Samsung S95B Quandum Dot Oled TV

C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
Arkadaşlar merhaba, bu tv'yi ilk alanlardan biriyim. 65 inç olanı kullanıyorum. Tv'yi yaklaşık 200-250 saat arasında kullandım. Konu ile ilgili video vs. eklemek istiyorum ilerleyen günlerde. Yabancı forumlarda veya teknoloji sitelerinde çok incelendi bu tv. Ancak foruma katkısı olması adına bende kendi çapımda inceleme ekleyeceğim. Şimdilik değerli moderatörlerden konunun açık kalmasını rica ediyorum. Teşekkürler.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
QD-OLED le Samsung TV piyasasına sunması gayet iyi ve başarılı oldu. LG oledleri piyasada onlarda iyi şekilde 10 yılı aştı.lg nin woled leri de bu yıllar arasında bir yere iyi geldi Evo ve soğutucu ile aşınma sorunlarıyla bayağı bir yol aldı.
Samsung QD-OLED i bu da oleddir. Kuantum noktalarıyla daha iyi renk üretimi ve daha parlak renkler üretti bu teknikle.
Woled e olan 4 alt piksel yapısı QD-OLED e 3 alt piksel kullanarak daha bir avantaj sağladı görüntü de. Daha iyi parlaklık piksellerin ısınmadan kaynaklanan aşınmalarini daha aza indirme vb. LG nin ürettiği oledlerden daha ince bir yapıya sahip olması kullanım açısından eleştirenler oluyor özellikle kurulum sırasında panelin inceliği bukulmelere kırılmalara neden olabilir.
Woled de kullanılan görüntü filtreleri bunlarda yok çünkü kuantum noktalarıyla bunu daha iyi başarıyor. Seneye bunu soğutucu plakaları koyarak panelin narinligini çözer. Böylece yapmalı iki türlü bir avantaj sağlar hem panelin kalınlığını birde soğutucu koyarak paneli ömrünü uzatır ısıya karşı daha uzun ömürlü olur.

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
Aynı TV yi almayı düşünüyorum. Bir sorun yaşadınız mı ? oled yanması gözümü korkutuyor açıkçası

Geri
Üst Alt