Samsung smart tv lerde wlan problemi cözümü ve Fabrika ayarlarina döndürme, Factory Reset

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Samsung´un bazi modellerinde teknik olarak bir sorunu olmamasina ragmen belli bir süre sonunda wlan ile internete baglanma sorunu yasanmakta, kablolu baglanti saglanabildigi halde wlan ile baglanti ya hic saglanamamakta ya da her smarthub actiginizda baglanti bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmektedir.Sorunun cözümü icin tv mizi servis menüsünde wifi bölge ayarlarinda degisiklik yapmamiz gerekmektedir.Resimde görülen secenege geldiginizde "E" olan wifi region u sag sol tuslari ile "A "yapmaniz sorununuzu cözecektir.
.
20201017_162010.jpg

Servis menüsüne girebilmek icin televizyonumuz kapali iken,info menü mute power tuslarina basiyoruz sirasiyla.Eger bu secenek ile acilmadiysa linkteki mevcut diger seceneklerle acmayi deneyebilirsiniz. servis menüye giris link Acilan penceredeki seceneklerden control olana tikliyoruz ve wifi region seceneginin üzerine geliyoruz.Bu secenekte E yaziyor olan bazi tv modellerinde wlan proplemi ortaya cikiyor bun sag sol tuslari ile A yapip tv mizi kapatip aciyoruz.
.
20201017_180116.jpg

Tv mizde yazilim kaynakli herhangi bir sorun ortaya ciktiginda bazilarini tv mizi fabrika ayarlarina döndürmek suretiyle ortadan kaldirmak mümkün.Bunu yapmak icin servis menüsüne girdikten sonra option menüsü icinde factory reset e tiklamamiz yeterlidir.Bu islem sonrasinda smarthub yeniden kurulacak internet wifi bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekecektir.
.
20201017_162154.jpg

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
ben diger yazidaki sekilde dolayli olsa da forkplayer menüsündeki youtube uygulamasini es6100 da kullaniyorum, wlan problemini yukardaki sekilde cözdüm.Mb230 larda da forkplayer daha farkli calisiyor, farkli portal menüleri cikiyor karistirmak istersen,forkplayer acildiktan sonra "dstore" veya "portal"forkplayer arama cubuguna yazarsan adresler görüntülenir,acip inceleyebilirsin,2020 filmler yayinlanan uygulamalar mevcut,bazilarini ingilizce seyretmek mümkün. webapp a smart.obovse.ru yazinca forkplayerin bulundugu menüyü acar.

20201018_1635361.jpg
20201018_1635501.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt