtdışı telefonlar hem ucuz hem garanti derdin olmuyor, en azından garantili olmadığını bir sıkıntı yaşarsan bir şekilde telefon tamircileri ile işini uygun şekilde hallediyorsun. benim tecrübem bu yönde. Maalesef ülkemize gelen yabancı markalarda ŞArk kurnazlığını öğrenip ortama uyum sağlıyorlar. 1 sene önce adı alman işletmecisi Türk olan bir ayakkabı mağazasından (Deichmann) silikon iç taban aldım ortopedik ürün 1 haftada ufalanıp parçalanmaya başladı, mağaza geri almadı, ithalatçıya yolladı, 20 gün onu bekledim, geri gelince sorun yokmuş alamayız dendi, bende resimlerini çekip edevletten THH ye başvurdum ve THH ürünün kusurlu olduğunu iadesine ve ücretin tarafıma ödenmesine karar verdi, dün gittim paramı kurtardım. Ürün bedeli 39,99 Tl çok bir rakam değil ama mesele para değil, mesele yapılan haksızlık ve arsızlık, 1 Tl de olsa kimsede hakkımı bırakmam almak için sonuna kadar mücadele ederim, yoksa böyle ufak tefek şeylerle kimse uğraşmayınca bu kan emici sülükler iyice arsızlaşıyorlar. Robert Bosch ne demişti "İnsanlarının güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi yeğlerim." sanırım Deichmann çakma alman yada göçmen herhalde.
Markanın orijinal adını kullanıp bize daykman satmadılkları dahi muamma desenize :)

Ben ilk başlarda 3tl için dosyamı açılır diye düşünsem de zaman geçtikçe ne kadar haklı olduğumuzu anlıyorum.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Tüketici de ısrarla günceleme sonrası olduğunu belirtiyor zaten :ok
Güncelleme sonrasıda olabiliyor ancak güncelleme olmadan bir anda da olabiliyor. Donanım kaynaklı başlıyor aslında. Sonra kulaklık girişini söksenizde gitmeyen bir hataya dönüşüyor. Garip bir sorun. ben girişi iptal ettim gitmedi servise verdim okmeydanında bir yere adam yazılım filan atıp düzeltti.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt