Samsung Smart TV HG43EF690DBXEN Servis menüsü problemi

F Çevrimdışı

fksever

Yeni Üye
11 Ara 2023
2
29
Merhabalar arkadaşlar, iyi forumlar. Elime yeni bir televizyon geçti Samsung HG43EF690DBXEN model numaralı cihazın hotel modunu kapatmak maksadıyla servis menüsünü inceledim, değişiklik yaptığımı hatırlamıyorum fakat bir değişiklik yapmışım ki şu an tekrar servis menüsüne giriş yapamıyorum. Servis menüsüne giriş yapamadığımdan ötürü ne kanal aratabiliyorum, ne de başka bir şey. Yazılım güncellemesini düşündüm fakat Samsung herhangi bir yazılım güncellemesi yapmamış bu zamana dek. Servis kumandası mevcut hem de 2 adet. Televizyon çalışıyor bunda bir sıkıntı yok fakat TV Hotel modunda olduğundan ötürü herhangi bir kanal araması yapamıyorum veyahut da herhangi bir işlev. 3-5 saçma sapan kanal mevcut. Benim tekrar servis menüsüne ulaşım sağlamam gerekiyor daha önce girdiğim kombinasyon televizyonu kapalıyken info + menü + mute + power tuşuydu. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Yöntem 2
Gücü kapatın. Uzaktan kumandada Sessiz düğmesine ve ardından sırasıyla 1, 8, 2, Güç düğmesine basın.

Yöntem 3
TV bekleme modundayken, uzaktan kumanda üzerindeki {DISPLAY} {P.STD} {MUTE} {POWER} tuşuna basın.

Yöntem 4
TV bekleme modundayken, uzaktan kumanda üzerindeki {SLEEP} {P.STD} {MUTE} {POWER} düğmesine basın.

Yöntem 5
TV bekleme modundayken, uzaktan kumanda üzerindeki {DISPLAY} {MENU} {MUTE} {POWER} düğmesine basın.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Bahsettiğiniz yöntem ile daha önce giriş yapabildiğinize göre aynı yöntemin tekrar çalışması gerekliydi. TV'nin fişini çekip 10-15 dk bekletin isterseniz veya fabrika ayarlarına sıfırlayın. Daha sonra ilk yöntemle tekrar deneyin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Merak ettiğim şey bu TV'nin firmware bulunup dışarıdan yazdırılamaz mı?
Samsung eprom yerine doğrudan işlemci içine mi atıyor yazılımı?

Geri
Üst Alt