SAMSUNG QN90A 5O inc tv tavsiye edermisiniz?

N Çevrimdışı

Nimetullah 

Aktif Üye
18 Mar 2022
50
37
SAMSUNG QN90A 5O inc tv tavsiye edermisiniz?yada buna benzer tv tavsiye edebilirmisiniz. şimdiden teşekkür ederim

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
Siz bilirsiniz. Arkadaşını sen daha iyi bilirsin. Açılmamış diyorsa.
Model iyi.
120 hz lik Va panel mini LED.

N Çevrimdışı

Nimetullah 

Aktif Üye
18 Mar 2022
50
37
Tv yi aldim yarin kurulumu yapilacak. Bundan sonrasi nasil bir yol izlemem gerekiyor servis kurulum yaparken neleri talep etmeliyim mesela olu piksel baska neler var ? Simdiden tesekkur ederim

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Tv yi aldim yarin kurulumu yapilacak. Bundan sonrasi nasil bir yol izlemem gerekiyor servis kurulum yaparken neleri talep etmeliyim mesela olu piksel baska neler var ? Simdiden tesekkur ederim

N Çevrimdışı

Nimetullah 

Aktif Üye
18 Mar 2022
50
37
50 inc olanla 55 inc arasinda ozellik farki var goruntu isleme ve ses konusunda ozelliklerine dikkat etmek lazim 50 inc eski kasa ile ayni bunuda velirtmek istedim. Tv yi kurdurdum simdilik sorun yok

Tesekkur ederim tavsiye ve yardimlariniz icin

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
Bu model ebatlara göre şu şekilde olur
85"-= 1320 bölge, VA (AUO)
75" = 1000 bölge, VA (CSOT)
65"- = 792 bölge, VA (AUO), ADS (BOE)
55" -= 576 bölge, VA (AUO), ADS (BOE)
50"- = 448 bölge, VA (Innolux)
Mini LED in bölge sayısı ve panelleri ebatlara göre değiştirir.
Her boyda 120 hz lik panel kullanır. Seste 60 w 50 inç lerde 40 w.
Parlaklık 2000 bir diyorsa 50 inç de 1500 bir yapar. Vb
Aynı modellerin her marka için aynı. 50 ve altı inç lerde kirpmalar yapılir.

Aynı şekilde de oledlerde de olur. 48 oled ve bu sene çıkacak 42 oled. 55 ve üstü parlakligi 55 inç altından daha iyi olur.

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

Nimetullah 

Aktif Üye
18 Mar 2022
50
37
Bu model ebatlara göre şu şekilde olur
85"-= 1320 bölge, VA (AUO)
75" = 1000 bölge, VA (CSOT)
65"- = 792 bölge, VA (AUO), ADS (BOE)
55" -= 576 bölge, VA (AUO), ADS (BOE)
50"- = 448 bölge, VA (Innolux)
Mini LED in bölge sayısı ve panelleri ebatlara göre değiştirir.
Her boyda 120 hz lik panel kullanır. Seste 60 w 50 inç lerde 40 w.
Parlaklık 2000 bir diyorsa 50 inç de 1500 bir yapar. Vb
Aynı modellerin her marka için aynı. 50 ve altı inç lerde kirpmalar yapılir.

Aynı şekilde de oledlerde de olur. 48 oled ve bu sene çıkacak 42 oled. 55 ve üstü parlakligi 55 inç altından daha iyi olur.
Seste de kirpma yapmislar hem watt hemde teknoloji olarak. ama goruntu fena degil yani mutsuz etmedi panasonik plazmadan sonra korkum vardi . Va panel olarakta yanlardan da goruntu fena degil yani korktugum gibi olmadi henuz yeni bir tv ama yinede eksiklerini soylemek istedim .

Seste de kirpma yapmislar hem watt hemde teknoloji olarak. ama goruntu fena degil yani mutsuz etmedi panasonik plazmadan sonra korkum vardi . Va panel olarakta yanlardan da goruntu fena degil yani korktugum gibi olmadi henuz yeni bir tv ama yinede eksiklerini soylemek istedim .
Bu arad turkiyeye 50 inc ustune va verilmiyor diye biliyorum simdilik 50 inc haric digerleri ips

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
Yok karışık Va panel de var. İncemeler Amerika Kanada gibi yerlerden bakıldığı için. IPS geçiyor. Türkiye'de Va modelleri mevcut. Q85A modelleri IPS oluyor. Her ebatta 85 ebatlar Samsung da hep Va olur

N Çevrimdışı

Nimetullah 

Aktif Üye
18 Mar 2022
50
37
Yok karışık Va panel de var. İncemeler Amerika Kanada gibi yerlerden bakıldığı için. IPS geçiyor. Türkiye'de Va modelleri mevcut. Q85A modelleri IPS oluyor. Her ebatta 85 ebatlar Samsung da hep Va olur
Bir yerde gormustum simdi hatirlamiyorum bu modelin bolgelere gore panel secenekleri amrerika ve bir kac ulkeye Va panel avrupa ve turkiyeye 55 inc ustu ips 50 inc olani va panel olarak. Ama nerde gordugumu suan hatirlamiyorum. Youtube da kaan bey de suanlik turkide ips ekran oldugunu ilerleyen donemde ekran kalmaz ise va panel de gelebilir diyordu.

Bir yerde gormustum simdi hatirlamiyorum bu modelin bolgelere gore panel secenekleri amrerika ve bir kac ulkeye Va panel avrupa ve turkiyeye 55 inc ustu ips 50 inc olani va panel olarak. Ama nerde gordugumu suan hatirlamiyorum. Youtube da kaan bey de suanlik turkide ips ekran oldugunu ilerleyen donemde ekran kalmaz ise va panel de gelebilir diyordu.
Ama sizde hakli olabilirsiniz. Gidip tum inc lere bakmadim 50 inc va panel istiyordum sorunsuz da olsun istiyordum. Samsung servisi benim kabusum yani urun umurumda degil samsung servis lafini duyunca elim ayagim titriyor insallah sorun cikmaz bundan sonrada tek temennim bu arada 55 inc tv de olan ayarlar 50 inc tede cikiyor ama ayarlar sizin modele uygun degil yazisi cikiyor keske hic koymasalarmis . Isteyen olursa onlarin goruntusunu paylasabilirim

N Çevrimdışı

Nimetullah 

Aktif Üye
18 Mar 2022
50
37
Screenshot_20220327-032058_Chrome.jpg

Bole birsey buldum merak eden olursa magazalarda yada kendi tv sinde kontrol edebilir

Screenshot_20220327-032058_Chrome.jpg

Bole birsey buldum merak eden olursa magazalarda yada kendi tv sinde kontrol edebilir

ss.webp

Version no:BA02 Ile baslayan ilk harf ureticiyi belirtmekte ,yani B:BOE ADS( IPS EKRAN)

EDIT: Forumlardan edindigim bilgi bu sekilde

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt